in

Lanetli Krallık – ORİON İncelemesi

Lanetli Krallık - ORİON İncelemesi Kapak

Eski kralının yönetiminde tam bir huzur ve yaşam merkeziydi Sirius, ta ki o güne kadar. Tek kuralı “zorbalığa karşı olmak” olan eski kralı ölünce tıpkı bir çiçek gibi solup gitti halkının önünde. Tüm bunlar nasıl mı oldu? Tabii ki savaş, hiddet ve gaddarlık yüzünden. Kralın cenazesinden hemen sonra tahta geçen prens Namuh, tüm krallığını bir savaş hırsı uğruna acımasızca sona sürükledi. En iyi komutanları bile savaş stratejisi ile şaşırtan bu kral, gökyüzünden gelen kadimlere karşı koyamadı ve ışığın yanındaki karanlığın ta kendisi olan Deseas‘a başvurdu. Kralın önündeki hizmetçiyi tek kılıç darbesiyle ikiye bölen Deseas, yerdeki iki parçayı birleştirerek onu bir zombiye dönüştürdü. Bunu gören Namuh‘un gözünü kan bürüdü ve tüm halkını bir savaş uğruna katletti. Kaçınılmaz son gerçekleşti ve Deseas, Namuh‘a ihanet etti. Peki sen başa geçen hain Deseas‘ın altı seviyeli zindanından çıkarak intikamını alabilecek misin? Dene ve gör…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Breach Ön Siparişe Açıldı!
ORION – Screenshot 1

Hikayemizi özetlediğimize göre bu yazımızın bir inceleme olmanın yanında ufak bir tanıtım yazısı şeklinde olacağını belirtelim. Dot Entertainment‘ın ilk oyunu olan ORION temel Hack & Slash mekaniklerine sahip hikaye odaklı bir oyun. 6 bölümden oluşan kısa fakat insanı kendinden bıktırmayan, sevimli bir oyun. Genel olarak bakıldığında firmanın henüz ilk oyunu olduğu için hikaye üzerine bu kadar düşmelerini beni hem şaşırttı hem de hoşuma gitti. Nedenini soracak olursanız kısa süreli Hack & Slash oyunlarında genel olarak hikayeden çok oynanışa yönelmek tercih edilirken, Dot Entertainment oynanışı temel Hack & Slash mekaniklerinde bırakıp hikaye üzerine yönelmeyi tercih etmiş.

Dot Entertainment ekibi, henüz ilk oyunları olmasına rağmen güzel iş çıkartmışlar gibi duruyor. Oyunumuzun giriş ekranı oldukça sade olmanın yanında yalnızca iki seçenek bulunduruyor. Tahmin edeceğiniz üzere bunlar “Oyna ve Çıkış“. Oyuna giriş yaparken zaten oynayacağımız grafik ayarlarını, çözünürlüğü ve kontrolleri ayarlayabiliyoruz. Hack & Slash bağımlısı biri olarak umarım firma bu türde oyun çıkartmaya devam ederler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türk Yapımı Yerli MMOFPS Oyunu Undead Steam'de
ORION – Screenshot 2

Oyun mekanikleri konusunda da stüdyoya birkaç önerimiz var tabi ki. Öncelikle yaratıklardan kaçma şansı, farklı silahlar ve farklı karakterler vb. özellikler oyuna entegre edilirse oyunun oynanış süresi uzayacak ve kullanıcıya daha çok zevk verecektir.

Steam‘de 2 TL gibi cüzi bir fiyata satılan ORION, bu fiyata göre denemeye değer bir oyun. Oyunun mekaniksel yönlerinin yanında grafiksel olarak da geliştirilmesi gerekli tabii ki. Dot Entertainment ekibini tebrik ediyor ve çok daha güzel yerli yapımlar çıkarmaları dileğiyle yazımıza son veriyoruz. Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

God Of War’un Yönetmeni Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Fortnite Mobilden 25 Milyon Dolarlık Gelir