in

Mirror’s Edge™

Parkur oyunları hakkında bir konu konuşulduğunda lafın birinde mutlaka Mirror’s Edge ismi geçer. Çünkü hepimizi bu oyunu böyle tanıdık böyle bildik. Parkur teması düşünüldüğünde akla gelen ilk isimlerden olan Mirror’s Edge, bu günün konusu. Mirror’s Edge, DICE tarafından geliştirilip, Electronic Arts tarafından yayımcılığı yapılan, içinde ortalama düzeyde aksiyon barındıran, sürekli oradan oraya hoplayıp zıpladığımız, oyunun başlangıcından sonuna kadar koştuğumuz kısaca parkur temalı bir oyun.

Karakterimiz Faith otoriter ve baskıcı bir sistem altında illegal kuryecilik yapıyor. Kız kardeşimiz ise polis, güzel bir ironi. Gel gelelim çok da şaşırtıcı olmayan bir durum kız kardeşimizin üstüne bir cinayet yıkılıyor. Kardeşimiz yapmadığına bizi inandırmış olsa da bu işin peşine düşüyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Broforce İncelemesi
Zıplamaya hazırlanırken

Koş Faith, Koş!

Oyun boyunca genel olarak yaptığımız şeyler hikaye bazında ilerlerken oradan oraya koşturmak. Aksiyon olarak biraz düşük bir düzey olarak kalmış olsa da gerçekten parkur hissiyatının oyuncuya aşılamanması başarılmış durumda. (FPS olması da cabası). Belli bir süre sonra aksiyon katsayısının arttığını fark etmemek elde değil. Nitekim yaptığımız her görevde sağdan soldan polisler fırlıyor, bu durumda yapacağınız en mantıklı seçim tek hamleyle işlerini bitirip yolunuza devam etmek olur, benden söylemesi.

Görevlere ilerleyiş şeklimiz tekdüze gibi gözükse de kullanacağımız ara yollar veya yeteneğinize güvenip yapacağınız hamleler işleri biraz daha farklı ilerletebiliyor. Yani oyunu tekdüzelikten kurtaran durum oyuncunun işin içine katacağı yaratıcılığı oluyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Apex Legends'tan Şu Ana Kadar 16.000 Hileci Banlandı!
Animasyon tadında ki görüntüler oyunun çekiciliğini bir kat daha arttırıyor

Oyun içerisinde düşmanlarımız ve koşarken etkileşime geçtiğimiz objeler dışında görevlerde herhangi etkileşime geçebileceğimiz bir nesne bulunmuyor. Tek elde edeceğimiz şey olan görev sırasında topladığımız çantalar,  achievement görevi görüyor. Görevler sonrasında veya öncesinde araya giren sinematikler oldukça hoş. Hikayeyi anlatımda kullanılan, animasyon tadında yapılan sinematikleri izlemek oldukça zevkli. Renk konusunda oldukça sade fakat insanın gözünü dolduran renkler kullanılmış ve oldukça da yakışmış. Oyunda kendinizi koşturmaya bir kere kaptırdığınızda, başından kalkamayacak kadar olmasa da kendi çapında bir çekiciliğe sahip olduğu kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CS:GO 15 Mart 2017 Güncellemesi (

Dota 2 | The Bladeform Legacy ve 7.03 Oynanış Güncellemesi