in

Grow Home

Bazen şöyle bir kafa dağıtmak isterseniz, yaşamın sıkıntılarından uzaklaşıp farklı diyarlara geçiş yapmak istersiniz, işte Grow Home tam da buna göre bir oyun. Açık dünya, TPS ve parkur temalarına sahip olan bu şirin oyunumuz gerçekten vakit öldürmek ve kafa dağıtmak için biçilmiş kaftan.

Oyun içerisinde insanın hayal dünyasının kapılarını aralayan bir atmosfer mevcut. Doğayla iç içe olduğumuz oyunumuz da amacımız B.U.D (Botanical Utility Droid) isimli sevimli robotumuz ile gezegene iniş yapıp Star Plant toplamamız gerekiyor. Bunun için de dev bir bitkiyi sürekli büyütüp üzerinden kendimize bir yol çizmemiz gerekiyor. (Aynı sihirli fasulyedeki gibi.)

“Acaba şuradan atlasam şu filize tutunabilir miyim?” düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor.

Kontrollerin Azizliğine Uğramak…
Şuradan şuraya mı atlasam acaba diye düşünürken ben, güzel dostum B.U.D düz yolda yürürken fidanın en dibine kadar düşmeyi başarıyor. Oyunun başlarında kontrollere alışmak biraz zaman alıyor, özellikle bir yerlere tırmanırken, oldukça fazla kontrollerin azizliğine uğramışlığım vardır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Far Cry 5'in Sistem Gereksinimleri Ve Özellikleri

Star Plant’in filizleri üzerine çıkıp (E)’ye basarak büyütüp yön veriyoruz ve havada bulunan parlayan kayalar ile etkileşime geçtiğimizde ana bitkimizin büyümesini sağlıyoruz. Oyundaki temel amacımız bitkimizi belli bir yüksekliğe çıkartıp Star Plant’lere ulaşmak.

Böyle bir düşüşün sonu dostumuz için pek hayırlı olmuyor.

Unity motorunda yapılmış olan Grow Home, çok güzel gözükmüyor. Ama çok kişilikli gözüküyor. Renk paletinin canlılığıyla, obje formlarına dair kararlarla muazzam olmasa da göze hoş ve en önemlisi uyumlu gözüküyor. Grow Home bize serbest bir şekilde dolaşma imkanı sunan, gerektiğinde en tepelere çıktığımız, bazen ufak uçuşlarla aşağıya indiğimiz ve etrafa serpiştirilmiş kristalleri toplamak için oradan oraya hoplayıp zıpladığımız bir oyun.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Techland, Call of Juarez Serisinin Yayın Haklarını Aldı

Grow home her yönden bizi üzmemeyi başaran bir oyun. Düşüp parçalandınız mı? (açmayı unutmadığınızı varsaydığım) teleport alanlarıyla az çok yakınlara geri dönün. Hızlıca yukarıya mı çıkmanız lazım? Bir filizi büyütüp ondan oluşan yeni filizlerle hızlı hızlı göğe yükselin. Uzaktaki bir adacığı mı merak ettiniz? Aynı şeyi yatayda yapın, filiz üstüne filiz büyütün.
Özellikle çok yükseklere çıkıp aşağı atlayıp, düşerken küçük bir papatya ile süzülüp etraftaki manzaranın tadını çıkartmanın keyfi bambaşka.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Playerunknown’s Battlegrounds İçin İlk Büyük Güncelleme Yayınlandı!

Dota 2 | Eşleştirme Sistemi Değişiklikleri