in

Phantomgate İncelemesi (Mobil Oyun)

Mobil oyunlarda sıra tabanlı oyunlar uzun bir süredir oldukça popüler durumda. Neredeyse iOS ve Play Store’un her yerinde bir sıra tabanlı oyun görmek mümkün. Fakat ne kadar bu oyun türü çok sevilse de eskisi kadar rağbet görmüyor ve oyun yapımcıları da çıkardıkları bu türe yenilikler katmaya çalışıyorlar. Örnek vermek gerekirse, Moba ve sıra tabanlı oynanışı aynı çatıda birleştirmek veya hikayeye yoğunlaşıp oynanışı arka plana atmak gibi şeyler deneyebiliyorlar. Netmarble da aynı şekilde düşünmüş ki ortaya böyle kaliteli bir oyun çıkarmayı başarmışlar.

Genel hikaye tamamıyla İskandinav mitolojisi üzerine kurulu. Oyunda var olan her karakter mitolojide yer alıyor olmasa da genel olarak ana karakterimizin hikayesi ve işlenilen tema tamamıyla İskandinav mitolojisi üzerine kurulu. Odin’in çılgınlığına karşı koyarken kendini bizim için feda eden annemiz Renata’yı hayata geri getirmeyi ve aynı zamanda henüz farkında olmadan son Valkyrie olarak hayatını sürdüren biz Astris’in maceralarını konu alıyor hikayemiz. Odin’i tek durdurabilecek olan kişi biz Astris, Odin’e karşı koymak için henüz farkında olmadığımız Valkyrie güçlerimizi bileyerek maceramızı sürdürüyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  RWBY: Grimm Eclipse

İşin gerçekten zevkli olan kısmı ise oyunun sadece sıra tabanlı strateji oyunundan oluşmuyor olması. Phantomgate, platform ve sıra tabanlı stratejinin birlikte harmanlandığı bir oyun. Genel oynanış bölüm bölüm adeta bir platform macera oyunu oynarmışçasına ilerlerken savaşa girdiğiniz anda oyun bir anda sıra tabanlı bir savaş oyunu haline geliyor. Savaşırken yanımızda “hayal” (phantom) adını verdiğimiz ruhlar ve ana karakter Astris’i kullanıyoruz. İlerleyen senaryoda Astris dışında 4 farklı kahraman seçmek de mümkün. Bunun dışında yanımızda savaşan hayalleri ise bölüm sonlarında elde ettiğimiz parçaları toplayıp canlandırabilir veya çağırma binasından ufak bir meblağ karşılığında çağırabiliriz. Bunun yanı sıra hali hazırda sahip olduğunuz bir hayalin parçasını yeniden çıkartırsanız elinizdeki hayali geliştirmek için kullanabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  La Casa De Papel 3. Sezon İncelemesi (Spoilers!)

Savaş dışında, platform modunda ilerlerken karşımıza çıkan puanlar ve ufak tefek bulmacalar platform temasını oldukça güzel bir şekilde yansıtıyor. Bulunduğunuz haritanın çok uzun olmaması ve savaşların çok sık olmaması oyuncuyu sıkmıyor ve hikaye üzerinde hızlı bir şekilde ilerlemenize olanak sağlıyor.

Görsellik ve müzik açısından oldukça atmosferik bir ortam barındıran Phantomgate, mobil bir oyun olmasına rağmen ekran başına kitlemeyi başarıyor. Zamanınızı harcamak için mobilde oyun arıyorsanız siz de Astris ve dostları ile Odin’e karşı olan mücadelesinde yardımcı olabilirsiniz.

Oyun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FIFA 19’un Demo Sürümü Çıktı! FIFA 19 Demo İndir

Dota 2 | Dota Plus Yaz Sonu Güncellemesi Notları