in

Shadow Warrior

Kesmeli biçmeli, vurdulu kırdılı oyunları çoğumuz severiz, örneğin Serious Sam çoğumuzun küçüklüğünün ağır şiddet oyunuydu. Shadow Warrior’a şiddetin tam olarak vücut bulmuş hali desek doğru olur. Ortadan ikiye ayrılan yakuzalar, paramparça ettiğimiz yaratıklar derken oyunun %80’i kan ve vahşet içeriyor, kalan %20’si ise Lo Wang‘in (ana karakterimiz) küfürlü komik espri anlayışından oluşuyor.

Shadow Warrior tam olarak Hack & Slash ve FPS türlerinin birleşiminden oluşan bir oyun. Nitekim iki türü de yansıtmayı oldukça iyi başardıklarını düşünüyorum. Sahip olduğumuz katanamız ile oyun başında haliyle pek fazla farklı vuruş seçeneklerimiz olmasa da, ilerleyen zamanlarda oyunun oldukça geniş beceri ağacı sayesinde pek çok farklı yeteneğe erişim sağlayabiliyoruz ve geniş derken hakikaten geniş. Karakterimizin pasif özellikleri için ayrı, aktif özellikleri için ayrı ve silahlarımızı geliştirebileceğimiz ayrı bir ağaç mevcut.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Farm Together İncelemesi
Lo Wang’e asla bulaşma!!

Lo Wang Stili
Oyunun hikayesi çok dillere destan olmasa da çok da klişe olan bir hikaye değil. Lo Wang bir bakıma paralı asker gibi oyunda. Parayı alır, işi halleder ve sorgulamaz, fakat bu sefer işler biraz farklı oldu. İş basitti:  Nobitsura Kage‘yi al ve patron Zilla‘ya teslim et. Fakat iş düşündüğü kadar basit olmayacaktı. Karşı taraf kılıcı vermeye gönüllü olmaz ve her şeyden bir haber olan ana karakterimizin etrafı kan gölüne çevirmesiyle oyunumuza başlarız.

Oyunda ekstraları saymazsak katanamız ile beraber 7 farklı silah tipine sahibiz ve bu silahların her birini farklı şekilde geliştirebiliyoruz. Her bir silahın vuruş hissiyatını oyuna oldukça güzel yansıtmışlar. Ben herhalde oyunun belli bir kısmını sadece katana ile oynadım.

Oynanış kısmı oyunun oldukça zengin, neredeyse çevredeki her şeyi parçalayabiliyoruz fakat her şeye girişmemenizi tavsiye ederim. Neden diye soracak olursanız, bisiklete bile tek bir vuruş yaptığınızda havaya uçuyor ve sonuç yaşam puanınızın yok olması ile sonuçlanıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Lost Brothers İncelemesi

Oyun içerisinde her tarafı didik didik ettiğinizden emin olun, çünkü her taraftan secretlar ve easter eggler patlıyor. Oyun belli bir kısma kadar cidden eğlenceli. Fakat bir kısımdan sonra oldukça klişeleşmeye başlıyor ve oldukça fazla kendini tekrar ediyor. Yani sonlarına doğru artık bitse dediğim zamanlar olmadı desem yalan söylemiş olurum. Boss savaşları da oyunun kendini tekrarından nasibini almış durumda. Oyundaki neredeyse her bossu aynı şekilde öldürüyoruz ve bir zaman sonra kabak tadı vermeye başlıyor. Haritalar da oyunun ortalama %50’lik bir kısmına kadar çok benzer olsa da kalan kısımlar kendini kurtarmayı başarıyor.

 

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 14 Nisan 2017 Güncelleme Notları

Dota 2 | 1K MMR Testi | Bilemeyeni Dövüyorlar!