in

2018’in En İyi 10 HTC Vive Sanal Gerçeklik Oyunu

2018 yılının sonlarına yaklaşıyoruz ve sanal gerçeklik teknolojisi iyice popülerlik kazanmaya başladı. Playstation VR, HTC Vive, Oculus Rift gibi platformlar; her geçen gün daha da popülerlik kazanıyor. Sanal gerçeklik oyunları, adının hakkını vermesinin yanı sıra içerdiği teknolojiyi güzel amaçlar için de kullanabiliyor. En iyi sanal gerçeklik oyunları için 3 liste yayınlamayı düşünüyorum ve HTC Vive platformu için çıkarılan oyunlar ile başlamak istedim. Gelin hep beraber HTC Vive için çıkarılmış en güzel sanal gerçeklik oyunlarına bir göz atalım!

BEAT SABER (32 TL)

Jedi şövalyesi olmayı hayal ettiyseniz bu oyun size istediğinizi verebiliyor. Üzerinize gelen blokları, sahip olduğunuz ışın kılıcı ile kesebildiğiniz bu oyunda blokları kestiğinizde arka plandaki müziğe uyumlu bir bas efekti veriliyor ki oyunu çok daha güzel bir hale getiriyor. Oldukça eğlenceli, bağımlılık yapan ve stresi söküp atan bir oyun! 

Oyunun Steam linki: Beat Saber

REC ROOM (ÜCRETSİZ)

Multiplayer olan bu oyunda, arkadaşlarınızla beraber birbirinden güzel aktiviteler yapabiliyorsunuz. Disk golfu, paintball gibi aktivitelerde bulunabildiğiniz bu oyunun ücretsiz olması da çok iyi.

Oyunun Steam linki: Rec Room

THE LAB (ÜCRETSİZ)

Portal serisini hatırlarsınız. Half Life ile beraber Valve firmasının en büyük başarısı olan Portal serisi, içeriğindeki bulmacalar ve güzel senaryosu ile birçok kişinin sempatisini topladı. Sanal gerçeklik için de bir Portal tarzı oyun yapıldı ve bu güzel oyunu sanal gerçeklik ile de oynayabilme imkanı yakaladık. Ücretsiz olması da mükemmel!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yuh O Cidden Öyle Miymiş? | Oyun Bitene Kadar Fark Edemediğiniz 5 Detay

Oyunun Steam linki: The Lab

STAR TREK – BRIDGE CREW (139 TL)

Birçok uzay temalı filmde gemi yönetiminden sorumlu ekibin sahnelerini gördük. Bu sahnelere özenip mutlaka aklımızdan bir kere bile olsa bizim de o gemide yönetim koltuğunda oturmuş olma isteği aklımızdan geçmiştir. Peki bu oyunun size bu imkanı verdiğini ve co-op oyunu olmasından dolayı da arkadaşlarınızla beraber bunu yapabileceğinizi söylesek? Bu tecrübeyi çok güzel bir şekilde size yansıtan Ubisoft’u takdir etmek gerekiyor.

Oyunun Steam linki:  Star Trek – Bridge Crew

TO THE TOP (32 TL)

Harekete dayalı sanal gerçeklik oyunları genelde zordur ama bu oyun, bu zorluğu çok güzel bir şekilde eğlenceye döndürmeyi başardı. Güzel grafiklere sahip bu oyunu denemeniz, size güzel bir sanal gerçeklik tecrübesi verecektir.

Oyunun Steam linki: To The Top

FANTASTIC CONTRAPTION (32 TL)

2008 senesinde yayınlanan bir oyun olmasına rağmen önce mobil platforma ve daha sonra da sanal gerçeklik platformuna çıkan oyun, sonunda sanal gerçeklikte başarıyı yakaladı. Tuhaf, komik araçlar inşa ederek bulmacaları çözüyorsunuz. Araçlarınızı inşa etmek kolay ama onları hareket ettirirken size bol şans diliyorum, ihtiyacınız olacak!

Oyunun Steam linki: Fantastic Contraption

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  VR Aksiyon Oyunu Project İnferno'nun İlk Ekran Görüntüleri Yayınlandı

AUDIOSHIELD (32 TL)

Bu oyun, hem egzersiz yapmayı hem de oyun oynamayı birleştirerek parlayan küreleri müzik eşliğinde vurmanızı sağlayarak hem sizi stresten uzaklaştırıyor hem de sağlığınıza destek oluyor. Eğlenirken egzersiz yapabildiğiniz bu oyunu şiddetle tavsiye ediyoruz.

Oyunun Steam linki: Audioshield

FALLOUT VR (266 TL)

Fallout 4’ün devasa açık dünyasını bir de sanal gerçeklik ile keşfetmeye ne dersiniz? Kıyamet sonrası Boston şehrini bir de sanal gerçeklik ile keşfedin ve belki de sanal gerçeklik oyunları arasında en büyük oyun olan bu oyunun güzelliğini bir de sanal gerçeklik ile tecrübe edin. Tek kötü tarafı ise oyunun fiyatının tuzlu olması. Buna çözüm ise önümüzde yaklaşan Halloween ve kış indirimi.

Oyunun Steam linki: Fallout 4 – VR

KNOCKOUT LEAGUE (50 TL)

Vive Studios tarafından geliştirilen bu oyun, boks severler için çok güzel bir seçim. Tuhaf isimlerle adlandırılan ve özel boks stillerine sahip boksörlere karşı oynadığınız bu oyun, aynı zamanda dolaylı yoldan size antrenman da yaptırmış oluyor. Oyun oynayarak kardiyo yapmak da mümkün artık. Yorulmaya ve terlemeye hazır olun!

Oyunun Steam linki: Knockout League

Siz 2018’in en iyi VR oyunları listesindeki sıralamayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu listede olmayı hak etmeyen ya da listeye girmesi gereken oyunlar var mı? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video Oyunlarındaki En Hızlı 10 Araç

League Of Legends 2018 Dünya Şampiyonasında Finalistler Belli Oldu!