in

2016 Yılında Çıkmış En Başarısız 10 Oyun

2016 yılı bir çok oyuncu için hayal kırıklıkları ile geçti, iyi şeyler de olmadı mı oldu ama bu listemizde bizi hayal kırıklığına uğratan en başarısız 10 oyunu listeledik;

1-)Call Of Duty: Infinite Warfare

OAGTR

Bazı oyuncular diğer iki oyuna nazaran daha iyi bir oyun olduğunu düşünseler de daha büyük bir kitle yine başarısız bir oyun olduğundan emin. Öyle ki en çok beğenilmeyen oyun tanıtım videosu gibi bir başarıya sahip.

2-)Homefront: The Revolution

OAGTR

Birinci oyunu en azından benim için gayet güzel bir oyun olan Homefront, aradan geçen 5 yıldan sonra çıkarttığı yeni oyunu olan Homefront: The Revolution ile beni ve bir çok oyuncuyu daha hayal kırıklığına uğrattı. Tanıtım videoları, resimler ile çıtayı yükseltip oyun çıktığında aslında o kadar da iyi olmadığını belli ederek başarısız oyunların arasına katılmış oldu.

3-)Mafia III

OAGTR

Belki de bu oyunun bu tür bir listeye girmesinin sebebi kötü olması değil, ikinci oyunun bu oyundan çok daha iyi olmasıdır. Yani şöyle toparlayayım ilk saatlerde eğlendiren ancak sonlara doğru sıkmaya başlayan bir süre sonra yapılacak bir etkinlik bulunamayan bir oyun olan Mafia III, Homefront: The Revolution gibi aradan geçen 6 seneyi iyi değerlendiremeyip adını bu listeye yazdırmayı başaran oyunlardan.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam Yaz İndirimlerinde Kaçırmamanız Gereken 10 AAA Oyun

4-)No Man’s Sky

Neredeyse bütün bir oyuncu kitlesini kandıran bir oyun olan No Man’s Sky çıkmadan önce tanıtımlar ve tanıtım videoları ile bizi büyüledi ancak daha çıktığı ilk saatlerde “Beklediğimiz oyun bu muydu?” gibi sorulara dönüştü. Yapımcılar her ne kadar “Buralar çok güzel olacak ilerde değerlenir.” deseler de çoklu oyuncu modu ve çeşitli aktiviteler getirilmedikçe kocaman boş bir oyun olmaya devam edeceğini düşünüyorum.

5-)Quantum Break

Bence bu listeye girmesinin en büyük sebebinin bilgisayardaki optimizasyon sorunu olan Quantum Break yine de benim oynama fırsatı bulamadığım ancak ilk fırsatta oynamayı düşündüğüm bir oyun. Benim için böyle olsa da büyük bir oyuncu kitlesi tarafından beğenilmemesi veya istenileni vermemesi yüzünden bu listeye giren oyunların arasında katıldı.

6-)Tom Clancy’s Division

Bu oyun ilk haftalar oyuncuları o kadar sıkmasa da zamanla azalan bir oyuncu kitlesi, çıkmadan önce downgrade edilmesi, yüksek bir sistem istemesi gibi sebeplerden dolayı düşüşe geçti. Aslında bakıldığında o kadar da kötü bir oyun olmasa da beklentileri karşılayamadığından dolayı listeye adını yazdırdı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

7-)Mirror’s Edge: Catalyst

Başarılı seslere sahip bir oyun olan Mirror’s Edge: Catalyst vasat grafikleri, tekdüze sıkıcı bir senaryoya sahip olması ve diğer oyundan çokta bir farkı olmaması sebebiyle listemize giren oyunlardan biri. Bazılarınız grafikler hoş görünüyor diyebilir ancak son seviye parlaklık ile göz boyayan bir oyun.

😎Street Fighter V

OAGTR

Oyuncular daha sağlam bir oynanış, daha fazla karakter, daha çok çevrim içi oyuncu, daha çok arena bekliyordu. Ama karşılarında bunların DLC ile satıldığını görünce hayal kırıklığına uğrayıp oyundan uzaklaştı.

9-)ReCore

OAGTR

Bu oyunu da her ne kadar oynamaya fırsatım olmadıysa da okuduklarım ve izlediklerimden kafamda bir şeyler canlandı. Oyun içi hatalar, iyi işlenmemiş bir hikaye, sürekli tekrarlayan görev ve oynayış yüzünden oyuncuları kendinden soğutan bir yapım.

10-)Deus Ex: Mankind Divided

OAGTR

İlk oyunun etkisi ile bir çok oyuncunun merakla beklediği yeni Deus Ex oyunu ne yazık ki istenileni veremedi. Optimizasyon sorunları ve grafiksel hatalar, kendini tekrar etmesi gibi sebeplerden dolayı beklentileri karşılayamayarak bu listenin son oyunu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NiP Dota 2’ye Geri Dönüyor!

Ne Kadar Kültürlü Bir Oyuncusun?