in

Morphies Law İncelemesi

Hangi Aim?

Cosmoscope GmbH tarafından geliştirilen ve yayınlanan Morphies Law aşırı hızlı bir aksiyon-shooter oyunu. Bugün ilginç mekaniklere sahip bu oyunu sizlerle inceliyor olacağız.

 

Oynanış

Oyun, Third-Person Shooter dediğimiz üçüncü bakış açılı bir video oyunu. Oyunun içerisinde Morphie adı verilen robotları kontrol ediyoruz. Bu robotlar insanlığın yok oluşundan sonra dünya üzerinde kalmışlar ve insanları onurlandırmak adına birbirleriyle savaşıyorlar.

Savaşta hiç beklemediğiniz mekaniklerle karşılaşabilirsiniz! Başlangıçta her şey normal gibi gözükürken çatışmaya girmenizin ardından saniyeler geçmiyor ki uzuvlarınızda kelimenin tam anlamıyla devasa değişimler gerçekleşiyor. Bacağınız büyüyor, kafanız küçülüyor, gövdeniz soğan kadar kalıyor… E peki bunlar nasıl oluyor?

Morphies Law’da vurduğunuz kadar büyür, vurulduğunuz kadar küçülürsünüz. Bu ilginç mekanik sizin zıplama yeteneğinizden tutun vurulma ihtimalinize, dar alanlara girebilmekten tutun duvarların arasında sıkışıp parçalanmanıza kadar her yerde karşınıza çıkıyor. Evet, dar bir yerde rakiplerinizi avlarsanız duvarların arasında can verebilirsiniz, bizzat yaşadım…

 

Oyun Modları

Oyunda henüz 4 adet ama gayet farklı modlar bulunuyor. Bu modlar ise şu şekilde:

  1. Morph Match: Takımınızı temsil eden devasa Morph, takımınızdaki tüm oyuncuların kütlelerinin toplamı kadar kütleye sahiptir. Maçın sonunda kimin takımında daha fazla kütle varsa, onların dev Morph’u diğerini döver.
  2. Head Hunt: İki takımı da temsil eden devlerin kafaları yerlerinden sökülmüştür. Sahada ise yalnızca birisi için gerekli parça bulunmaktadır. Sahadaki parçayı alıp yeterince uzun süre üslerinde tutabilen takımın dev Morph’u ayakta kalmayı başarır.
  3. Mass Heist: Rakip devin kalkanını bir panel kullanarak ortadan kaldır ve ondan kütle çalmaya başla. Yeterince kütle çaldıktan sonra bu kütleyi kendi devine aktar ve aralarındaki savaşta galip gelmesini sağla!
  4. The Masster: Oyundaki en yüksek kütleye sahip oyuncu kendi takımındaki devi canlandırır. Dev her geçen saniye rakip takımın devinden kütle araklar. Oyun sonunda en yüksek kütleye sahip dev rakibinin kafasını patlatır.
İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Horizon Zero Dawn'ın Steam Ön Sipariş Fiyatı Arttırıldı!

Silahlar

Oyunun silah sistemi de bir farklı. Oyun size seviye atladıkça yeni silahlar veriyor. Verdiği silahlardan birincil ve ikincil olanları birbirine takıp yeni bir silah ediniyorsunuz ve bu çift özellikli silahla savaşıyorsunuz. Her silahın ise yerleri kayganlaştırmaktan füze atmaya, rakip füzelere karşı şemsiye açmaya kadar birbirinden tuhaf ve farklı bir sürü özelliği var.

 

Özelleştirme

morphies law ile ilgili görsel sonucu

Morphlarınızın vücut yapısını, antenlerini, ağzını, gözünü kısacası her parçasını değiştirip tamamen farklı bir stil oluşturabiliyorsunuz. Zaten vücutlarında 360 derece dönen süper esnek parçalar olduğu için ne yaparsanız yapın yeterince absürt kaçmayacaktır 🙂 İsterseniz iki gözü farklı bile olabilir. Bu çizgi filmden fırlama varlıklarını dilediğinizce şekillendirin.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Remnants of Naezith İncelemesi

 

Özel Güçler

Oyunda yapabileceğiniz özelleştirmeler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Oyuna girmeden önce silahınızın yanında seçebileceğiniz bir adet özel güç de mevcut. Bu güç içeri ve dışarı yapılan bütün atışları engelleyen bir baloncuk da olabilir, duvardan duvara zıplamanızı sağlayıp, tuttuğunu sersemleten bir el de olabilir veya diğer süper güçlerden herhangi birisi de olabilir.

 

Nişan Alma, Hareket Etme

Oyunda muhtemelen sunucuların yetersizliğinden kaynaklanıyor, hareket etmede büyük sıkıntılar var. En azından Türkiye’den bağlanıyorsanız karakteriniz küçük aralıklarda seke seke hareket ediyor. Ayrıca ya bundan ya da oyunun kendi yapısından kaynaklanıyor ki asla nişan alamıyorsunuz arkadaşlar… Rakibimle birbirimize 5 el sıktığımız halde bir kurşunun karşımızdakini bulmadığı oldu oyun içerisinde. Maalesef rezil bir nişan sistemine sahip.

Grafikler ve Müzikler

Pastel ve çok tatlı bir renk paletine sahip Morphies Law’un çizimlerini her ne kadar olağan üstü miktarda ürkütücü bulsam da çok beğendim. Ambiyansa uymayan bir kısmı yok. Bunu lobi ekranındaki meksika müzikleri ve morphlarınızın elindeki enstrümanlar da destekler vaziyette.

Sonuç

32 TL değerindeki Morphies Law’un Steam sayfasına buradan ulaşabilir, oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir, oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

No Man’s Sky Beyond’ın Yayınlanma Tarihi Belli Oldu!

Mobil Oyun Sektörünün Gücü!