in

Hatred İncelemesi

Bazı günler, biz insanoğlu için oldukça stresli ve yorucu geçer. Kendimizi hayattan izole edip bir daha geri dönmemeyi isteriz, ta ki bütün dert ve tasalar bitene kadar. Bu gibi durumlar her zaman olmasa da, hayatımızın belli dönemlerinde herkesin başına gelir. Stres dolu bir gün ve sonucunda oluşan bıkkınlık hissi…

Bu gibi durumlardan kurtulmanın en basit yolu genel olarak hobilerimize odaklanmak veya sevdiğimiz zevk aldığımız şeylerle ilgilenmek olur, işte tam da bu noktada Hatred devreye giriyor. Ne kadar doğru olmasa da ben bile böyle bir oyunda bütün sinirimi, stresimi atabiliyorum. Bu gün ki ilgi odağımız Hatred, kendisi sadece vahşet ve katliamdan oluşan bir oyun, evet farkındayım ilk duyulduğunda kulağa cidden çok gereksiz gözüküyor (ki doğruluk payı var) fakat bakış açısına göre oyunu oynanmaya değer kılacak şeyler de mevcut.

Oyunumuzdan kısaca bahsetmek gerekirse: bir insan düşünün her şeyden nefret eden, her şeyden iğrenen ve dünyayı sahip olduğu tüm insanlardan arındırmak isteyen bir insan, evet ana karakterimiz bu şekilde tanımlayabilirim sanırım. İlk bakışta biraz ön yargılı davranmak oldukça doğal, oyunun bulunduğu temayı ve oynanış şeklini göz önüne alırsak ön yargıya tamamen açık bir oyun ve muhtemelen çoğunluk bir kitle böyle bir oyuna karşı çıkar. Aslında bakarsak haksız da sayılmazlar fakat oyunu sadece oyun olarak görürseniz ortada endişe edilecek hiç bir problem kalmıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  The Awesome Adventures of Captain Spirit İncelemesi

Konumuza geri dönersek karakterimizin adı sanı, yaşı vb. kişisel bilgiler bilinmiyor bilmemize de gerek yok anlaşılan oyun içerisindeki tek amacımız katliam başka hiçbir amaç yok. İster belli bir senaryo üzerinden mekan mekan ilerleyin, isterseniz hayatta kalmanın doruklarını yaşamaya çalışın amacımız hep aynı saf katliam.

Oyun içerisinde mevcut olarak 3 farklı silaha erişimimiz var. Senaryo içerisinde ilerledikçe daha farklı silahlara erişme imkanımız da mevcut örneğin: vahşeti doruklara çıkardığımızda polisler Swat’lar yetersiz kaldığında karşımıza askerler çıkıyor tabii ki bu bahsettiğim 3 farklı birimin 3 farklı silahı mevcut silahları nasıl kullanmak isteyeceğini oyun tamamen size bırakıyor ve silahların yanında da 3 farklı bomba imkanı sunuyor.

Haritada ana görevimiz dışında yan görevlerde bulunuyor ve oyun yapıp yapmayacağınızı tamamen size bırakıyor yaparsanız ekstra puan ve silah tarzında ödülleri oluyor, yapmazsanız da pek bir şey kaybedeceğinizi söyleyemem. Siviller dışında karşımıza çıkan herkesle savaş şeklimiz aynı basit bir şekilde vuruşlarından kaçtıktan sonra hepsini kurşuna diziyoruz. Can meselesine gelirsek yukarıda ki resimde göreceğiniz üzere “Execution” adı altında ölmeye yakın acı çeken insanlara bitirici darbe vurarak canımızı toparlayabiliyoruz. Bu arada altını çizmeden geçemeyeceğim Execution’lar oldukça etkileyici oyunun vahşet kısmını oldukça güzel yansıtıyor fakat 900 kişiye birden yaptıktan sonra insanın gözüne sadece vakit kaybı olarak gözükmeye başlıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Little Nightmares İncelemesi

Grafikler ve oyunun renklendirmeleri gerçekten çok hoşuma gitti teması bu şekilde olan bir oyununun genel tonlarının gri üzerine olması yaşattığı hissiyatı da arttırmış gözüküyor. Oyun içerisindeki müzikler o an ki yaşadığınız aksiyon dozajından pek fark edilmiyor daha doğrusu sönük kalıyor diyebilirim.

Genel hatlarına bakarsak sinir, stres atmak için gerçekten biçilmiş kaftan olan Hatred ne yazık ki sadece bu söylediğim ile kalıyor ne kadar senaryosu ve ekstraları mevcut olsa da oynanışı gereği bir zaman sonra her şey rutine bağlıyor ve oyuncunun çabuk sıkılmasına sebep oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Overwatch Yeni Karikatür Yayınlandı

League of Legends 7.19 Yama Notları Özetleri