in ,

Swaps and Traps İncelemesi

Platform oyunlarının benim gözümde her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Genel olarak platform oyunlarının her çeşidini severek oynarım. Benim için oyun türlerine farklı bir bakış açısı olmuştur her zaman “platform” türü. Bu nedenden ötürü Swaps and Traps benim için oldukça ilgi çekici bir yapım oldu. Türk yapımcının olması bir yana hikayesinden ve seslendirmelerine kadar her şey gerçekten işin içinde bir emek olduğunun yansımasıydı oyunculara.

Basitçe hikayeye değinmek gerekirse: ana kahramanımız Murat ile birlikte onun ezeli rakibi Delidöner ve her şeyi değiştirebilen şapkasına karşı bir mücadele veriyoruz, mücadele dediysem yaklaşık 100 bölümdeki ölümcül tuzakların hepsinden hoplaya zıplaya geçip Delidönere karşı zafer kazanmaya çalışıyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Subnautica İncelemesi
Oyunun gerçekten ilgi çekici olduğu kısım işte burası.

Aslında bakarsak ilgi çekici olmasının yanısıra oynayan kişinin balatalarını koparmasına da sebebiyet veriyor. Sebebini soracak olursanız, yukarıdaki resimde kahramanımız Murat’ın ters durduğunu göreceksiniz, işte oyunun asıl olayı burda başlıyor.

Oyun içerisinde her bölümü geçmek için belli bir miktarda anahtar toplamanız gerekiyor ve bu anahtarları her topladığınızda bulunduğunuz bölüm kendi içerisinde bölünüyor ve bölünen kısımlar yer değiştiriyor. Portal oyununa aşina olanlarınız var ise biraz ona benzediğini söyleyebilirim. Bir zaman sonra zaten platform kendi başına zor değilmiş gibi soldan girip sağdan çıkıp, aşağıdan girip yukarıdan çıkıyorsunuz ve ciddi anlamda işler zor hale geliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Series X'in Yeni Korku Oyunu The Medium Duyuruldu!

Swaps and Traps platform yeteneklerinizin yanı sıra gözlerinizi de aynı şekilde teste tabir tutuyor. Bir yerden başka bir yere atlarken bir saniyelik dikkatsizliğiniz direk sizi bölümün başına atacaktır.
Swaps and Traps Türk yapımı bir oyun olmasının yanı sıra farklılığı ile de ön plana çıkmayı başaran bir oyun. Zorlanmayı seviyorsanız ve gözlerinizin iyi olduğuna inanıyorsanız denemenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rainbow Six Siege’yi Starter Edition Alanlara Müjde!

Fornite Battle Royale’ye 20v20v20v20v20 Modu Geliyor!