in

Juuni Taisen Anime İncelemesi

Çinlilerin 12 hayvan burcuna kulak aşinalığı olanınız vardır. Bizim burçlarımıza oldukça benzerler fakat genel olarak hayvanlar üzerinde yoğunlaşan bu burçlar Juuni Taisen‘in temel konusunu oluşturuyor. Her 12 yılda bir düzenlenen ve adına Juuni Taisen denilen bu etkinlik 12 Çinli zodyak üyesinin isimlerine sahip olan 12 savaşçının ölümüne mücadelesini anlatıyor. bu savaş da her bir savaşçı zodyak takviminden bir hayvanı temsil edip, temsil ettiği hayvanın da benzer özelliklerini taşır durumda. Her savaşçı kendine has bir özelliğe sahip ve hepsinin tek ortak bir amacı mevcut o da kazanmak.

Duodecuple, isimli gizemli bir kişilik tarafından hakem olarak sunulan savaş da amaç herkesin savaş öncesi yuttuğu hayvan takılarını toplayıp yuttukları takıdaki zehir yayılmadan önce (12 saat) savaşı galibiyet ile tamamlamak. Karşılığında alacakları ödül ise herhangi bir dileklerini sorgusuz ve sualsiz bir biçimde gerçekleşmesi olacak.

Genel olarak fantastik bir kurguyu takip eden animede bir çok karakter insanüstü güce ve yeteneğe sahipken Juuni Taisen kurucularının güçleri henüz bilinmemekte. Fakat “kazananın herhangi bir dileğini gerçekleşecek” gibi bir tabir kullanması bile kurucuların nasıl bir seviyede olduğunu düşünmek için insanın hayal gücünün sınırlarını zorlaması gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  KonoSuba Anime İncelemesi (Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!)

Bir çok karakterin geçmişten birbirini tanıyor olması, tanıyor olmasa bile aynı meslek grubunda yer alıp birbirlerinin ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeleri oldukça ilginç bir detay olmuş. Neredeyse herkes birbirinin gücünün farkında olmasına rağmen bir dövüşün ortalama 1 dakikadan uzun sürmemesi üzücü bir durum. Tabii ki bu durum biraz da konunun işleniş şekliyle ve animenin kısa olması ile alakalı.

Anime konu bakımından gerçekten oldukça güzel fakat işleniş bakımından aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. İlk başta böyle bir anime için 12 bölüm yapmak bana göre oldukça kısa kalmış. Animeyi resmen oldu bittiye getirmişler gibi bir hava vardı. Karakterlerin hepsi gerçekten harika fakat karakterlerin %70’ini neredeyse 1 bölümden fazla görme imkanımız olmadı. Hatta bazılarının savaşını bile göremedik.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tsurezure Children Anime İncelemesi

Bazı karakterler ile ilgili gösterilen flashback‘ler ile karakterlerin geçmişi hakkında bilgi edinmek hoş olsa da, o karakterin sonraki bölümü göremeyecek olması pek hoş değil. Tabii ki animenin konusu gereği izleyenler  ne kadar sevmiş olsa da, karakterlerin ölümüne kendilerini hazırlıyor olmaları gerek. Fakat senaryonun çok hızlı işlenişi, olayların çok ani gelişmesi gibi şeyler derken kendinizi bir anda animenin finalini izlerken buluyorsunuz.
Anime senaryo bakımından oldukça kaliteli fakat dediğim gibi konu daha iyi bir şekilde işlenebilirdi. En azından karakterlere daha çok zaman ayrılıp daha uzun vadeli güzel savaşlar ve güzel bir şekilde karakterler tanıtılabilirdi. Fakat bunlara rağmen boş zamanlarınız da izlemeye değecek animelerden bir tanesi Juuni Taisen.

https://www.youtube.com/watch?v=A5f5TRg7Cvg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kotonoha no Niwa Anime İncelemesi

PUBG Güncelleme Notları 6 Kasım 2018 | PC 1.0 #23