in

Jetpack Fighter Mobil Oyun İncelemesi

Jetpack oyunlarının genel olarak nasıl olduğunu bilirsiniz. Düz ve sonsuza dek ilerleyen bir platformda aşağı yukarı doğru uçarak ve bazı zamanlarda saldırarak hayatta kalıp her seferinde bir önceki skorunuzu geçmeye çalışırsınız. Buna verilebilecek en basit ve klasikleşmiş örneklerden biri Jetpack Joyride olabilir. Birçok firma zamanında bu tarz oyunlara yönelip yaptıkları oyunun içerisine kendi yorumlarını katmış olsalar da bir zaman sonra monoton bir duruma geçmeleri kaçınılmaz oldu.

Hi-Rez‘de böyle bir durumu düşünmüş ve Jetpack Fighter isimli oyunu ortaya çıkarmış. TPS Moba ile çıktığı zamandan bu yana popülerliğini koruyan Smite ve sonrasında çıkardığı Paladins isimli 2 büyük oyun ile bilinen Hi-Rez genel olarak PC, platformuna yönelik işler yapsa da Jetpack Fighters ve Paladins Strike ile giriştiği mobil platformda da harika işler başarıyor diyebiliriz.

Kayarak Oynamak?

Jetpack Fighter, sizi sonsuz bir döngüye sokup sürekli puan peşinde koşmak yerine, bir hikaye üzerinde oynayıp yavaş yavaş bölümleri açarak ilerleyip olayın tadını çıkarmanızı istiyor. Bölümlerde ilerledikçe elde ettiğini materyaller ve ekipmanlar ile sürekli kendinize yeni silahlar ve yeni ekipmanlar yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda belirli seviyeleri aştıktan sonra karakter parçalarını toplayıp kendinize yeni karakter yapmanız da mümkün. Sunulan 8 farklı karakterin parçalarını ister oyunun marketinden satın alın isterseniz de hikayede hızlı bir şekilde ilerleyip toplamaya çalışın. Elinizde bulunan silah aracılığıyla kayarak ilerleyip bütün yaratıkları kesmeniz gerekiyor. Tabii ki aynı zamanda kendi canınız da mevcut. Bu da demek oluyor ki dikkatsiz bir şekilde hızlı hızlı ilerlerseniz herhangi bir yaratığın saldırısına kafa atmanız oldukça olası.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tanınmayan Mobil Oyuncular "Anneler"

Jetpack Fighter’daki karakterler beni oldukça tatmin etti. Dizayn bakımından oldukça göze hoş geliyorlar ve her karakterin sahip olduğu özelliklerin ve oyun içerisinde kullanabildiğiniz özel yeteneğinin farklı olması, oyundaki karakter çeşitliliğinin sadece görünüşten ibaret olmamasını sağlıyor. Ekipman yelpazesi çok geniş olmasa da mobil bir oyun için oldukça yeterli. Kullandığınız silahların çeşitli tiplerde olması hoş detaylardan bir tanesi. Ne kadar sadece kayarak yaratıkların içinden geçip gitsek de bunları farklı silahlarla yapmak oyuncu açısından daha cezbedici oluyor. Genel hikaye oldukça uzun ve bunun yanı sıra bitirdiğiniz haritaların zorluk modlarının açılması daha rahat bir şekilde eşya biriktirmenizi fakat bir o kadar da bölümün zorlaşmasını sağlıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Toy Odyssey Mobil Oyun İncelemesi

Jetpack Fighter, klasik jetpack oyunlarıyla benzer ögeler taşısa da “jetpack” oyun mantığının farklı bir biçimde yorumlanmış hali. Klasik birçok mobil oyunda olduğu gibi burada da enerji sistemi mevcut. Bu sistem sizi oyundan soğutmak yerine sizi daha çok oyuna bağlıyor diyebilirim. Tek oturuşta oyundaki her şeyi bitirmek yerine enerjinizin bitmesi üzerine mola verip enerjiniz yeniden dolduğunda yaptığınız işe kaldığınız yerden devam etmek oyunun monoton bir hal almamasını ve aynı şekilde oyuncunun da çok çabuk oyundan sıkılmamasını sağlıyor. Ne kadar yaratıkları kayıp kayıp öldürmek keyifli bir aktivite olsa da bilirsiniz ki her şeyin fazlası zarar.

Jetpack Fighter, boş zamanlarınızı değerli kılacak oldukça eğlenceli bir oyun. Hi-Rez ekibinin oyun üzerindeki kendi yorumları oldukça etkileyici. Üstelik hikaye ve karakter çeşitliliği gibi detaylar oyuncunun oyuna olan bağının daha da artmasına sebep olan faktörlerden birkaç tanesi. Uzun soluklu oynayabilecek bir oyun arıyorsanız Jetpack Fighter, aradığınız tat olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllara Kazınan Espor Maçlarının Sonuçlarını Hatırlayabilecek Misin?

Toy Odyssey Mobil Oyun İncelemesi