in

Sanctum 2

Herkese merhaba. Bugün biraz geç kalmış olsam da Sanctum 2 hakkında inceleme yapıyorum. Kanaatimce yeterli ilgiyi bulamamış bir oyun olarak kendisi temelde Tower Defend (Çeşitli kuleler yaparak dalgalar halinde gelen düşmanları öldürmeye çalışıyorsunuz.) gibi dursa da yanına fps de eklemeniz lazım. Evet oyunda sadece harita yukarıdan izleyemiyorsunuz bizzat bir karakter seçip çatışmanın içine giriyorsunuz. Oyundaki amacınız kısaca haritadaki devasa Core’u korumak. (Elbette bir hikaye var ama çok sönük kalıyor.)

İşte koruduğumuz core. Hasar aldıkça rengi değişiyor. Ve gördüğünüz turuncu çizgi ise düşmanlarınızın core’a ulaşmak için kullanacakları yolu gösteriyor ki savunmamızı buna göre yapalım.

Oyunda oynanabilir 4 karakter var. Bunlar; SKYE AUTUMN, SWEET AUTUM, SiMo ve HAİGEN HAWKİNS. Bu arkadaşlar sırasıyla muharebe tüfeği, REX (yanma hasarı veren roket atar), keskin nişancı tüfeği ve pompalı tüfek kullanıyor. Silahların normal saldırıları olduğu gibi ikincil saldırıları da mevcut.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Far Cry 5 İncelemesi (Spoilersız)
Sağ baştan sırasıyla SKYE AUTUMN, SiMo, HAİGEN HAWKİNS ve SWEET AUTUM

Karakterimizi seçtikten sonra gelen menüde özelleştirmelerimizi yapıyoruz. Her karakterin kendilerine ait birer tane değiştirilemez yetenekleri ve silahı var. 2. silah olarak da 8 tane silahımız mevcut. Savunma için inşa edeceğimiz kule 12 tane var fakat bunlarda 4 tane seçebiliyoruz.(Kulelerin sadece 3 yükseltmesi mevcut.) Son olarak Perk kısmı var. Burada 24 tane perk var fakat yine bunlarında sadece 3 tanesi seçebiliyorsunuz. Böyle yazdığıma bakmayın hepsine erişebilmek için level atlamanız gerekiyor. Oyun içinde yaptığınız şeylere göre (dalgayı yok etmek, core hasar almaması v.b) exp. veriyor.  Oyun ilk başlarda kolay gelse de (size haritanın önemli yerlerinde güçlü kule ve asker yardımı yapıyor) bir noktadan sonra seçtiğiniz her şeyin önemi giderek artıyor ve kendinizi koşuşturmanın içinde buluyorsunuz. 6 Tane DLC’ye sahip olan oyun eğer türe aşinaysanız ve bu türü merak ediyorsanız sizi gerçekten memnun edecektir. Şuan 24 TL olan fiyatı indirim zamanlarında 4 TL’ye kadar iniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resident Evil 7: Biohazard

Yeni Batman Oyunu Sızdırıldı