in

Lara Croft and the Temple of Osiris

Lara Croft’un dillere destan hikayelerini duymayan, bilmeyen pek kimse yoktur. Seksi başkahramanımız, hazinelerin, gizemlerin peşinde koştururken bizi de arkasından sürüklerdi. Lara Croft and the Guardian of Light ile genel olarak Lara Croft serisine farklı bir bakış açısı getiren Crystal Dynamics, serinin devam oyunu olan Lara Croft and the Temple of Osiris ile çıtayı iyice arttırmış durumda.

Mısırın Tanrılarını Selamlayın!
Oyunun adından da anlaşılacağı üzere mısır mitolojisi ile iç içe olduğumuz bir senaryo söz konusu, ki kendisi en sevdiğim mitolojiler arasında yer alıyor. Hikaye tamamen orijinal mitolojiden alınmış durumda. Osiris’in kardeşi Seth dünyayı yok etmek istiyor. Osiris’in karısı İsis ve oğlu Horus ise Seth’in planlarına engel olmak için Lara ile Carter’a katılırlar.

Oyunu maksimum 4 kişiye kadar Co-op oynayabilme imkanımız mevcut, zaten oyuncular için işin eğlenceli kısmı da burada başlıyor. Lara ve Carter gibi sevdiğimiz karakterler bir yana, oyunu Horus veya İsis olarak oynayabilme imkanımız mevcut.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Video Oyunlarındaki En İyi 9 Kadın Karakter

Genel olarak Lara Croft serisi (Guardian of the Light, Temple of Osiris) hikayeden çok oynanışa odaklanılan bir yapım, daha doğrusu yapısı buna uygun kalmıyor.

Lara Croft and the Temple of Osiris, Arcade aksiyona ve ölümcül tuzaklarla dolu bulmacalara odaklanan bir yapım olmuş. Küçük gibi gözükse de oyun içerisinde bariz bir şekilde fark yaratacak bir adet de karakter geliştirme sistemi mevcut. Aslında bakarsak sadece 2 tane yüzük, bir tılsım ve 3 farklı silah ekipmanımız mevcut geliştirmeler arasında; fakat yaratıklarla olan savaşımızda hatta bulmacalarda bile farkı anlamak mümkün.

İlk oyuna göre geliştirilen ve oyuna giriş yaptığımız anda suratımıza çarpan grafikler kesinlikle gözden kaçmıyor. İlk oyuna göre oyunun geliştirilmediğini söylersek yalan söylemiş olurum. Nitekim boss savaşları gerçekten zevkliydi ve bulmacalar biraz daha zekice düşünülerek yapılmış, fakat aynı zaman da insanı kanser edecek kadar da kafa bulandırıcı değil.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  KINGDOM HEARTS SERİSİ GERİ DÖNÜYOR!

Benim beceriksizliğimden midir, bilemiyorum fakat oyunun kontrolleri izometrik kamera açısına sahip olan bir oyun için biraz kötü durumda kalmış. Ne kadar canavarlara kafa tutmak eğlenceli olsa da bazen işler kaosa dönüşebiliyor, işler kimin ne yaptığını fark etmenin zor olacağı bir hal alabiliyor.

Aksiyon/Rol Yapma detayları eklenmiş ama kesinlikle çok detaylı bir sistem beklemeyin. Lara Croft and the Temple of Osiris iyi bir oyun. Grafikleri çok çok mükemmel değil ama yeterli, seslendirmeler, müzikler de ortalamanın üzerinde. Oynanış, kamera problemlerine rağmen sizi oyunun başında tutmaya yetiyor.

Mısır Mitolojisine ucundan bir bakmak istiyor ve arkadaşlarınızla oynayacak bir oyun arıyorsanız Lara Croft and the Temple of Osiris tam size göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 25 Mart 2017 Güncelleme Notları

Razer Oynadıkça Kazandıran “Paid to Play” Platformunu Duyurdu!