in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Arkadaşlarınızla Oynarken Zevk Alacağınız 10 Oyun

Çağımızın oyunlarının grafik düzeyleri epey yüksek olsa da öyle oyunlar vardır ki piksellerini sayacak kadar olsalar bile yanımızda en iyi arkadaşımız olduğu sürece çok eğleniriz. Biz de arkadaşlarınızla zevkli zamanlar geçirebileceğiniz oyunları derledik.

Minecraft

Az çok hepimiz biliyoruz Minecraft’ı. Her yaşta arkadaşlarla oynanınca çok zevkli hale gelen bir oyun olduğunu da biz söylemiş olalım. Eğer oyunu modsuz  bir şekilde oynarsanız amacınız End Portal’ını bulup End Dünya’sındaki Ender Dragon yani Ender Ejderhasını öldürüp oyunu bitirmek. Ama oyuna eklenebilecek binlerce mod var, haliyle modlarla daha da eğlenceli oluyor.

Sanctum 2

Daha detaylı bilgi için buradan oyun incelememize bakabilirsiniz. Oyunumuz Strateji ve Kule Savunma türünde bir oyun. Oyunda 4 çeşit farklı silah taşıyan karakter var.  Skye Autumn otomatik silah, Sweet Autumn roketatar, Simo keskin nişancı tüfeği, Haigen Hawkins pompalı silah kullanıyor. Amacımız her raunt bize verilen duvar hakkı ile labirent ortamını oluşturup dalgalardan gelen düşmanları durdurmak. Duvarların üstüne silah da koyabiliyoruz ve onları güçlendirebiliyoruz. Oyun Steam’de 24 TL’den satışta.

Half Dead 

Half Dead aslında bir filmin oyunu. Bu yüzden filmi izleyen oyunu hemen anlar filmin adı Küp (Cube). Öncelikle oyunun türünden ve amacından bahsedelim. Oyun Hayatta Kalma ve Macera türünde. Amacımız odalardaki tuzaklardan geçip çıkışa ulaşmak. Sizi bir odada başlatır ve kapılardan başka odaya geçersiniz ama odada tuzak olabilir. Mesela yüksek frekansta ses verip kafanızı patlatabilir. Bunları anlamanın yolu ise ayağınızdaki ayakkabıları içeri atmak. Oyun 8 kişiyle oynanabilir ve birçok mod barındırıyor. Örnek olarak Non-Stop adlı modda odalarda belli bir süre kalabilirsiniz. Oyun Steam’de 4 TL’den satışta.

Portal 2 

Bu oyun da çok bilindik. Oyun Bulmaca ve Bilim-Kurgu oyunu. İlk oyunu co-op olarak oynanmıyor. Amacımız bize verilen Portal Gun isimli silah ile testleri geçmek. Co-op modunda tek başınıza bölümleri geçemezsiniz. Yani eğer siz yanınızdakine çok da iyi olmayan şeyler söylüyorsanız ona muhtaç kalacaksınız. Bence her Steam hesabında olması gereken bir oyun, Steam’de 31 TL.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Oyun Oynamanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Yararı

Garry’s Mod

Yine geldik bilindik oyunlara ama napalım hak ediyorlar. Garry’s Mod “Sandbox” adını verdiğimiz tamamen tüm olanakların elimizde olan bir oyun. İsterseniz arkadaşlarınızla yeni icatlar yapabilir, isterseniz çeşitli haritalar indirip oynayabilir, isterseniz de birçok kişi toplanıp oyun modlarıyla oynayabilirsiniz. Oyun Steam’de 18 TL ve bize çok zevkli anlar yaşatıyor.

Orc Must Die! Serisi 

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Oyun türü Kule Savunma. Tüm oyunlarında mantık aynı,  elinizdeki silahlarla dalgadan gelen düşmanları öldürmek. Bazen dalgalar 4 bir yerden gelebiliyor ondan dolayı koyabileceğiniz yapılar var. Serinin ilk oyunu Steam’de 18 TL, ikinci oyunu 24 TL, en yeni oyunu olan Unchained ise ücretsiz bir şekilde bulunuyor.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist 

Bence bu tür listelerde mutlaka olması gereken bir oyun. Eğer gizlilik seviyorsanız kesinlikle almalısınız. Tek gizlilik ile de kalmıyor üstelik parkur da var. Hem co-op hem de hikayeli olarak ikiye ayrılıyor. Tabi ki isterseniz Rambo gibi olaya dalabilirsiniz. Eğer gizlilik oyunu seviyorsanız bu oyunu da ister tekli ister arkadaşınızla seveceğinize dair garanti veriyorum. Oyun Steam’de 70 TL. İndirimde de gayet uygun bir fiyata alabiliyorsunuz.

Terraria 

Oyuna çoğu kişi “Bu ne ya resmen Minecraft’ın 2D hali ıyy buna para mı verilir” diyor. Ama Terraria’da biraz daha gerçekçilik var. Mesela baltayla taş kıramıyorsunuz. Ayrıca daha çok eşya çeşitliliği var. Oynayanların neredeyse hepsi “Terraria > Minecraft, Bir kere oynadı mı bağımlılık yapıyor, Parasını gerçekten hak eden bir oyun” gibi olumlu geri dönüş yapıyorlar. Yani bu oyunu aldığında arkadaşın online olmasa bile eğleneceksin. Bu oyun ise Steam’de 18 TL.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Kulakların Pasını Silen 10 Aşırı Kaliteli Oyun Şarkısı #4

Witch It 

Hemen söyleyeyim buradan incelemesine ulaşabilirsiniz. Oyunumuz Prop Hunt tarzında bir saklambaç oyunu. Oyunda Avcılar ve Cadılar diye 2 sınıf takım var. Avcılar cadıları bulmaya çalışıyor. Cadılar da istediği bir nesneye dönüşebiliyor ama oyunda iki takımın da yetenekleri var. Oyun Steam’de erken erişim olarak 24 TL.

Serious Sam 2 

Hemen bilmeyenler için oyunu anlatıyım. Oyuna yarı hikayeli mi desem bilemedim. Ama oyunda amacınız size verilen silahlar ile ileri doğru koşturup düşmanları yok etmek. Fakat bu Serious Sam 2 yani oyunda komik şeylerde var. Haritada belli bölgelerde zırh ve can var. Kutulardan da can ve zırh çıkabiliyor. İster arkadaşlarınızla hikayeli oynayın ister deathmatchde birbirinizi yiyin. Size tavsiyem co-op olarak oynarken ayarlarınızda sonsuz mermiyi açmak olacak çünkü bu tür psikopat oyunlar hileyle daha güzel oluyor. Oyun Steam‘de 18 TL.

Ve listeye yakında çıkacak olan yeni Just Cause 3 Multiplayer modu da eklenebilir. Mod hakkında aytıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

*Yeni içeriğimiz olan Arkadaşlarla Beraber Oynanabilecek 10 Bilgisayar Oyunu listesini okuyup yeni oyunlar keşfetmek için hemen tıklayın!

 

Hazırladığı liste için Çağatay Özevim‘e teşekkürler. Senin de yayınlanmasını istediğin yazıların, görsellerin, videoların ve başka içeriklerin varsa çekinme yaz.                              Bize en kolay buradan ulaşabilirsin; Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 15 Temmuz 2017 Güncelleme Notları

Dota 2 | 17 Temmuz 2017 Güncelleme Notları