in

Rise of One

Oyun sektörünün saldırıya geçtiği günümüz 2017’sinde gün geçmiyor ki yeni bir oyunla karşılaşmayalım. Rise of One da bunlardan bir tanesi, oyunun sadece oynanış kısmına göz gezdirdiğimizde Batlerite veya benzeri oyunlardaki savaş sistemine sahip olduğunu görüyoruz. Fakat oyuna derinlemesine bir bakış attığınızda aradaki bariz farklı görmemek elde değil. (Örneğin: oyun başlangıcında 4 cana sahip oluyorsunuz ve her öldüğünüzde canınız 1 azalıyor, kaybettiğiniz canı tekrar kazanmanın tek yolu ise başkasını öldürmek.)

Kendine has karakter tasarımları ve oyunun belli bir hikayesinin haritaya yansıtılması, birçok oyunda rastlamadığımız türden bir güzellik. Haritanın büyük olması ilk başlarda gözüme bir dezavantaj olarak çarpsa da oyunun oynanışı gereği haritanın büyük olması, oyunun değişik yanlarından biri.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ÖZÜNÜ TARAHUMARALAR’DAN ALAN OYUN | Mulaka İnceleme

Oyun sadece 4 karaktere sahip olmasına rağmen, oyun yapımcılarından aldığım bilgiye göre hali hazırda tasarımına devam edilen bir karakter mevcut olduğunu ve oyun içerisindeki karakter sayısını hızlı bir şekilde arttıracaklarını belirttiler.

Oyun içerisinde şu an sadece FFA (free for all/herkes tek) moduna sahip olsa da yakın zamanda daha fazla oyun modunun ekleneceğini belirttiler. Oyun içerisindeki tüm karakterlerin farklı silahları olmasının yanı sıra sahip olunan silahlara farklı silah skinleri (boya, kostüm) takmak mümkün.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  FAR CRY 5 DERİN DALIŞ | SPOILERLI İNCELEME

Haritanın büyük olmasının yanı sıra harita içerisinde belli başlı yerlerde özel yeteneklerinizi kullanabilmenize imkan sağlayan veyahut azalan can miktarınızı artırmanıza olanak sağlayan vb. birçok büyü bulunuyor. Genel olarak Rise of One değişik bir tat arayanlar için güzel bir deneyim olacaktır. Bu tarz oyunlara aşina olanlar için ise arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmeniz için ideal bir oyun.


Ayrıca sitemizdeki bildirim sistemimizi yeniledik. Gündemdeki önemli oyun, teknoloji ve eSpor haberlerini, son dakika gelişmelerini anında öğrenmek için sol alt köşedeki butona tıklayıp bildirimleri açmanız yeterli. İyi eğlenceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League of Legends 7.17 Ornn’lu Yama Notları

Black Mirror 4. Sezon Fragmanı Yayınlandı