in

FIFA 18 Demo Ön İnceleme

Selamlar OAGTR takipçileri! Dün gece saat 8 dolaylarında indirmeye sunulan FIFA 18 Demosunu nihayet test etmiş bulunuyoruz. Bu sene de birbirinden güzel yeniliklerin yer aldığı FIFA 18’in Demo sürümüne gelin hep beraber bir göz atalım.

Öncelikle maça ilk başladığımda hissettiğim olay oyunun FIFA 17 gibi yavaş oynanıyor olması. O eski FIFA 16 ve öncesi hızlı,seri oyunu bu oyunda da beklememenizi öneriyorum. Kimine göre iyi, kimine göre ise kötü bir durum bu olay.

Oyuncu yüzleri kısmında ise FIFA’nın bu sefer -en azından Demo’ya eklenen takımlar için- çok başarılı olduğunu söylemek istiyorum. Real Madrid, Bayern, Chelsea, ManU ve PSG takımlarını tek tek inceleme fırsatı buldum ve hepsi uğraşılmış gibi duruyor. Ancak yüz ifadeleri kısmında ise pek gelişme gösterilmemiş. Gol kaçırma anlarında, gol sevinçlerinde oyuncuların duygularını hiçbir şekilde hissedemiyorsunuz. 90’a uzaktan atılan bir golde bile oyuncunun suratında sadece ufak bir gülümseme olması oyunun olumsuz taraflarından biri.

Oyunda forma sallanmaları, çimlerin maç ilerledikçe aşınması, formaların kirlenmesi gibi olaylar da her ne kadar geçen sene eklense de bahsetmeden geçemeyeceğim.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Voidrunner İncelemesi

Taraftarlar ise FIFA’nın en başarılı olduğu konulardan biri ve bu sene de en iyi FIFA’da gibi duruyor. Oyuncu değişikliklerinde, rakip kalecinin kale vuruşu atışlarında, sakatlık anlarında vb. taraftarların ıslıklaması; gol attığınızda, oyuncu değiştirdiğinizde, penaltı olduğunda taraftarların büyük sevinçleri oldukça güzel yansıtılmış. Kareografile ise görseller olarak mükkemel durmakta.

Gelelim asıl FIFA’nın gözümüze soktuğu yeniliğe. Gerçekçi Oyuncu Hareketi teknoloji adında bazı oyuncuların (Örneğin Ronaldo) maç içinde kendilerine özel koşuş tarzı vb. hareketlerini oyuna birebir aktarmaya çalışmışlar. Başarılı olmuşlar mı? Eh işte. Bu özelliği tabiki de en belirgin olarak Ronaldo’da görebiliyorsunuz. Koşuş tarzı, frikik kullanma şekli vb. hareketlerini tabiki de Ronaldo’da çok iyi bir şekilde göstermişler. Ancak diğer oyuncular Ronaldo kadar efektif bir şekilde yapılmamış ama koşuş tarzları olsun oyuna güzel bir şekilde eklenmiş.

Teknik direktörler oyunda çok güzel modellenmiş ve maç başında, değişilik anında maç sonunda yakından görebiliyoruz. Ayrıca oyun içinde saha kenarında maçı izlerken görünmeleri de hoş bir olay. Kaldı ki bu detay PES 18’de yer almıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Observer İncelemesi

Demo sorunlarına gelecek olur isek, oyuncuların animasyon geçişlerinde ufak teklemeler gördüm. Gol attıktan sonra sevince geçmesi arasında geçen sürede ufak gecikmeler var. Ayrıca oyuncuların topa kaymalarında, ayağını uzatıp top almalarında da ufak gecikmeler yaşanıyor. Oyunu indirdiğimden bu yana 10 adet maç yaptım ve hiçbirinde grafiksel bir hata ile karşılaşmadım ama karşılaşan oyuncular da olacaktır. Bu hatalar Demo sonrası giderilecek hatalar ve oyunun tam sürümünde düzeltileceğini düşünüyorum.

Alex Hunter ile mücadele ettiğimiz The Journey modu ise tam gaz devam ediyor. FIFA 17’den kalan hikayenin devamı niteliğinde olan Alex Hunter’lı The Journey modunda artık büyük takımlara da geçiş çabalarımız sürüyor. Şahsen ben artık bu Journey modunda kendi karakterimizi de yaratabilmeliyiz diye düşünüyorum. Şu anlık durumda çok iyi ilerliyor ancak kendi karaktermizi yaratıp hikaye ile oynamak oyuna daha büyük bir heyecan katacaktır.

FIFA 18 Demo Ön İncelememiz bu şekildeydi. Oyunu buradan indirip sizlerde deneyim edebilir ve facebook sayfamızdan yorumlarınızIok gönderebilirsiniz.

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FIFA 18’in Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

Star Wars: Battlefront Season Pass Ücretsiz Oldu!