in

Shokugeki No Souma Anime İncelemesi

Anime türleri arasında her zaman popüler bir tema vardır. Bilirsiniz dizilerde ve filmlerde de aynı durum geçerlidir. Örneğin aksiyon filmlerinin genel olarak her zaman tutması gibi. Animelerde de böyle bir durum geçerli fakat Shokugeki No Souma kesinlikle bir istisna. Genel temasının yemek savaşları olduğu animemiz kesinlikle her zaman rastlamayacağınız türden bir konuyu ele alıyor. Ana karakterimiz Yukihira Souma‘nın Toutsuki isimli çok elit bir akademiye girişiyle animemiz başlar. Küçüklüğünden beri aşçılık yapan ve bunu yapabileceği en zevkli şekillerde yapmaya çalışan Yukihira’nın tek amacı akademide zirveye oturmak. Tabii ki bu iş kendi düşündüğünden biraz daha zor olacaktır.

Toutsuki akademisinin genel olarak herkesin bildiği bir kural mevcut. Bu kural da eğer ki 2 kişi arasındaki anlaşmazlıklar “Shokugeki” isimli yemek savaşı ile çözülür ve savaşan her kişi yenmek ve yenilmek adına eşit miktarda bir şey ortaya koymak zorundadır. Tabii ki animemiz genel olarak bizim cengaver Yukihira’nın herkesle shokugeki yapmasını izleyerek geçiyor. İlk 2 sezon da temel olarak bir konu oturmamış olsa da 2. sezonun sonlarından itibaren 3. sezonla birlikte temel konu işlenmeye başlıyor. İlk 2 sezon da tüm okul genelinde bir yemek yarışması yapılıyor (her sene düzenlenen klasik yarışmanın bu seneki müsabakası) ve ne kadar eğlenceli geçmiş olsa da benim tahminimce animede genel anlamda rol oynayacak karakterleri tanımamız için düzenlenmişti sadece. Turnuva’dan sonra Toutsuki akademisinde yeri yerinden oynatacak şeyler olmaya başlıyor ve oldukça uzun bir süre bu konu üzerinde anime işleniyor. Şu an anime 3 sezon fakat teknik olarak 4 sezondan oluşuyor çünkü 3. sezonu 2 ayrı bölüm ayırmış durumdalar. Yeni sezonun ne zaman çıkacağı ile ilgili ise net bir bilgi bulunmamakta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bizim Gözümüzden GameX 2017

Aklınızın alabildiğince yemek dehaları ile dolu olan animemiz de Toutsuki akademisinin en iyileri olarak adlandırılan 10 kişi mevcut. Bunlara Elite 10, ismi veriliyor ve tabii ki her gerideki kişi kendi önündekini geçmek için mücadele veriyor. Genel anlamda animemiz televizyonlardaki MasterChef, varimsi bir temayı işliyor olsa da bahsettiğimiz üzere “anime” olduğu için bunu yapılabilecek en aksiyonlu düzeyde yapmışlar ve gerçekten yapılan müsabakalarda sonucun ne olacağını insan dört gözle bekliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anime İncelemeleri #7 – Koe no Katachi

Shokugeki No Souma genel anlamda herkese hitap etmeyen bir anime. Teması gereği insanlar biraz ön yargılı yaklaşabiliyor. Fakat bir kez kendinizi kaptırdığınız sonunu getiremiyorsunuz ve benim gibi kendinizi mangasında güncel olmuş bir şekilde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft, 2 Oyun Stüdyosunu Daha Bünyesine Kattı!

Baba Oyunlar Xbox Game Pass’e Geliyor!