in

LawBreakers İncelemesi

FPS türünde yeni bir şeyler denemek isteyen Boss Key Production ekibi karşımıza LawBreakers ile çıkıyor. Overwatch tarzında görünen ancak kendi içinde tarz yaratan bir oyun.

Grafiksel olarak Unreal Engine ile geliştirilen oyun oldukça etkileyici grafiklere sahip olmasının yanında oynadığım süre boyunca hiçbir şekilde optimizasyon sıkıntısı yaşamadığımı da söyleyebilirim. Karakter tasarımları ise özenle tasarlanmış bir şekilde duruyor.

Oyunda 18 adet karakter ve 9 sınıf bulunuyor. Her bir karakter bu 9 sınıfa ayrılmış durumda. Yani bir oyunda toplamda sadece 9 kahraman ile oynayabiliyorsunuz. Bu fiyatta bir oyun için bu sayı biraz az ancak yapımcı ekip ilerde daha fazla karakterin ekleneceğini söylüyor. Karakterler arası bazı dengesizlikler son yama öncesine bariz bir şekilde var iken, son yamadan sonra bu olayı düzeltmişler. İlerleyen yamalarda ise oyunun daha çok oturacağını düşünüyorum. Genel olarak oynadığım oyunlara baktığımda Assassin, Enforcer, Vanguard ve Wraith rollerinin çok fazla oynandığına şahit oldum. Tank, Battle Medic roller pek fazla tercih edilmiyor. Belki zevkli olmadığından belki de güçsüz olduklarından dolayı bu böyle ama kesin olan bir şey var ki bu karakterlerde bazı dengesizlikler var.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Far Cry 5 İncelemesi (Spoilersız)

Harita tasarımları ise oldukça güzel tasarlanmış olsa dahi bu oyun için tasarlanmış havası vermiyor. Oyundaki yer çekimi mekaniği bazı haritalar için can sıkıcı boyutta olabiliyor. Örneğin bazı haritalarda Assassin karakterini oynarken yer çekiminden dolayı düşmana yaklaşamamanız tarzı olayları çok sık yaşıyorsunuz. Bazı harita geliştirmeleri ile bu yer çekimi olayının daha çok oturacağını düşünüyorum. Yer çekiminden özel olarak bahsetmek gerekirse; haritanın orta bölümünde yer çekimi sıfırlanırken, kendi bölgelerinizde yer çekimi aktif bir şekilde oynuyorsunuz. Oynaması çok zevkli bir mekanik olduğunu düşünüyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Overwatch'a Deathmatch Modu Geliyor!

Oyuna ilk girdiğimde de hayran olduğum oyun içi müzikler ve ses efektleri çok başarılı. En ufak bir ses hatası ile karşılaşmadığım oyunda sesler beni en çok etkileyen olay oldu. Gerek atış sesleri, gerekse yer çekimsiz ortama giriş yaptığınız zamanki sesler çok başarılı. Menü müzikleri ise oturup dinleyebileceğiniz tarzda yapılmış.

Oyun hakkında düşüncelerim bu şekilde. 70 TL civarında bir fiyatı olması ve arkasında Overwatch’ın yapımcısı Blizzard gibi firma olaması oyunun geleceğini düşündürüyor. Ancak yine de oyunda geçirdiğim vakitten zevk aldım diyebilirim. Karakter ve harita eksiklikleri de göze çarpmıyor değil ancak yapımcı ekibin açıklamasına göre bu sayılar artacak. Ayrıca oyunda şu an için dereceli modu bulunmuyor. Bu da Overwatch karşısında bu oyunu direkt olarak 1-0 geride başlatıyor. Umarız ilerleyen zamanlarda bu özelliği de eklerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Darkwood Oyunu Yapımcıları Tarafından Pirate Bay’e Yüklendi

Hellblade Senua’s Sacrıfıce İncelemesi