in

Undead İncelemesi

İlk olarak Gamex standında test ettiğimiz, KNP Oyun ve Müzik Stüdyosu tarafından -siz bu ekibi Korku Hastanesi gibi oyunlarla tanıyorsunuz- geliştirilen oyun olan Undead elimize ulaştı. Biz de sizlere bu oyun hakkındaki düşüncelerimizi aktarmak istedik. Hiç lafı uzatmadan ilk önce oyun modlarına bör göz atalım.

5 adet oyun modu ile gelen ancak şu anda sadece 3 oyun modunu oynayabildiğimiz Undead’de, bu tarz oyunlarda gördüğümüz genel modlar bulunmakta.

Deathmatch (Ölüm Oyunu) modu ile, bir alanda bulunan oyuncular ve zombileri öldürerek en çok puanı elde etmeye çalışıyorsunuz. Tabii ki oyuna girmeden önce seçeceğiniz bazı özel yetenek ve silahlarınız da var; bunlara sonra değineceğiz. Deathmatch modu oyunda şu anda pek fazla oyuncu bulunmaması sebebiyle sadece antrenman alanı gibi durmakta. Para kasmak gibi ihtiyaçlarınızı yerine getirmekte.

Oyunun oynanabilir olan ve en umut bağladığım modlarından biri ise Nexus modu. Moba oyunlarında gördüğümüz gibi bir haritada kuleleri alarak karşı takımın ana binasını yok etmeye çalışıyorsunuz. Tabi minyon veya creep dediğimiz yaratıkların yerini de zombiler almış durumda. Geliştirildiği vakit oldukça güzel olabilir.

Bir diğer modumuz ise Fly Or Die modu. Bu mod ise Team Deatmatch şeklinde oynanıyor ve sahip olduğunuz donanımları seçiyorsunuz ve oyun bu seçilen donanımlar harita içerisinde herhangi bir yere gizleniyor. Amacımız ise bu donanımları bularak güçlü bir hale gelmek ve diğer oyuncuları ekarte etmek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  John Wick 3: Parabellum İnceleme (Spoiler İçermez)

Oynanabilir modlarımız şu anlık bu şekilde. İlerleyen zamanlarda eklenmesi planlanan ve oyunun en dikkat çekici modu ise Payload ve Battle Royal modları.

Payload modu; Team Fortress, Paladins, Overwatch gibi oyunlardan da aşina olduğumuz ortadaki bir aracı karşı takımın üssüne getirme modu. Battle Royal modunu ise PUBG, Fortnite ve H1Z1 gibi yapımlardan tanıyorsunuz. Bu yüzden anlatmaya gerek duymuyorum.

Oyunda mağaza kısmından alabileceğiniz 5 adet karakter bulunmakta. Bu 5 karakterin her birinin ayrı ayrı yetenekleri, canları ve hareket hızları var. Böylece karakterler arası çeşitlilik yaratılmış. Ancak karakter sayısı az. 5 adet karakter yeterli bir sayı değil. İlerde açılacak Battle Royal ve Payload modları olduğunu da düşünecek olursak eğer, geliştirici ekibin bu sayısı yükseltmesi gerekmekte.

Tanıtım faslını bitirdiğimize göre artık yorumlarımızdan devam edebiliriz. Oyunu Gamex fuarında ilk deneyimlememizde mobil için çıkış yapsa ve Battle Royal modlarını oynayabilsek oldukça iyi olur demiştim. Hala aynı düşünce içindeyim. Gerek grafiksel olarak, gerek oynanış olarak, gerekse de verdiği zevk olarak PC için fazla düşük seviyede Undead. Grafiksel olarak diyorum ama “Minecraft’ta PC için uyun değil o zaman” diye gelmeyin bana. Piksel tarzı oyunlarında bir grafik adabı vardır. Undead bu grafikleri ile PC’ye hiç uygun bir yapım değil. Ancak mobil oyunlar içinse tam ederi olabilecek bir yapım. Aktif olmayan modların açılması, mobil versiyonunun olması ile birlikte gelecek vaat eden bir yapım.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam: Ürün İade Talepleri İndirimlerde Coştu

Oyun Pay To Win mi? Ucundan birazcık. Oyun içinde silahlar, karakterler, bazı güçlendirmelere elmas ile alınmakta. Oyundaki tek para birimi de bu. Elmas kazanmak oyun içinde oldukça kolay. Seviye atladığınızda baya bir elmas geliyor. Ayrıca günlük bonuslarla da elmas gelmekte. Bu yüzden hiç elmas satın alma gereksinimi duymuyorsunuz. Ancak 100 TL yatırır tüm güçlendirmeleri alırım, zenginim ben diyen birine imkan veriyor mu? Evet. Oyun içi elmas satın alabiliyor, böylece güçlendirmeleri seviye atlamaya gerek duymadan alabiliyorsunuz. Ancak yapımcı ekip bu olayı engellemek adına, seviye atlamayı kolaylaştırmış durumda ve hiçbir şekilde satın alımla elmas alma işine gerek duymuyorsunuz.

Undead şu anda Steam üzerinde 1 TL gibi bir ücreti var. Herhangi bir kartınızda kalan 1 TL’yi bu oyuna yatırabilir ve geliştirici ekibe destek olabilirsiniz. Son sözlerimiz olarak, umarız Undead mobil platformda bir şeyler denemeye çalışır ve PC’de Steam kütüphanenizde yok olmaya giden bir oyun olmaktan çıkar.

  • Mobil versiyon için gelecek vaat eden bir çalışma
  • Çok çok çok uygun fiyatı

  • PC için yeterli grafik ve oynanışa sahip olmaması
  • Oyuncu sayısının şu anlık azlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kendisini 90’ların FPS Yapımı Olarak Tanıtan Oyun: Hellbound!

THE BUREAU: XCOM DECLASSIFIED Humble Bundle’da Ücretsiz Oldu!