in

Pro Cycling Manager 2019 İncelemesi

“Oyun” mu inceliyorduk gerçekten?

Cyanide tarafından geliştirilen ve Bigben Interactive’in yayıncılığını üstlendiği Pro Cycling Manager 2019’i sizler için inceledik!

Genel Bakış

Pro Cycling Manager 2019 bisiklet kullanımı, takım düzenlenmesi ve menajerlik üzerine tasarlanmış bir simülasyon oyunu. Oyunda dünyanın farklı bölgelerindeki çeşit çeşit parkurları, profesyonel bisiklet sürücülerini ve farklı yarış türlerini bulabilirsiniz.

Genel olarak takım oluşturma ve kendi takımınızın menajerliğini yapma odaklı olan bu oyunda tıpkı bir gerçek hayat menajeri gibi yeni profesyonel sporcular satın alabilir, takımı geliştirecek görevler yapabilir hatta akıllı davranmazsanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz.

Farklı yarış türlerinde farklı oyuncuları dilediğinizce bir araya getirerek oyuncular arasındaki performans uçurumunu simülasyonlar ile görebilir, rüya ekibinizi oluşturabilirsiniz. Hatta dilerseniz oyuncuların kondisyonlarını, sahadaki durumlarını vb. özellikleri saniye saniye takip edebilirsiniz.

Grafikler

Oyunun grafiklerine uzaktan baktığımızda fena değilmiş gibi gözüküyor ama detaylara dikkat ettikçe çevre dokusunun yumruluğu ve ışıklandırma iyi olsa bile objelerin softluğu gibi etmenler gözümüze çarpmaya başlıyor.

Karakterlerin yüz hatlarının nasıl olduğunu görmek için kameramı sürücülere yaklaştırdığımda aklımı kaybetmiştim. Hem ifadesiz dümdüz suratlarla karşılaştım hem de tüm bisiklet sürücülerinin suratları birbirinin tamamen aynısıydı. Tüm sürücülerin birbirinin tek yumurta kardeşi olması ve bu kadar senedir yeni versiyonu çıkartılan bir oyuna bu kadar özenmemek ayıp sanki.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Echo İncelemesi

Sürüş Kontrolleri

Bu görsele kanmayın arkadaşlar

Evet, normal şartlarda bisikleti ana tema olarak alan bir oyunda muazzam bir sürüş deneyimi ararsınız. En azından o virajı aldırtan, bunu hissettiren araba yarışları diğer araba yarışı oyunlarının bir hayli önündedir. Bu mantıkla baktığımızda Pro Cycling Manager bize hiçbir şey sunmuyor 😀 Oyunda yarışların yapıldığı ve sizin de bu yarışları takip etme şansı bulduğunuz kısımda hiçbir şekilde bisiklet sürücülerine müdahalede bulunamıyorsunuz. Sadece bir bisikletçiden diğerine geçiş yaparak haritayı izliyorsunuz o kadar. Zaten çoğunlukla sahada değil de ana lobide takım düzenlemekle zamanınızı geçirdiğiniz için sürüş yapabiliyor olsaydınız da aradaki farkı muhtemelen anlayamayacaktınız.

Oyunda küçük, olimpik parkurlarda bir bisikletli seçip kendi kontrolünüzde yarıştırabildiğiniz bir mod bulunmakta. Ama ne yazık ki bu modda ise tek yapabildiğiniz aşağı ve yukarı yön okuna basmak. Bisikletlinizin yorgunluk seviyesine göre ne kadar enerji harcayacağını bir cetvelden belirliyorsunuz ve hızını kullanarak rakiplerini geçmesini bekliyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Asus ROG Strix Fusion 300 İncelemesi!

Simülatör?

Eğer oyundan beklentiniz “Euro Truck Simulator gibi oyun buldum.” tarzında ise üzgünüm ama yanlış yerdesiniz. Her ne kadar bir simülasyon oyunu da olsa oyunun menajerlik özelliğine gereksiz yoğunlaşılmış hele ki bu tür kabiliyetler için binbir farklı oyun varken. Yani menajerlik yapmak isteyen birisi çok da güzel piyasadaki futbol oyunlarında, basketbol oyunlarında vs. menajerlik yapabilir. Gayet güzel sistemleri olup browser tabanlı olan oyunlar bile varken sırf bisiklet temalı bir oyun çıkartıp içerisine bisiklet koymamayı ben tuhaf karşılıyorum.

Nereden Erişebilirim?

Oyunun güncel Steam fiyatı 61 TL. Eğer oyuna kanınız çok ısındıysa buradan oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

Başka bir incelemede buluşmak üzere hoşçakalın!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL Türkiye Büyük Finali Büyük Tepki Topladı!

https://oagtr.com/haberler/gecmis-tarih-hit…olu-kayip-filosu/

Geçmiş Tarih: Hitlerin Altın Dolu Kayıp Filosu