in

Hearthstone: Rise of Shadows İncelemesi | Kötü Çocuklar Ortamlara İniyor!

Hearthstone’un bu yılki ilk genişleme paketi olan “Rise of Shadows” kuzgun yılının bitimiyle beraber sahnelerdeki yerini aldı. Bu genişleme paketi, standart ve Wild destelerdeki kartların güncellenmesi, yeni kartları ve yeni Priest karakterimiz Madame Lazul‘u barındırıyor.

Peki bütün bunlar oyunu nasıl etkiliyor, yeni kartlar Standart’a ne kazandırdı, Wild’da bizi neler bekliyor, Madame Lazul nasıl olmuş? Buyrun hep birlikte inceyelim!

YENİ KARTLAR:

DRUID:

Rise of Shadows ile beraber gelen Druid kartları, sınıfı seven herkesi mutlu edecek nitelikte. Agresif oynamayı seven oyuncular için Acornbearer, Crystalsong Portal gibi kartlar öne çıkarken; LucentbarkLifeweaverDreamway Guardians ve Crystal Stag gibi kartlar ise taunt ve can yenileme kombolarıyla sahayı kontrol etmeyi seven oyunculara göz kırpıyor.

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

MAGE:

Oynamaktan en çok keyif aldığım sınıflardan biri olan Mage ise maalesef Rise of Shadows kartları ile daha güçlü hale gelmemiş. Çoğu deste tipi için yeni gelen kartlar yerine daha iyi eski bir kart bir şekilde itere edilebilse de genişleme paketinin henüz çok taze olmasından ötürü büyük konuşmamak gerekiyor. Meta her an değişebilir ve yeni gelen Mage kartları arenayı domine edebilir.

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

 

HUNTER:

Avcılar ise Rise of Shadows ile beraber hız kesmeden tempolarına devam ediyor. Agresif desteler için Shimmerfly ve Ursatron gayet iyi gelişim sunuyor. Bu ikili güçlü kartlar olarak öne çıkarken diğer hunter kartları da kendilerine uygun destelerde yer bulabilecek güçteler(Oblivitron hariç, Oblivitron geldiği yere geri dönsün).

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

PALADIN:

Mysterious Blade dedikten sonra sözlerime başlayabilirim sanırım. Bütün genişleme paketinin en iyi değer kazanan kartlarından biri olan bu dostumuz Secret Paladin‘in saha kontrolüne bir de “Fiery War Axe” ekliyor. Bunun yanında genişleme paketiyle beraber gelen Secret kartları da işin tuzu biberi. “Tekliflerimiz bununla da sınırlı değil!” yeni Paladin Legendary kartı olan Commander Rhyssa, Secretlarınızın sadece bir değil iki kez evet yanlış duymadınız iki kez çalışmasını sağlıyor!
Secret Paladin destelerinin arenaları kasıp kavuracağını tahmin ediyorum bakalım neler olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rise of One

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

 

PRIEST:

Priest de yine Rise of Shadows’un sevgisini göre sınıflardan. Saha kontrolü için Convincing Infiltrator gibi muhteşem bir kart kazanan Priest, Hench-Clan Shadequill ile de sadece defansta değil aynı zamanda atakta da gücünü gösteriyor.

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

 

ROGUE:

Underbelly Fence‘in erken safhalarda normalden fazla güçlenebiliyor oluşu ve Vendetta Rogue için adeta bir lütuf. Oyun sonunda sahayı kontrol etmekte problem yaşamayan suikastçilerimizin en büyük zayıflığı erken dönemlerde çok fazla hasar alması ve hayata tutunamaması idi. Erken dönemde biraz daha güçlendirilen Rogue’un yüksek kademelere oynaması şaşırtıcı olmayacak.

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

 

WARLOCK:

Oynamaktan açık ara en çok keyif aldığım sınıf olan Warlock’un ise gözleri yaşlı. Halihazırda kullanılan destelerine en ufak yardım görmeyen büyücülerimizin kurtuluşu yeni gelen kartlarla bulunabilecek yeni bir sinerji ve yeni bir deste gibi görünüyor.

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:  🙁

SHAMAN:

Mrglrglmrglmrrrlggg! Murlock Shaman Rise of Shadowsla beraber gücüne güç katarak geliyor. Özellikle yeni Legendary kart olan Scargil tempoyu aşırı yükseltirken diğer tüm kartlar da katkısını sunuyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Shokugeki No Souma Anime İncelemesi

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

 

WARRIOR:

Omega Devastator dışında şu anki destelerine sevgi bulamayan Warrior sınıfı da Rise of Shadows genişlemesinden gözü yaşlı çıkıyor. Öte yandan Omega Devastator gerçekten kaliteli bir kart ve Control Warriorlar için gayet iyi kombolar sağlıyor.

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows kartlarım:

 

 

 

NEUTRAL KARTLAR:

Toxfin, Shaman’a, Sunreaver Spy, Paladin’e, Sunreaver Warmage Mage’e güç kazandırırken diğer kartlar da ortalama bir deneyim sunuyor. Yeni Silence Priest desteleri ortaya çıkarabilir, değişik kombolarla rakibinizi darlayabilirsiniz!

Bu sınıftaki favori Rise of Shadows Kartlarım:

 

Madame Lazul:

Eski tanrılar arasında sıkça gördüğümüz hanımefendimiz, oynanabilir bir kart olmakla beraber aynı zamanda oynanabilir bir kahraman. Diğer karakterlerle iletişimi ve genel seslendirmesi tüm Blizzard yapımlarında olduğu gibi başarılı olan karakterin animasyonları da gayet iyi hazırlanmış. Şahsen gördüğüm tek eksiği diğer Old Godlarla karşılaşırken onlara özel replik söylememesi.

Aşağıdaki videoda karakterin tüm repliklerini ve interaksiyonlarını bulabilirsiniz:

 

Bu Genişleme Paketinin Etkileri Ne olur:

Sınıflara gelen kartların çoğu iyi görünüyor. Standart metada temponun artacağını, Murloc Shaman ve Secret Paladin’in arenayı domine edeceğini tahmin ediyorum. Yine listeleri zorlayacak desteler arasında erken oyunu güçlenmiş Rogueları ve Silence Priestleri de görmek şaşırtıcı olmaz.

Öte yandan Wild için de aşırı dengesiz kombolar yaratılabilir OTK(düşmanı tek turda öldürmek) komboları yaratılabilir gibi duruyor fakat Wild için konuşmak genel olarak çok zor.

Peki siz yeni Hearthstone genişleme paketi olan Rise of Shadow’u nasıl buldunuz, en sevdiğiniz kart ve desteler hangileri oldu? Buyrun yorumlarda konuşalım!

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Left 4 Dead 3 Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

Ailenin Devi Geldi: Karşınızda Huawei Mate 20 X