in

Derin Dalış: Her Şeyiyle Warhammer Chaosbane | İnceleme

Ucuz fiyat etiketi, “Warhammer” adı ve hoş görselleriyle dikkatleri üstüne toplayan bir “Diablo alternatifi” olan Warhammer Chaosbane’i detaylarıyla fakat spoiler vermeden inceleyeceğimiz yazımıza hoş geldiniz!

Hemen az önce de belirttiğim gibi oyunun dikkat çeken iki büyük özelliği var birisi gayet uygun fiyatı diğeri ise Warhammer markasını taşıyor olması. Yıllar içerisinde tatmin edici oyunlarla belirli bir kitleyi kendine bağlamış bu markaya son eklenen halka olan Chaosbane ise ciddi anlamda bir hayal kırıklığı.

Oyun, açılışında hoş bir hikaye girizgahıyla bizi kendine hazırlıyor, fantastik dünyası hakkında kafamızda bir şeyler oluşturuyor. Sahneler ve hikayenin seyir zevki yüksek olsa da aldığınız keyif hemen hemen burada bitiyor. Oyun başlar başlamaz aşırı klişe replikler ve kötü ses aktörleriyle dolu odalardan odalara gidiyor ve ilk görevinizi alıyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Closers İncelemesi

Bu tarz hack & slash dediğimiz RYOlardan aslında beklenen şeyler listesi pek kabarık değildir, çeşitli ve öldürmesi keyifli düşmanlar, zorlayıcı bosslar ve havalı görünen yeteneklerinizin bulunması oyundan keyif almanıza çoğu zaman yeterli olacaktır.

Fakat maalesef bunlardan biri dahi Chaosbane’de bulunmuyor. Sürekli aynı tip yaratığı ve düşmanı milyonlarca kez öldürüyorsunuz ve bitti sanıyorsunuz bi noktada “Evet şimdi hikayeyle ilgili bir şeyler olmalı.” diyerek sıradaki odaya giriyorsunuz ve aynı düşmandan bir milyon tane daha sizi karşılıyor.

Öte yandan oyunun bir diğer can sıkıcı kısmı herhangi bir meydan okuma bulunmaması, oyunun yaklaşık ilk üç bölümünü sadece mouse üzerindeki butonları kullanarak geçebiliyorsunuz hele bir de mouse üzerinde bir iki tane boşta tuşunuz varsa onlara zıplama ve alan vuran yetenekleri atayınca oyun gerçekten bayıklaşıyor.

 

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Valorant İncelemesi - Kapalı Beta Sürümü

SONUÇ:

Oyun bir noktadan sonra bıkıp bilgisayarınızı parçalamadan kaç kez tıklayabileceğinizi ölçen bir sabır testi haline geliyor. Defalarca aynı düşmana aynı şekilde vurup aynı lootu alıp aynı NPC’ye gidip aynı diyaloga girip aynı ödülü aldığınız ruh öldüren bir deneyim.

Warhammer Chaosbane‘in nihai notu ise 4/10 oluyor.

Oyunu Steam üzerinden almak için burayı ziyaret edebilirsiniz: https://store.steampowered.com/app/774241/Warhammer_Chaosbane/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: The Deed Ücretsiz Oldu!

Steam İndirimlerinde Kaçırmamanız Gereken 10 Oyun!