in

Tada-Kun Wa Koi Wa Shinai Anime İncelemesi

Kafanızı çevirdiğiniz her yerde romantizm animesi gördüğünüz günümüz zamanlarında hepsi bir açıdan güzel olmasına rağmen bir çoğu klişe olmaktan kurtulamıyor. Bu animemiz klişe olmaya bir giriyor bir çıkıyor. Ne kadar bahsettiğim gibi farklı yollara saparak ilerlemiş olsa da benim gözümde ortaya güzel bir anime çıkartmayı başarmışlar. Tada Never Falls in Love, isminden de anlayacağınız üzere şu zamana kadar aşk meşk ile hiç bir koşulda ilgilenmeyen bir ana karakteri (ilgilenmeyecekmiş gibi de gösteriyorlar) konu alıyor animemiz.

Mitsuyoshi Tada, fotoğrafçılık ile deli gibi ilgilenen ve ileride büyük bir fotoğrafçı olmak isteyen ve tabii ki kendi lisesinde fotoğrafçılık bölümünde okuyan bir genç. Ailesini küçük yaşta kaybetmesi üzerine ünlü bir fotoğrafçı olan babasından ilham alarak bu işe girişen Mitsuo, ailesinin vefatından sonra elinden kamerayı hiç bir zaman düşürmez. Günümüz de dedesi, küçük kardeşi ve şirin kedileri ile birlikte küçük şirin kafelerini işleten Mitsuo, her öğrencinin sahip olduğu klasik veya normal olarak nitelendirebileceğimiz bir hayata sahip. Genel olarak vaktini fotoğraf çekmek dışında, Kaoru Ijuin isimli küçüklüğünden beri tanıdığı baş belası en yakın arkadaşı ve kendi kulübüne üye olan 3 arkadaşı ile birlikte geçirmektedir. Ta ki Teresa Wagner ile tanışana kadar. Teresa Wagner ve Alexandra Magritte, isminden de anlayacağınız üzere Japonya dışından okumaya gelen iki güzel genç kız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LawBreakers İncelemesi

Saf Aşk Kokusu

“Yağmurlu bir günde Teresa kaybolur ve Mitsuo ile karşılaşır.” şeklinde başlayan ikilinin arkadaşlıkları sonrasında Alexandra’nın ikiliyi bulması ile devam eder. Kaoru ile birlikte iki kızımızı kendi kafelerinde misafir eden Mitsuo evlerine bırakmak için çıktıklarında Japonya’da kalacakları yerin kendi kafelerinin yanı olduğunu fark eder (ne tesadüf değil mi). Tabii ki aynı okulu ve aynı kulübü paylaşan iki kızımız zamanla kocaman bir arkadaş grubuna dönerler. Animenin başından beri Teresa’ya karşı bir şeyler hisseden fakat hiç bir şekilde kendisi ile barışık olmayan Mitsuo, ilerleyen zamanlarda herkesin birbiri ile içli dışı olması sonucunda Teresa’da aynı şekilde Mitsuo’ya karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Fakat Teresa’nın orijinal kimliği ve aslında kim olduğu böyle bir şeye müsaade etmeyecek durumdadır. Bir bakıma imkansız bir aşk hikayesini konu alan animemiz, işlere imkan tanımak konusunda elinden geleni yapmış. Herkesin bir biri ile tanışması ile tüm zamanlarını beraber geçiren dostlarımız, oradan oraya gidiyor, sürekli beraber vakit geçiriyor ve tabii ki fotoğraf çekiyorlardı. Ta ki iki kızımızın Japonya’dan ayrılma vakti gelene kadar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anime İncelemeleri #2 - Kami nomi zo Shiru Sekai


Anime ilk bölümlerde tüm karakterlere odaklanmış bir şekilde ilerliyordu (ki bu bence güzel bir durum). Sadece Mitsuo’nun değil, diğer karakterlerin de aşk hayatı hakkında bir şeyler görmek 12 bölüm boyunca aynı kişinin aşk acısını çekmekten daha cazip geliyor. Ne kadar başları böyle olsa da animenin ilerleyen zamanlarında olay yine sadece 2 kişinin aşkına dönüyor ve önceki bölümlerde görüp de merak ettiğimiz ilişkiler herhangi bir şekilde sonuçlandırılmıyor. Bu da izleyenlerin (en azından benim) canını sıkan bir durum oluyor. Tada-Kun Wa Koi Wa Shinai, yaşamdan kesitler ve romantizm içeren oldukça hoş bir anime. Animeyi izledikten sonra elime bir fotoğraf makinesi geçirip oranın buranın resmini çekme hissiyatı doğurdu. Animenin işlenişi bana kalırsa güzel yansıtılmış ne kadar sonrasında iki kişinin hikayesine dönse de en başından beri konu bu iki kişi üzerine olduğu için üzücü bir durum olsa da bu iki kişiye dönüyor olması animenin işlenişi ile alakalı bir durum bence.
İzleyecek güzel bir romantizm animesi arıyorsanız ve klişelerden sıkılmışsanız sizi biraz da olsun arındırmayı başaracak olan Tada-Kun Wa Koi Wa Shinai, izlemenin gereken animelerden bir tanesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Life is Strange 2’nin İkinci Bölümünün Çıkış Tarihi Açıklandı!

Farm Together İncelemesi