in

Quan Zhi Gao Shou Anime İncelemesi (The King’s Avatar)

Quanzhi Gaoshou, aslında bakarsanız oldukça günümüzden bir konuyu işliyor. Belkide benim bu kadar ilgimi çekmesinin sebebi bu olmuştur. Günümüz mesleklerin E-spor adı altında yeni bir meslek türü var oldu (en azından meslek olma yolunda ilerliyor). Glory isimli Çine damgasını vurmuş ve sürekli deliler gibi her tarafta turnuvalarının vb. şeylerin düzenlendiği bir oyunu ve bu oyunda kelimenin tam tabiriyle Savaş Tanrısı olarak görülen Ye Xiu ismindeki ana karakterimizin hayatını ve genel olarak Glory‘deki maceralarını konu alıyor animemiz.


Ye Xiu, kendi oynadığı takımı üst üste sürekli şampiyon yaptıktan sonra kendi takımı tarafından sırtından bıçaklanıp takımdan atılır ve ortaya “Savaş Tanrısı emekli oldu” şeklinde bir haber yayılır. Profesyonel arenadan elini kolunu çektikten sonra internet kafe de iş bulan ve Glory’nin yeni açılan sunucusunda farklı bir kimlik ile sıfırdan oynamaya başlayan Ye Xiu’nun Savaş Tanrısı olduğundan henüz kimsenin haberi yoktur. Çalışmaya başladığı internet kafede, tanıştığı arkadaşları ve eski bir dostu ile topluca oynamaya başlarlar. Sunucu yeni açıldığı için yeni kimliği ile adını hızlı bir şekilde duyurur. Tabii ki bununla birlikte dedikodularda hızlıca yayılır. Yeni sunucudaki kimliğinde kimse onun Ye Xiu olduğunu bilmediğinden “yeni bir Savaş Tanrısı doğuyor” şeklinde dedikodular yayılmaya başlamıştır. Yeni kimliği ile tüm sunucuya adını duyurmuş olan Ye Xiu, 10 yıllık tecrübesi ile birlikte profesyonelliğin basamaklarını yeniden tırmanmaya başlamıştır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Shokugeki No Souma Anime İncelemesi


Quanzhi Gaoshou, yada ingilizce adıyla The King’s Avatar, günümüz E-sporunu ve gündemde popüler olan bir oyunun E-spor dünyasında nasıl işlediğini anlatan bir oyun. Tema olarak oldukça farklı bir konuyu ele alıyor olması animeyi izlemek için yeterli bir sebep olmasına karşın, animede bulunan savaşlar gerçekten çok etkileyici. Çizimlerinin etkileyiciliği karakter detayları ile birleşince ana karakter dışında bile bir çok karakter akılda kalıcı olmayı başarıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Juuni Taisen Anime İncelemesi

Quanzhi Gaoshou, gene hatlarıyla her yönüyle başarılı bir anime. Çizimlerinin güzelliği, konunun akıcı ve kafa karıştırmadan işlenmesi ve dövüşlerinin insanı cezbetmesi izleyiciye animenin başına tek oturuşta bitirmesini sağlıyor. Konu olarak da çevrimiçi bir oyunun ve E-spor temasının işlenmesi uzaktan bakıldığında ilgi çekmek için yeterli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grand Chase Mobil Oyun İncelemesi

Closers İncelemesi