in

Mahouka Koukou No Rettousei Anime İncelemesi

Bazı çizerler ve yapımcılar animelerindeki ana karakterleri tanrısal güçlerde yapmayı oldukça seviyorlar. Genel olarak anime izleyenler bilir. Bazı animelerde normal bir insan veya güçsüz bir insan izlenimi yaratıp kritik durumlarda veyahut o kişiyle ters düştüğünüz durumlarda yok edici seviyede olan güçlerini açığa çıkartırlar ve bu izleyen herkesi etkiler.

Mahouka Koukou No Rettousei isimli animemizde de böyle bir durum söz konusu. Gerçek anlamda insan üstü seviyelerde güce sahip olan Shiba Tatsuya isimli ana karakterimiz, gerekmediği sürece kendi müthişliğini etrafa yansıtmıyor. Karakterimiz tabii ki sadece normal bir öğrenci değil. Öğrenciliğini yanı sıra özel görevlere de çıkan karakterimiz, animemizin büyü dünyasının en güçlü abilerinden bir tanesi Genel anlamda baktığınızda Tatsuya, oldukça sıra dışı bir kişiliğe ve karakteristik özelliklere sahip. Neredeyse gerekmeyen hiçbir hamleye kalkışmıyor ve her yaptığı şeyi önceden planlıyor.  Buna ek olarak da Tatsuya; korku, umutsuzluk, kıskançlık, nefret, iğrenme, alçak gönüllülük, şehvet, tembellik ve sevgi gibi güçlü duyguları hissetme yeteneğine sahip değildir. Tek bir birey dışında tabii ki. O da kız kardeşi Shiba Mayumi. (Genel anlamda duygularının bu kadar nötr olması ve hiçbir koşulda yansıtmaması eğitiliş şeklinden kaynaklı bir durum olabilir. Animemiz geçmişe yönelik çok fazla şey açıklamadığı için karakterler hakkında genel olarak bilinen şey pek fazla değil.)

Mayumi, ne kadar kendi klasmanında okuldaki bir çok kişiden güçlü olsa da kişisel ve karakteristik özellikleri ile oldukça normal biri. (Tatsuya’nın aksine) Abisine oldukça düşkün. Tabii ki aynı şekilde Tatsuya da kardeşine oldukça düşkün. Dışarıdan bakıldığında kardeşlikten daha öte bir ilişki varmış gibi gözüküyor olsa ben olmadığını düşünüyorum. (Ve umuyorum.) Günümüzün çok daha ileriki zamanlarını konu alan animemizde genel hikaye Shiba, kardeşlerin yüksek standartlardaki büyü okuluna başlamasını ve ilerleyen zamanlarda başlarından geçen olayları konu alıyor. Okula girerken elde ettiğiniz başarıya göre “Bloom” ve “Weed” olarak iki ayrı sınıfa ayrılıyor öğrenciler. Bloom sınıfında bulunanlar kendilerini göstermeyi başarmış “çiçek açmış” öğrenciler olarak nitelendirilirken Weed sınıfında bulunanlar ise henüz daha tomurcuklanmış fakat çiçek açmayı başaramamış öğrenciler olarak görülüyor. Tabii ki Tatsuya da bir Weed ve elbette Bloom’lar, Weed’leri oldukça hor görüyorlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bizim Gözümüzden GameX 2017

Animede tabii ki aksiyon sahneleri oldukça bol ve genel olarak bu sahnelerin başında Tatsuya rol alıyor. Karakterimiz kendi güçlerinden ötürü olsa gerek izleyen kitle arasında “Godsuya” isimli bir lakaba sahip. Anime de ne kadar konu güzel işlense de henüz herhangi bir 2. sezona sahip olmadığımız için temel konu dışında bilinen her şey tam bir muamma. İlk sezon dışında bir adet de Movie çıkardılar fakat animemiz, Light Novel’ına göre ilerliyor. İlk sezonda ilk 8 cilt konu alındı fakat Movie’de ise 9-11 arası konu alınıyor. Yani buradan anlayacağınız Movie’de gelen karakterler kimdir, neyin nesidir bilmeden izliyoruz. Bu ne kadar sinir bozucu bir durum olsa da aynı zaman da Tatsuya’yı yeniden iş balında görmek bir o kadar da keyif vericiydi. Mahouka Koukou No Rettousei, genel anlamda oldukça keyifli bir anime. Ana karakterin bu kadar yenilmez derece de güçlü olması bazı izleyenlerin canını sıkabilir ama benim açımdan oldukça eğlenceli bir durumdu.

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder İncelemesi

Nexon Yeni Mobil Oyununu Duyurdu!