in

LOLLOL

5 Maddede Call of Duty: Black Ops Cold War

Dün açık betasının bitişiyle beraber çok oyunculu modunun tadına baktığımız Call of Duty: Black Ops Cold War bu senenin en çok konuşulacak oyunlarından biri olacağa benziyor. Klasik CoD formülünün üstüne Treyarch baharatı eken oyun keyifli ve kaotik bir ortam yaratmış.

Hazırsanız sesinizi çatallaştırın, silahınızı doldurun, garip gurup askeri terimler bağırın ve hep beraber uçaktan atlayalım!

1- Birden Fazla Sonlu Hikaye Bitişi

Oyunla ilgili edindiğimiz ilk bilgilerden biri şimdiye kadar sadece Black Ops 2’de gördüğümüz dallandırılmış hikayenin geri dönüşü. Ne kadar detaylı olacağını şimdilik bilmiyoruz fakat oyunda birden fazla sonun olacağı onaylandı. BO2’de 16 farklı son olduğunu hesaba katarsak, Cold War’da da aşağı yukarı aynı miktarı beklemek hata olmaz sanırım.

2- Cross Play, Cross Generation

PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox series X için gelecek oyun tüm konsollar ve tüm jenerasyonlar arasında beraber oynanabilirlik sağlayacak. PS4 ile Xbox series X oyuncusunun dahi beraber oynayabileceği oyun tüm komüniteyi birleştirmeyi hedefliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Oyunun Çıkışından Yıllar Sonra Fark Edilen 5 İlginç Easter Egg

3- Zombies

Treyarch Call of Duty oyunlarının en sevilen yanlarından birisi Zombies modu, hatta şahsi görüşümü belirtmem gerekirse ben oyunları neredeyse sadece Zombies için oynuyorum. Cold War’u tüm zombies oyunlarından ayıran ise gelecek ekstra tüm haritaların ücretsiz olduğunun onaylanması. Serinin önceki oyunlarında tüm zombies haritalarını oynamak için 60$ oyun ücretinin yanında bir 50$’ı daha gözden çıkarmanız gerekiyordu.

4- VERTİKALİTE

Call of Duty geliştiricilerinin son 5-6 yıldaki en büyük hatası Call of Duty’yi League of Legends sanmaktı. Neredeyse tüm haritalar avantaj noktası sunmayan, dümdüz ve sıkıcı üç koridordan oluşuyordu. Cold War’da ise bu durumun büyük ölçüde değiştiğini görüyoruz, açık alanlı yüksek ve alçak noktalara sahip stratejik önem noktaları bulunduran haritalar oyundan alınan keyfi arttırıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yıllara Kafa Tutan En İyi 10 Oyun! #2

Üç koridorlu dar haritalarda dahi yüksek ve alçak noktalar kullanılarak oyuncuların nefes alması sağlanmış.

5- Yeni Modlar

Cold War’un yeni modlarından en çok dikkatimi çeken Dirty Bomb oldu. Battle Royale’dan temel alan mod, temel oynanışa güzel bir twist atmış. İstediğiniz silah ve ekipmanla başladığınız bu modda loot ve silah toplama gibi şeyler yok, haritanın çevresinde stratejik önem ve görev noktaları var. Görevleri yaparak takımınız puan kazanıyor ve puan limitine ulaşan ilk takım zaferi alıyor. Hem Call of Duty hızını hem de Battle Royale’in taktik anlarını güzel harmanlayan mod betada en çok vakit harcadığım şey oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stardew Valley Split Screen

Stardew Valley Split Screen Desteği Alacak!

Amnesia: Rebirth İnceleme

Amnesia: Rebirth İnceleme (Spoilersız)