in

VAY BEVAY BE WTFWTF HARİKAHARİKA

Saiki Kusuo No Psi Nan Anime İncelemesi

Bir psişik olarak dünyaya gelseydiniz ve yaşınıza doğru orantılı olarak güçleriniz sürekli artsaydı ne yapardınız ? Güçlerinizi saklar mıydınız ? veya herkesin bilmesini sağlayıp havanızı mı atardınız ? ya da ana karakterimiz saiki gibi sadece normal ve sessiz bir yaşamı mı arzulardınız. İnsanoğlunun nasıl olduğunu bilirsiniz her zaman elinde olmayanı arzular ve ister. Aynı şey animemizde de geçerli. Bir psişik olarak doğmuş olan karakterimiz Saiki Kusuo‘nun dünyasında karakterimizin gücü neredeyse her şeye yetiyor.

Hatta öyle ki güçlerinin kontrolden çıkması gibi bir durumda bir şeyleri yok etmekten korktuğu için kafasının sağına ve solunu 2 tane güçlerini dengelemek için toka benzeri aksesuarlar takıyor. Fakat Saiki’nin tek arzuladığı sessiz, sakin ve normal bir yaşam sürmek. İstediği her şeyi yapabilecek durumda olan bir insanın istediği tek şeyin sessizlik olması sizce de üzücü değil mi. Çocukluğundan beri yaşadığı olaylar yüzünden ve psişik güçlerinin yan etkileri sebebiyle artık resmen yaşadığı hayattan bıkmış hale gelen karakterimiz ne kadar çok sessizlik ararsa o kadar çok maceranın, aksiyonun ve kendi tabiriyle gereksiz şeylerin içerisinde buluyor kendisini.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tada-Kun Wa Koi Wa Shinai Anime İncelemesi

Animemiz genel olarak komedi temasının bayrak sallayanı diyebilirim. Karakterlerin her birinin işlenişi o kadar güzel ve akılda kalıcı ki bir çok karakteri kendine has spesifik detaylarla bile hatırlamak mümkün. Buna en basit örnek Saiki’nin hiç bir şekilde konuşmuyor olması. Daha doğrusu konuşuyor fakat bunu telepatik olarak yapıyor ve siz bunu onunla normal konuşuyormuş gibi anlıyorsunuz (efsanelere göre ağzını daha hiç açmadığı söyleniyor).

Biraz Sade Yaşam Başka Bir Şey Değil

Ne kadar çok yalnız kalmak, sadece bir hayat yaşamak isterse çevresindeki arkadaşları o kadar belayı çekiyor kötü şanslı karakterimizi. Yaşadığı ne büyük problem ise tahmin edebileceğiniz üzere psişik güçlerini saklamak oluyor. Ailesinden ve önemli bir kaç kişiden başka kimsenin bilmediği psişik güçlerini adeta namusu gibi saklayan karakterimizin olayları çözerken kimseye göstermeden güçlerini kullanma çabası gerçekten takdire şayan. İngilizce adıyla da The Disastrous Life of Saiki, (Saiki’nin feci hayatı) olarak bilinen animemiz izlemeden bile sırf ismine bakarak karakterimizin çektiği çileye tanıklık edebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anime İncelemeleri #2 - Kami nomi zo Shiru Sekai

Genel hatlarıyla oldukça kaliteli bir komedi animesi olan Saiki Kusuo No Psi Nan, her yaştan kitleye hitap ediyor ve akılda kalıcı karakterleri ile oldukça izlenmeye değer hale geliyor. 2 sezondan ve toplamda 48 bölümden oluşmasına rağmen Japonya’da televizyonlarda yayınlanış şeklinde 20 dakikalık 1 bölümü 2’ye bölüp 2 farklı konu işleniyor. Yani izlediğiniz tek bölümde aslında 2 farklı hikaye izlemiş oluyorsunuz. Saiki Kusuo No Psi Nan, boşta kalacağınız zaman izlemeniz gereken bir anime olmaktan çok, izlemediğiniz için pişman olacağını animelerden bir tanesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Closers İncelemesi

Yomawari: Night Alone İncelemesi