in

Slain Back From Hell İncelemesi

Heavy Metal’in Kılıç İle Birleşimi

Gotik bir dünyanın kapılarını aralayan Slain Back From Hell, kesinlikle Heavy Metal’i oldukça etkileyici kullanan bir oyun. Bahsettiğim müzik türüyle zerre alakası olmayan ben  bile oynarken gaza geliyorsam, bu türe gerçekten aşina olan biri oyunun başından kalkamayacaktır. Slain Back From Hell’in oyuncuya yansıttığı şeyleri anlamak için Heavy Metal hayranı olmak kesinlikle gerekmiyor. Oyunun sahip olduğu gotik dünya, kullanılan müzikler ve özellikle her Boss savaşından sonra karakterimizin Metal tanrısını onurlandırmak için yaptığı dans… gerçekten yapmak istediğini  iyi yapan bir oyun var karşımızda.

Oyunumuz Bathoryn isimli metalci bir kahramanımızın mezarından kaldırılıp göreve çağrılması ile başlıyor. Çağrı ise oldukça basit: Dünyanın başı belada kalk ve dünyayı kurtar. Bu çağrıyı yapan cadı ile muhabbetimiz bittikten sonra ise klasik bir şekilde tek tek diyarları kurtarıp bu olaylara sebebiyet veren ana düşmana doğru yol alıyor hikayemiz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call Of Duty WW2 Singleplayer İncelemesi

Oynanış ile ilgili söylemem gereken ilk şey zor olduğu, oyun gerçekten zor. Oyunumuz Castlevania esintileri barındırıyor olsa da, Souls-like türünü de yansıtıyor. Canavarlara karşı verdiğimiz bu savaşta saldırı zamanlamanız oldukça kritik nitekim bodoslama saldırmanın sonucu genellikle ölüm oluyor. Bunun yanı sıra “Parry” yani savuşturma yapmanız çok gerekli olmasa da size gerçekten büyük derecede avantaj sağlıyor.

Karakterimiz çok ağır metalci görünümünün aksine oldukça çabuk ölebiliyor. Bu yüzden genel olarak yaratıklara koşturmak yerine doğru zamanda saldırmayı  beklemek oyun içerisinde ilerlemeyi kolaylaştırıyor. Tabii ki ilerlediğimizde elde ettiğimiz 2 farklı silah da doğru yaratıklar üzerinde kullanıldığında etkisini gösteriyor, fakat kullandığımız menzilli büyü türünü de hesaba katarsak 3 farklı saldırı tipi olması bu savaş sistemini çok monoton hale getiriyor.

Oyunun etkileyici yanlarından bir diğeri ise kullanılan Pixel art çizimler. Oyunda çarpıştığınız bir çok boss oldukça güzeldi. Oyunun süresi göz önünde  bulundurulduğunda yaratıklarda oldukça çeşitliydi. Kullanılan müzikler, gotik dünyası ve karakterimizin metalci tipi ile oyuncuyu atmosferi ile vuran bir oyun Slain Back From Hell. Tabii ki şu an başarılı gözüküyor olsa da çıkışında oldukça problemli çıktı. Kickstarter’ında herkesi etkilemeyi başarsa da PC için yaptığı çıkış oldukça felaketti. Fakat yapımcı ekip tüm suçu kabul edip çıkışından itibaren oyunu sürekli yamalar ile telafi etmeye başladı. Hatta “Slain” adı altında çıkan oyun ekibin kendisine bir göndermesi olarak Slain Back From Hell adını aldı. Ne kadar problemli bir çıkışı olsa da oyun şu an oldukça iyi bir durumda ve sırf kullanılan metal türü için bile oynanmaya değer bir halde.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Subnautica İncelemesi

Oynanış: 7/10
Müzikler: 9/10
Hikaye: 7/10
Grafikler: 8/10
Genel:  8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Riverbond İncelemesi

My Friend Pedro İncelemesi