in

Tsurezure Children Anime İncelemesi

Liselerde geçen aşk hayatlarını bilirsiniz. Ya çok dramatik olurlar ya çok boş bir aşk yaşanır yada genel olarak hiç bir şey yaşanmaz. Çok nadiren de olsa güzel ilişkiler de ortaya çıkar tabii ki ama herkes bu konuda o kadar şanslı olmayabilir. Tsurezure Children, teknik olarak ana karakteri olmayan bir anime serisi. 4 farklı çiftimiz olmak üzere toplamda 8 kişinin aşk hayatını bize sunan Tsurezure Children, en masum aşk senaryolarından birini sunuyor olabilir. Genel olarak tek bir çiftin aşkına odaklanan romantizm animelerinin aksine aynı anda 4 çift izlemek bir çoğunuza garip gelebilir. Fakat animenin konuyu işleyiş şekli gerçekten iyi. Bu sayede bir çifti izlerken bir yandan öbür çiftin ne yaptığını merak eder hale geliyorsunuz.

Ana Karakter Mi ? Hayır Kullanmıyoruz

Tüm senaryo üzerinden baktığınızda 4’den fazla çift gözüküyor olsa da anime içerisinde, kayda değer ilişkilere imza atmayı başaran çok fazla kişi olmuyor. 12 bölümden oluşan serimiz her bölümünde farklı bir çifti konu alıyor ve bir zaman sonra bu iş bir döngüye girmeye başlıyor. Tabii ki hali hazır da çift olmaya aday veya çoktan birbirleri ile çıkmaya başlamış kişileri de görüyorsunuz. Fakat burada değişiklik olarak çiftlerin ilişkilerinden dalgalanmaları izleyebiliyorsunuz. 4-5 veya farklı birbirine açılamayan gencin hikayesini izlemek yerine araya böyle şeyler koymuş olmaları animeyi daha da ilgi çekici hale getiriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Avengers: Endgame Nasıldı? | Avengers: Endgame İnceleme (Spoilersız)

Çiftlerimizin her biri birbirinden şirin ve gerçekten tüm çiftlerin birbirleri hakkında ne kadar safça düşünceler beslediklerini ve bu tarz konularda yeni olup, masum tavırlar sergilediklerine şahit oluyorsunuz. Bu da yapımcıların birden fazla karaktere odaklanıp, önümüze aynı anda takip edebileceğimiz bir çok hikayeyi sunmasından kaynaklı bir durum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Thief Simulator İncelemesi

Böyle bir tarza yönelik çok fazla anime görmüyor olsak da Tsurezure Childen, bu tür için başarılı bir örnek. Anime hakkında üzüldüğüm tek nokta 12 bölüm olması ve bölümlerin her birinin 12 dakika olmasından başka bir şey değil. Animenin 2. sezonu hakkında henüz tam net bir bilgi verilmedi. Daha doğrusu animenin yeni bir sezonunun olup olmayacağı bile tam bir muamma. Fakat animenin 12 bölüm olmasının yanı sıra mangası hala devam ediyor. Mangasında neredeyse herkesin ilişkisinden kareler görüyorsunuz ve bir çoğu o kadar tatlı ilerliyor ki, kendi kendinize mutlu oluyorsunuz bir anda.

Tsurezure Children, tek bir ana karakter yerine birden çok kişiye odaklanmasıyla her yerde bulunmayacak bir anime. Her çiftin hikayesinin özenle işlenmesi ve animenin kafa karıştırmayacak bir şekilde ilerlemesi, izlemek için yeterli bir sebep olarak gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Broforce İncelemesi

Ansatsu Kyoushitsu (assassination classroom) Anime İncelemesi