in

Akıllara Kazınmış 10 Oyun Müziği

Oyunlar gerek hikayeleri gerek grafikleri ve gerekse oynanışlarıyla birer sanat eseri olmayı hak eden yapımlar. Ancak unutulmaması gereken bir başka husus daha var: ‘Müzik’. Oyun müzikleri belki de seneler geçse bile oyunu bize hatırlatan, duygulanmamıza sebep olan unsurlardan en önemlisi. Bu listemizde de akıllarda iz bırakmış, dinledikçe duygulanacağınız ve o günleri özleyeceğiniz oyun müziklerini listeliyor olacağız. İyi Dinlemeler!

1-) FİFA 98: Chumbawamba -Tubthumping

FİFA 98 o dönem oyun müzikleri konusunda en başarılı oyunlardan bir tanesiydi. Birden fazla şarkıyı bu listeye koysak yine de kimse şaşırmazdı. Ancak en sevilen ve herkesin en az 1 kere duymuş olması gereken Chumbawamba -Tubthumping şarkısı ile FİFA serisinden 1 şarkı vermek yeterli.

2-) Need For Speed: Get Low

Need For Speed serisinin efsane sokak yarışı oyunu Underground’un efsane şarkısı Get Low. Söylenecek fazla söze gerek yok. Get Low! Get Low! Get Low!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  İndirimdeyken Göz Atmanız Gereken 10 Oyun

3-) TES V:Skyrim – Dragonborn

TES V:Skyrim oyunu uzunluğu ve hikayesi ile oyuncuların gönlünde taht kurarken Dragonborn müziği ile de herkesi gaza getirmeyi başarmıştır. Al koy filme efsane olsun tadında bir müzik.

4-) Call Of Duty: Modern Warfare – OST – The Coup

https://www.youtube.com/watch?v=oaiuD6AK-To

Call of Duty’nin modern zaman oyunu ve en sevilen oyunlarından biri olan Modern Warfare’ın tüyleri diken diken edecek derecedeki müziği.

5-) Mortal Kombat

Çoğunuz yarışmalardan duymuş olabilirsiniz ancak orjinali Mortal Kombat’tır. Biraz erotik tarza kaçsa da Mortal Kombat denince bu şarkısız olmaz.

6-) GTA Vice City Giriş Müziği

Hiç şüphe yok ki hepimiz Vice City’i oynamışızdır. Oyun başında bayan ablamızın hafif zevke getiren sesi ve daha sonrasında gelen dalga sesi ile doruk noktasına çabucak ulaşırız ve daha sonra bizi muhteşem bir intro karşılar.

7-) Metin 2 – Enter the East

Herkes bu şarkıyı bekliyordu herhalde. Bir zamanların ömür çürüten, işsiz kalmamıza sebep olan, parasız olmasına rağmen PVP serverlarında para harcattıran; arkadan vurmak, kazık yemek, aşk gibi duygu ve hayat derslerini veren vefasız oyun Metin 2’nin dinlenildikçe oyunu sevdiren müziği. “Depo arkasında EdiLee’yi bekliyoruz metin kesmeye gidicez!”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Değeri Bilinmeyen 10 Mobil Oyun | Mobil Kuşağı #1

8 -) Knight Online

Metin 2’ciler bir tarafa şimdi de Knight Online’cıları bir görelim. Bir zamanların efsane MMO oyunlarından biriydi. Sürekli Metin 2 vs Knight tartışması olurdu. Knight’çılar ağlıyor Metin 2’ciler “Bu ne?” diyip sıradaki şarkıya geçiyorlar.

9-) Bomberman – Theme Song

Atari oyunlarında kanser eden Bomberman oyunu ve onun sürekli tekrar edip kafayı yememize sebep olan müziği. UYARI: Dinledikçe hipnotize olursunuz!

10-) Half Life – Valve

Hepimizin “Adamın gözünde/kafasında vana var lan!” diye söylenmemize sebep olan. Bir anda çalmasıyla bir gerildiğimiz müzik.

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Space Soldıers’dan Transfer

Battlerite İlk Turnuvasını Duyurdu