in

2020’nin En Çok Beklenen 11 Oyunu!

Marvel's Avengers

Kaşla göz arasında 2019 da bitti inanıyor musunuz? 2010’lu yılların da sonuna geldik. Genç yaşımda orta yaş krizini de hafiften yaşatıyor bana 2020, ne yalan söyleyeyim. 2010 ile başlayarak hayatımızın aldığı yolu görünce sanırım herkes şaşırıyor, ufaktan. Teknoloji de tabii o günlerden bu güne çok yol katetti. Oyun sektöründe de bu gelişimin izlerini çok gördük, birinci elden deneyimledik. 2010 oyunları ile 2019 oyunlarını karşılaştırdığınızda arada çok fazla farkın olduğunu da görüyorsunuz. Durum buyken 2020’de çıkması beklenen oyunları görmek için de bayağı sabırsızlandık. 2020, oyun sektörü için çok dolu bir yıl olacak ve bunun da ayak sesleri yavaştan geliyor. Biz de boş durur muyuz? Sizler için 2020’de çıkacak olan çenemizi bir karış düşürmesi muhtemelen olan oyunları listeledik. Only A Gamer, iftiharla sunar:

11-) MICROSOFT FLIGHT SIMULATOR

Microsoft Flight Simulator

Simülatörlerle dolup taşan oyun sektöründeki bu durumdan pek şikayetçi değilim aslında. Football Manager serisi ile başlayarak, Euro Truck Simulator gibi oyunlarla da simülasyon oyunları dünyasında kendime yer edindim. Flight Simulator oyunun da 2020 için heyecan yaratan oyunlardan birisi olduğuna inanıyorum. Çünkü makine öğrenmesi konseptini de bünyesinde barındıracak olan bu oyunda, eğer ki Microsoft serverlarına bağlı kalırsanız oyunu oynadığınızda bütün dünyayı oyunda gezebileceksiniz! Bing haritalarını kullanacak olan Microsoft’un kendini aştığını kabul etmek lazım. Bu vesileyle de eşe dosta uçaktan bir selam gönderirsiniz artık. Tabii, bunun hala tam olarak fonksiyonel olmadığı yönünde geri dönüşler de oldu ve Mısır piramitlerinin tanınmaz hale geldiği gibi geri dönüşler de alındı ama Microsoft’un imkanlarını düşünürsek bunu çözebilecek iş gücü de kendilerinde fazlasıyla bulunuyor.

Tek bir sorun var hava muhalefetlerine dikkat, dibi boylarsınız sonra. Benden söylemesi, sonra Only A Gamer uyarmadı falan olmasın.

10-) RAINBOW SIX: QUARANTINE

Rainbow Six Quarantine

Ubisoft’u listelere eklerken bir tuhaf oluyorum. Tuhaf bir ilişkimiz var, o beni üzüyor ben onun oyunlarını oynamayı bırakarak belki onu üzüyorum ama bir türlü birbirimizden vazgeçemiyoruz. Ubisoft, aynı hataları tekrarladığı oyunlarını inatla piyasaya sürerken ben de o hataları görüp oyunu bırakmaya devam ediyorum. Rainbow Six Siege umut vermişti ama yediği downgrade ve sonrasında serverlarında yaşanan bazı problemler de yine oyunu bırakmama sebep oldu.

Fakat Rainbow Six Quarantine’in çıkış tarihini daha ileri almaları ise biraz soru işareti bıraktı. “Acaba?” dedirten bu gelişme, bizleri meraklandırdı. Ubisoft ders almaya mı başladı, yoksa aynı hataları tekrarlamaya devam mi edecek? Sanırım beraber göreceğiz. Six Quarantine’in teması da insan ırkını tehlikeye atan uzaylı parazitleri bulup imha etmek. 3 oyuncu ile beraber oynayıp bu parazitleri yok etmeniz lazım. PvP bekleyenler biraz hayal kırıklığı yaşayacaklar, ama seride bazen böyle değişikliklerin olması, biraz iç açıyor.

9-) GODS AND MONSTERS

Gods And Monsters

Odyssey’in takımının geliştirmeye başladığı Gods And Monsters oyununda ise inanılmaz bir Breath Of The Wild izlenimi var. Oyunu gördüyseniz, dediğimi anlayacaksınız. Atmosferinden tutun, karakterlere kadar çoğu şey Zelda serisinin o güzel oyununu anımsatıyor. Kötü birşey mi, bence hayır. Ama kopyalama olayı abartılırsa, işte o zaman kötü birşey olur.

Tanrıların düşmanı olan Typhon’u öldürmeniz lazım.Tanrılar Typhon ile savaşırken size de bazı güçler veriyorlar ve Typhon’a karşı olan savaşa destek veriyorsunuz. Dediğim gibi, oyunun bütçesi ve içerisindeki Breath Of The Wild ilhamı heyecan uyandırıyor ve Ubisoft’un sabıkalı olduğu hatalarını görmezsek muhtemelen çok güzel bir oyunla 2020’de tanışmış olacağız.

😎 ORI AND THE WILL OF THE WISPS

Ori And The Will Of The Wisps

Moon stüdyolarının çok sevilen oyunu Ori And The Blind Forest oyununa devam oyunu olarak Ori And The Will Of The Wisps oyunu, çıkışını yapacak. 2020’nin en heyecan veren oyunlarından biri olarak görülen bu oyunun animatörlerinden birini de Youtube’da çıkardığı Half Life trailerı ile görmüştüm. Youtube kanalında bazı Ori animasyonlarını da paylaştığını gördüm ve açıkçası işlerinden gayet memnun kaldım. Böyle olunca bu oyun için de heyecan baya bir artıyor. E3 2017’de duyurulmasına rağmen çıkışının uzun sürmesi biraz hayal kırıklığı oldu ama olur böyle vakalar diyor ve bu oyunu takip listeme alıyorum. Sahip olduğu grafikler ve içinizi ısıtan hikayesiyle ilk oyundaki başarıyı bu oyunda da bekliyoruz. Autosave sistemi de nihayet geldi, bilginize. Oyun 11 Şubat 2020’de çıkışını yapmış olacak.

7-) DYING LIGHT 2

Dying Light 2

Harran’da zombi kesmek iyi güzeldi, hatta sonrasında gelen DLC’ler ile oyun zevki daha da arttı. Techland ekibinden harika bir iş çıktığını itiraf etmek gerekiyor ve ilk oyunla yapılanlar da bizi sonrası için gayet ümitlendiriyor. E3 2018’de duyurusu yapılan Dying Light 2 ile sonunda 2020’de kavuşuyor olacağız. İlk oyunun başarısıyla beraber çıta da yükseldi, Techland’in bu çıtayı karşılayacağından ise şahsen benim şüphem yok.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mortal Kombat Serisinin En İyi 10 Karakteri

Aiden Caldwell adlı bir karakteri yöneteceğiniz bu oyunda da oyun boyunca farklı seçimlerle yüzleşeceksiniz. Bu seçimlerin sonuçları da olacak ve oynanışa etki edecek. İlk oyundaki gibi parkur mekanikleri de bulunacak ki özellikle parkur mekanikleri çok beğeni toplamıştı. Bununla beraber, oyun haritasının tam 4 kat daha büyük olacağı yönünde bilgilendirme de geldi, açık dünya olayını daha da genişletmeyi planlamaları da Techland’in en büyük artılarından birisi olacak. Daha fazla mekan ve daha fazla insanla tanışma ihtimalimiz olacak.

Aynı zamanda Techland, oyuna uzun süre destek verme sözü de verdi. Yani Dying Light 2, yeni konsollar çıktığı zaman bile destek almaya sürekli olarak devam edecek. Yapma böyle Techland, inanırım bak. Oyun muhtemelen Nisan-Haziran ayları arasında çıkmış olacak.

6-) THE WOLF AMONG US 2

Bigbyyy

Bu oyun biraz sürpriz oldu aslında, listeyi yazmadan 1 gün önce bu oyunun duyurusu yapıldı. Telltale’i satın alarak firmayı tekrar dirilten LCG Entertainment, Telltale oyunlarının tekrardan çıkış yapacağı yönünde söz de verdi. Bu sözden bir süre sonra da The Wolf Among Us 2’nin duyurusu yapıldı. Öyle ki, trailer çok fazla detay vermese de kitlenin çok yakından takip ettiği ve istekte bulunduğu bir oyundu ve nihayet çıkış yapacağını görmek de bizleri heyecanlandırdı. Unreal Engine oyun motoruyla yazılacak olan The Wolf Among Us 2’nin aslında net bir çıkış tarihi yok ama çok yüksek ihtimalle, trailerı gördüğümüze göre, 2020’nin 4.çeyreğine kadar ilk bölümü görmüş oluruz. Eğer bütün bölümleri bir arada yayınlamak gibi bir cömertlik yapılırsa orasını bilemem ama klasik Telltale iş yönteminden yola çıkarak söyleyebilirim ki bu oyunun çıkışı yüksek ihtimal ile 2020’de yapılacak.

5-) AVENGERS

Marvel’s Avengers

Sizi bilmem ama ben Marvel yapımlarını çok severim. Çizgi romanlarının DC’den biraz daha aşağıda kaldığını düşünsem de sinematik evrende Marvel’ın harika bir üstünlüğü var. Fakat bizler çoğu zaman Marvel’ın oyun evreninde de kendini göstermesini ve DC’nin başarısına ortak olmasını istedik. Sonuç olarak, isteğimizi aldık ve Marvel’ın Spiderman ile başlayan girişimi, Avengers oyunuyla birlikte de umut veren bir ilerleyişe sahip. Trailerda Hawkeye’ı göremedik ama kalan orijinal ekibi göreceğimiz oyun olan Avengers’ın farklı sonları olduğu da belirtildi.

Oyuna aslında hızlı başlıyoruz, ekibimiz zaten bir tehlike ile yüzleşmiş olacak. Thor, Bruce Banner, Iron Man, Captain America ve Black Widow ile aksiyona başlıyoruz ama işler yerinde gitmiyor ve çok büyük bir kaza oluyor. Bu kazanın sonucunda ise Avengers ekibi ayrılmaya gidiyor. Düşünsenize, tam burada oyunun bittiğini. Daha başlayalı ne kadar süre oldu ki oyun pat diye bitti hemen? Tabii ki hayır. Bruce ile Tony’nin atışmasını da gördüğümüz trailerdan anlıyoruz ki kahramanlarımız baya bir etkilenmiş olacak ki ayrılma kararı almışlar. Fakat yeni bir tehlike geliyor ve belki de Avengers’ın bir daha bir araya gelmesi gerek.

Aynı zamanda bilgiler doğruysa 30 saate yakın da bir oynanış vaadi veren Avengers, uzun zamandır aç olduğumuz bir Marvel oyununu yüksek ihtimalle bizlere sunmuş olacak. Hikayenin 12 saate yakın bir süresi var, ama herşeyi görmek isteyenlere 30 saate yakın da bir oynanış opsiyonu sunulmuş. Trailer’ın heyecan verdiğini düşünürsek, 2020’nin en iyi hitlerinden birisi de bu oyun olabilir. 15 Mayıs 2020’de oyun çıkışını yapmış olacak.

4-) HALF LIFE: ALYX

https://oagtr.com/anasayfa/half-life-alyx-s…imleri-aciklandi/
Half Life: Alyx

Listelerimizi takip ediyorsanız Half Life fanboyu olduğumu baştan görmüşsünüzdür. Decay dışında serinin her oyununu 3-4 defa oynayıp bitirmişimdir muhtemelen. Özellikle yıllar boyu bende bitmeyen bir Half Life 3 bekleyişi vardı. Son 2 yıldır ekibe yeni senaristlerin de katılması ile umutlar yeşerdi. Beklentiler doğru çıktı, Valve sonunda oyun geliştirmeye geri döndü ve bu sefer çok güvendiği VR platformuna yatırım kararı aldı. Valve’ın bu tarafa büyük bir yatırım yaptığını düşünürsek, son haftalarda duyurulan Half Life: Alyx oyunu için de beklentilerin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun şu an için tek sorunu, prequel olarak çıkması yani sadece hikayenin kapsamını genişletmesi ve devamını sunmaması. Half Life 2: Episode 2 ile yarım kalan hikayenin tamamlanmasını 11 yıldır bekliyoruz ve açıkçası büyük hype yaratacağına inandığım bir Half Life 3 duyurusu daha henüz gelmedi. Ama sevilen karakterlerden Alyx’in hikayesine daha yakından bakabilecek olmamız da biraz teselli oldu. Ama benim beklentim, Half Life 3 için bazı hintlerin bırakılması ve Borealis gibi gizemler hakkında daha farklı şeyler sunulması. Source 2’nin de gümbür gümbür yolda olduğunu düşünürsek bu oyunun çok büyük bir etki yaratacağına inanıyorum. Oyun Mart 2020’de çıkışını yapacak. Şu Half Life 3’ü de yapın Allah aşkına, çıksın aradan.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  The Game Awards'ta Cyberpunk Hakkında Bilgi Edinebilecek Miyiz?

3-) THE LAST OF US: 2.BÖLÜM

The Last Of Us: Part 2

Half Life: Alyx’in beklediğim duyuru olmaması nedeniyle The Last Of Us: Part 2’nin önüne geçmesinin doğru olmadığına inandığımdan listenin 3.sırasına The Last Of Us’ı alalım dedik. Sebebi ise, harika bir senaryo ile ve hafif mutlu sonlu bir sonla biten ilk oyunun sonrasında da hayranların adeta 2.oyun için ortalığı yıkmalarıydı. Oyunun ilk duyurusu yapıldığında biz kitlede çok büyük bir heyecan yaratıldı. Artık oyunun çıkışına da iyice yaklaşmış olmamız da bizlerin heyecanını daha da arttırıyor.

Oyunun çıkış tarihi ertelenmiş olsa da Naughty Dog’un muhtemelen planları olduğuna inanıyorum ve bazı firmalar gibi 3-4 defa çıkış tarihini öne atmaktan ziyade güzel şeyler düşündüklerini ve bunun için de çıkış tarihini biraz öne aldıklarını düşünüyorum. Muhtemelen beklediğimize de değecek. İlk oyunda da bazı soru işaretleri vardı ve yeni toplulukla beraber farklı gizemler de bu oyunda yer alacaktır. Grafikleri ile zaten alkış alan The Last Of Us Part 2’de Joel’u da görecek olmamız güzel olsa da Joel’un geleceği hakkında pek parlak şeyler düşünmeyenlerdenim. Fakat 5 yıl sonrasının ele alınacağı düşünülürse ve yeni enfeksiyonluların da oyunda tanıtılacağını hesaba katarsak oyunun ilk oyundan sonra atılan güzel bir adım olduğunu da düşünebiliriz. Sizi bilmem ama bu oyun PS5 aldırtır, multiplayer da gelirse tadından yenmez. Oyun 29 Mayıs 2020’de çıkış yapmış olacak.

2-) RESIDENT EVIL 3: REMAKE

Resident Evil 3 Remake

Capcom’un kendini affettirmeye başladığı şu günlerde Resident Evil Revelations oyunlarıyla başlayan çıkış Resident Evil 7 ile devam etmiş ve Resident Evil 2 Remake’i ile daha da ilerlemişti. Dedikodular da yeni bir Resident Evil oyununun yolda olduğu yönündeydi ve Resident Evil 3 Remake’inin geleceği yönündeki söylentiler sonunda doğru çıktı. Sayılı oyun serilerinden biri olan Resident Evil serisinin son yıllardaki ivmesine 2020’de Resident Evil 3’de eşlik edecek. Claire ile beraber hayran olduğum bir diğer kadın karakter olarak Jill’in trailer görüntüleri beni gayet memnun etti. Yeni teknolojinin nimetlerini de tıpkı Resident Evil 2’de gördüğümüz gibi bu oyunda da göreceğiz gibi duruyor. Sinematikler eğer pohpolanmamışsa oyunda ara sahnelerin böyle kalitelere sahip olacağı gerçeği bizleri daha da heyecanlandırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Resident Evil 2’ye gelen güncelleme ise hayranları daha da heyecanlandırdı çünkü Jill tarafından geride bırakılan bir not eklenmiş oldu. Gun Shop Kendo’ya giderseniz, bu notu bulabiliyorsunuz. Böylece 2 oyunun da birbirine bağlanacağı söylentisi de kesinleşmiş oldu. Nemesis’i yeni grafiklerle tekrar görebilecek olmak da bu oyunun çok güzel bir artısı olacak. Oyun ise 3 Nisan 2020’de çıkışını yapacak. Ne diyelim? Resident Evil’a doyamadık, Capcom böyle giderse de kolay kolay doyamayacağız gibi duruyor.

1-) CYBERPUNK 2077

Cyberpunk 2077 and Keanu Reeves????

Witcher’ın kalbimizde yaşattıkları hala aklımızda. 4 yıl geçmesine rağmen Witcher’ın 2014 gameplay videosu yayınlandığında hissettiğim heyecan ve Skyrim hayranı olan bendenizin gece yatmadan kurduğu hayalleri size anlatamam. Ödülden ödüle koşan Witcher 3’ün yapımcılarından CD Projekt Red’in iş modeli de alkışı hak ediyor. 1000 kişiye yaklaşan ekibiyle muazzam bir çalışma içerisine giren CD Projekt Red’in de arada kaynayan bir oyununu tekrar canlandırma kararı alması da şirketin farklı bir temaya yönelmesine sebep oldu. Tabii ki açık dünya oynanışından vazgeçmeyeceklerini de belirten CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için çok güzel planlarının olduklarını da söyledi.

Seçime dayalı ilerleyiş tarafında çok güzel planları olduklarından bahseden CD Projekt Red, kostümizasyon için de çok güzel vaatler verdi. Karakterimizi siberleştirme konusunda özgürlük de tanıyan CD Projekt Red, bunun yanı sıra da Witcher serisinden aşina olduğumuz yetenek sistemini daha da geliştireceklerini belirtti. Üstelik Keanu Reeves’in açıklanması da bizleri çok sevindirdi. John Wick serisindeki harika performansıyla çok beğendiğim bir oyuncu olan Keanu Reeves’in oyun tarafında da beklentileri karşılayacağına eminim. Sci-Fi temasının belki de en başarılı oyunu olabilecek potansiyele sahip olan Cyberpunk 2077 için de geri sayım başladı. Oyun 16 Nisan 2020’de çıkış yapmış olacak.

Siz 2020’nin En Çok Beklenen 10 Oyunu! listemizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu listede olmayı hak etmeyen ya da olmasını istediğiniz oyunları da yorum kısmında paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 9.24 Yama Notları Özeti | Sezonun Son Yaması!

Black Mesa’nın Yapımı Tamamlandı!