in

Rocket Wars İncelemesi

Şu aralar arkadaşlarınızla oynayacak oyun arıyorsanız doğru yerdesiniz. Rocket Wars aslında tam da bu boşluğu doldurabilecek bir oyun. Kendisine uzay shooter oyunu desek yanlış olmaz herhalde. Başlamadan önce, oyun size oyun kolu desteği veriyor ve kol ile oynamak bana biraz daha rahat geldi. Oyun harita olarak bir gezegenin çevresinde geçiyor. İşin güzel yanı bu gezegenin sizin geminiz üzerinde bir çekim etkisi oluşturarak sizin yönünüzü bozma. Hareket etmek ve hedefleri vurmak çoğu zaman benim adıma çok zorlaştırıyor bu yörünge meselesi ama işi zevkli hale getiriyor orası da ayrı. Bir de bu gezegene çarptığınızda hasar alıyorsunuz. (Bunu da ilk oynadığımda oynadığım da üst üste 6 kere gezegene çarparak patladıktan sonra öğrenmiş oldum.)

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bizim Gözümüzden GameX 2017

Uzay geminizin hareket etmek haricinde geminizin 2 özelliği daha var. İlki kendinizi korumak için kullandığınız kalkanınız. Gelen hasarları engellemek dışında açıkken düşman gemisine çarptığınızda onlara hasar vereilebilmesi güzel olmuş. Diğer özellik ise ateş etmek. Oyuna ilk başladığınızda standart bir ateş gücünüz varken, oyun sırasında haritanın rastgele yerlerinde ortaya çıkan cephanelerle farklı silahlara erişebiliyorsunuz.

Oynayabileceğiniz toplamda 7 tane mod bulunuyor. Bunlar; on kişiyi ilk öldürenin kazandığı Ölüm Maçı, oyuncuların sadece 5 canı olduğu ve son hayatta kalanın kazandığı Survivor, istediğiniz her şeyi yapabildiğiniz mod olan Free Play ve bu modların takımca oynayabileceğiniz modlarından oluşuyor.

Bu modlar arasında Nuke King isimli modu biraz açıklamak gerekiyor. En severek oynadığım modlardan biri olan Nuke King modu, ilk leşi alan kişi Nuke King oluyor ve bunu 120 saniye boyunca korumaya çalışıyorsunuz. Bu sizde kaldığı sürece puan kazanıyorsunuz. Süre bittiğinde en çok puana sahip kişi veya takım oyunu kazanıyor. Dikkat etmeniz gereken şey ise süre bittiğinde Nuke King haritada bir patma gerçekleştiriyor ve öldürdüğü kişi başına puan alıyor. Bu, oyun sonundaki puan dengesini değiştirebilecek bir etken olduğundan sondaki patlamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hunt: Showdown Üzerine Mülahazalar

Yukarıda oyunu elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Oyun öyle çok derinliği olan bir oyun değil ve sadece eğlencesine oynadığınız oyunlardan belirgin bir farkı yok. Şuan sabit fiyatı 15 TL ve bence bu, oyun için birazcık yüksek bir miktar. Tavsiyem, oyunu almaya karar verdiyseniz indirime girmesini bekleyip öyle alın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 24 Haziran 2017 Güncelleme Notları

Anime İncelemeleri #8 – Ao no Exorcist