in , ,

John Wick 3: Parabellum İnceleme (Spoiler İçermez)

John Wick’i diğer aksiyon filmlerinden farklı yapan nedir? Neden genel olarak aksiyon filmlerini çok sevmeyen biri olarak bu filme ille de gitme isteği duydum?

John Wick, açıkçası Hollywood aksiyon filmleri arasında benim için bir numaralı sırayı alan bir yapım. Sebebi ise çok açık: aşk, seks, hüzün gibi duyguların hiçbirini içerisinde barındırmıyor. Bu sayede saf aksiyon diyebileceğimiz bir yapım bizlerin karşısına sunuluyor. Ha bir de Reeves abimiz var ki başkası oynasa aynı tepkileri verir miydik bilemiyoruz.

Serinin üçüncü filmi de benim için kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım olarak duruyor. Parabellum adıyla çıkan üçüncü filmde, ikinci filmin devamı olarak Continental sınırları içerisinde Santino D’Antonio’yu öldürmüş ve Yüksek Şura’dan men edilmiş olarak başlıyoruz. Başına da büyük bir ödül koyulmuş olan John Wick’imizin hikayesi baya sert başlıyor. Tüm New York’u peşine takan John Wick, bol aksiyonlu bir başlangıçla bizleri karşılıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bulut Üzerinden Oyun Oynamayı Mümkün Kılan Bir Sistem: Project xCloud

Önceki filmlerde de gördüğümüz klasik yakın dövüş ve silahlı sahneler yine bizlere sunulmuş durumda ancak önemli bir gelişme var. Vahşet seviyesi oldukça arttırılmış durumda. Özellike pek vahşeti kaldırabilecek bir insan değilseniz koltuğunuza çivilenebilirsiniz bu durumlarda.

Bu sahnelerin yanı sıra filmin bir de hikaye ilerleyişine baktığımızda güzel ilerleyen ancak zaman zaman çok sıkan bir anlatımı olduğunu belirtmem gerekiyor. Uzun bir süre aksiyon görmediğimiz zamanların da olduğu ve bu zamanlarda hikayenin anlatımının ön plana çıkması sebebiyle biraz sıkıcılaştığı bir gerçek. Ancak hem filmin başlangıcı hem de son perdesi harika sahneler yaşatıyor insana.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  This War of Mine Temalı Türk Yapımı Kısa Film: Benim Savaşım

Özetlemek gerekir ise, John Wick 3: Parabellum serinin en iyi aksiyon sahnelerini içerisinde barındırıyor. Hikaye anlatımı ile aksiyon sahnelerinin zaman zaman pek iç içe durmadıkları anlar olsa da yine saf aksiyon izlemek isteyenlerin bir numaralı tercihi olacaktır.

Yeni Batman Robert Pattinson Oldu!

Yeni Batman Robert Pattinson Oldu!

1907 Fenerbahçe yeni ormancısını duyurdu!