in

They Are Billions – İnceleme

Onlardan milyonlarca var!

Kitaplarda, dizilerde ve filmlerde bol bol gördüğümüz zombiler artık oyun sektöründe de sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Zombi oyunları, hikayelerinin yanı sıra aksiyon dolu bölümleriyle oyuncuların kalplerinde taht kurmuş durumdalar. Bugün sizlerle inceleyeceğimiz gerçek zamanlı strateji oyunu “They Are Billions”, daha önce oynadığımız zombi oyunlarından biraz farklı.

Numantian Games tarafından geliştirilen bu oyun, çoğu zombi oyununda olduğu gibi kıyamet sonrası bir zamanda geçmiyor. Aksine buhar çağı teknolojisinin geliştirilmiş versiyonlarının bulunduğu yarı fantastik, yarı bilim kurgusal ortamda; yani Steampunk bir evrende geçiyor. Günümüzde oyun müzikleri için orkestralar parçalar besteleyip çalıyorlar, daha önce hazırladığımız listede de görebileceğiniz üzere; oyunlar müziklerle tamamlanıyor. They Are Billions’ta da oyunu açar açmaz oyuncuyu karşılayan kasvetli müzik Steampunk evrenini tamamlamış.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  DESYNC

Daha önce oynadığımız oyunlardan bir büyük farkı da oyunun tam olarak adlandırabileceğimiz bir türü olmaması. Tower defense, survival, kolonizasyon ve strateji öğelerini zombilerle harmanlayan Numantian Games ortaya oldukça güzel bir oyun çıkarmış. Oyunu ilk açtığımızda oynayabileceğimiz 4 farklı harita ve 4 farklı zorluk seviyesi çıkıyor. Zorluk seviyelerinde bir kısıtlama yok fakat haritalara ulaşabilmek için bir önceki haritayı oynamış olmak ve başarılı bir şekilde bitirmek gerekiyor. Zorluk seviyelerinde, şehrimizi kurmak için gerekli olan zamanı seçebiliyoruz. 80 ile 150 gün arasında değişen hazırlık sürecinde, son saldırı haricinde küçük zombi dalgalarıyla da karşılaşabiliyoruz.

Sadece hayatta kalma ve zombi defansı gibi gözüken They Are Billions’da, aynı zamanda gerçek zamanlı strateji oyunu öğeleri de oldukça fazla. İnşa ettiğimiz binaların ayakta durması için işçilere, işçilerin çalışabilmeleri için yemeğe, yemek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için de avcı kulübeleri ve tarlalara ihtiyaç var. Aynı zamanda buhar çağı zamanında oldukça ihtiyaç duyulan elektrik de oyunun temel mamüllerinden biri. Elektrik ihtiyacı da Tesla kuleleri tarafından sağlanıyor. Ayrıca kurduğumuz şehirde işlerin kesintisiz olarak yürümesi için altına, oduna, taşa, demire ve petrole de ihtiyacımız oluyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Pet Sematary / Hayvan Mezarlığı İnceleme

Şimdiye kadar hep olumlu yanlarından bahsettiğimiz They are Billions’da, olumsuz olan tek yönü tek oyunculu bir oyun olması. Böylesine kapsamlı bir gerçek zamanlı strateji oyununu en azından co-op olarak oynamak çok keyifli olurdu. Bakalım belki de Numantian Games ileride böyle bir güzellik yapar oyuncularına.

Şimdilik They are Billions ile söyleyeceklerimiz bu kadar. Peki ya siz okuyucularımız neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Control İncelemesi

https://oagtr.com/anasayfa/oyunlar-hakkinda-ilginc-bilgiler/

Oyunlar Hakkında İlginç Bilgiler!