in

Killing Floor Uncovered

Merhaba Zombi-kıyametbaşlangıcı-severler. Bu hafta bir oyunla değil, kısa bir yapım ile karşınızdayım. Karşınızda Killing Floor Uncovered.

İlk Olarak Steam’e Selam Olsun

Steam kullanıcılarının fark etmiş oldukları gibi; Killing Floor, uzun zamandır reklamları verilen, oldukça başarılı bir oyun. Oyunda arkadaşlarımızla beraber zombi ve “zombivari” yaratıklara karşı savaşıyoruz. Gelen dlc ile yenilenen silah ve düşman seçenekleriyle oldukça güzel vakit geçiriyoruz. Peki hiç merak ettiniz mi, bu hilkat garibeleri nereden çıktı? İşte bu sorunun cevabı -yine steam yardımı ile- bizlere ulaşıyor.

Kısa Ama Güzel

Youtube’u ya da daha az bilinen video sitelerini açarsanız, milyonlarca fan yapımı, kaliteli ya da kalitesiz bilim kurgu yapımı görürsünüz. Kişisel olarak zombi temasına pek bir meraklı olduğum için ara sıra bunlardan izlerim. Killing Floor Uncovered’ı da bu şekilde buldum. 11 Dakika olduğu için film demeye dilimin varmadığı yapımda, bir şirketin karanlık yüzünü ortaya çıkarmaya çalışan birkaç kişiyi görüyoruz. Çok geçmeden anlıyoruz ki şirketin deneylerini sadece köpekler oluşturmuyor…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Amnesia: Rebirth İnceleme (Spoilersız)

“Bütün Dünya Öğrenmeli”

Tahmin edilebileceği gibi işler yolunda gitmiyor ve videoya başladıktan az bir zaman sonra aksiyon için ziller çalmaya başlıyor. Özellikle oyuncu (kurban mı deseydim) gözünden gördüğüm kısımlar oldukça etkileyici olmuş. Başta, videoyu açarken “11 dakikada ne anlatılabilir?” diye düşündüm ama hiç fena değil, ciddi anlamda. Genel olarak oldukça heyecanlı ve mantıklı bir yapım olmuş. Özellikle yapımın iki yerinde etkilendiğimi, kısmen ters köşe olduğumu itiraf etmem gerekiyor. Zombi ve bilim kurguyla ilgili çok seyretmiş, görmüş (görmüş, gerçekte mi?) ve deneyimlemiş biri olarak 11 dakikada iki kez şaşırmayı beklemiyordum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Derin Dalış: Her Şeyiyle Warhammer Chaosbane | İnceleme

Kısa, Vurucu, Heyecanlı

Direktör koltuğunda Adam Schindler’ı gördüğümüz yapımımız oldukça eğlenceli. Kısacası hayatınızın 11 dakikasını güzel geçirebileceğiniz, hatta koltuğun ucunda izleyeceğiniz yapım an itibariyle Steam’de ücretsiz (yeey!) ve youtube’dan da bulabilirsiniz.

Haftaya başka yaratıklar eşliğinde görüşmek üzere, iyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The International 2017 Şampiyonu: Team Liquid!

En Sinir Edici 5 Oyun