in

İlk İzlenimler: Call of Duty: Modern Warfare Multiplayer Beta!

Exit light, enter night!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Playstation platformunda boy gösteren Call of Duty: Modern Warfare gün içerisinde bilgisayarlarımıza geldi ve bizleri şenlendirdi. Oyunu sabah saatlerinde başlayıp kör olana kadar oynamamın ardından tecrübelerimi sizlerle paylaşmam gerektiğini fark ettim.

Buyrun hep beraber Call of Duty: Modern Warfare’ın multiplayer betasında ne var ne yok göz atalım!

Hazırsak, bravo six going dark.

Kafadan ilk soru: Oynanış nasıl?

Tüm bu kısmı aslında şu iki kelimeyle özetlesem yanlış veyahut eksik olmaz: Yağ gibi.

Oyun başlarda diğer Call of Duty oyunlarından daha yavaş ve taktik bir görünüm sunuyor oyuncularına ama içeri girince mevzular birden değişiyor. Evet taktikler daha detaylı, evet harika kapı arasından bakma mekanikleri var ama kim dizlerinin üstünde kayarken takır takır adam vurmak yerine bi’ kapı başında dakikalarca bekler ki?

Tam da bu sebeple oyun yine tam gaz akıyor, durmuyor ve hızına sizi de katıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hakan: Muhafız 4 Sezon İncelemesi (Spoiler)

Serinin son oyunu Black Ops 4’ten farklı olarak Modern Warfare “hero shooter” diyebileceğimiz bir noktada değil, sağdan soldan özel yetenekler uçmuyor.

Kill streakler dengeli, süper güçlü değiller ama tatminsizlik de yaratmıyorlar. Ufak bir istisna var tabii bu konuda o da Cruise Missile kill streak’i. Haritalar genellikle kapalı alanlar, mağaralar barındırdığı için bu tatlı roketi düşmana götürmek epey zor hatta çoğu zaman imkansız oluyor o yüzden biraz boşa gidiyor hissi yaşatıyor.

Haritalar nasıl görünüyor?

YILLAR SONRA ŞÜKÜRLER OLSUN ESKİ TARZA GERİ DÖNMÜŞLER! Üç koridorda aptal gibi bi yandan diğerine koşmak yerine yükseklere çıkıp görüş avantajını almak; derinlere dalıp beklenmeyen yerlerden çıkmak CoD oyunlarında özlediğim bir şeydi. Haritaların vertikaliteye sahip olması gerçekten oynanışa değer katıyor.

Gece ve gündüz modlarında oynanabilen haritalar iki hava durumunda da gerçekten etkileyici görünüyor. Photogrammetry (gerçek dünya obje ve texturelarını işleyerek sanal dünyaya aktarma tekniği/işi) tekniğini başarılı şekilde kullanan oyun gerçekten göz alıcı manzaralar sunuyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Riders of İcarus

Öte yandan gündüz modunda bazı gölge/karanlık bölgeler olması gerektiğinden fazla karanlık ve içine giren oyuncuları görmek gerçekten zor oluyor.

Menüler, arayüzlerden ne haber?

Her şey yerli yerinde, ne arıyorsanız bi kaç tıkla buluyorsunuz. Özellikle PC versiyonu için özel bin bir ayarlı grafik menüsünü pek sevdim, oyunu nasıl isterseniz o şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Betaya 10 üzerinden puan versek kaç veririz peki?

Beta şu an micro-transaction zırvalarını bulundurmuyor, hafif eksik ve hataları var evet ama aşırı eğlenceli. Şu an sağlam bir 9 puanı hak eden oyun umarım Black Ops 4’te olduğu gibi para hırsıyla yayınlanmış boş içeriklerle dolmaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: 200 TL Değerindeki 6 Batman Oyunu Ücretsiz Oldu!

https://oagtr.com/anasayfa/roswell-olayinda-neler-yasandi/

Geçmiş Tarih: Roswell Olayında Neler Yaşandı