in

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

Nostalji Yolculuğuna çıkıyoruz, bayramda tekrar oynayabileceğiniz 7 oyun!

Only A Gamer’dan herkese merhabalar. Farklı bir makale ile birlikteyiz, bayramda oynayabileceğiniz ve sisteminizi yormayacak olan 7 farklı farklı oyunu sizler için sıraladık.

Sizler için hazırladığımız bu listede genelde geçmişe yolculuk nostalji yapabileceğiniz; çok sisteminizi zorlamayan ve senaryo bakımından harika oyunlar bulunuyor, gelin listemize göz atalım!

 

7 –  Kane & Lynch Dead Men (2007)

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

Bir dönemin efsanevi stüdyolarından birisi Edios’un (Square Enix) elinden çıkan Kane & Lynch Dead Men. 2007 yılında piyasaya sürüldü.

Aslında oyun Edios’un 2005’den beri radarındaydı diyebiliriz, öncesinde çizgi roman olarak çıkartılması düşünülen bir çizgi roman karakterleri olan Kane & Lynch, haklarının stüdyo tarafından satın alınmasıyla 2005’in sonlarında geliştirilmesine başlanılmıştı.

O dönem oldukça olumlu incelemeler alan oyun için devamı için kapı aranmıştı bile.  Uzun senaryosu ve grafikleri sayesinde oldukça yüksek satış grafiği yakalamış Edios’a ciddi miktarda para kazandırmıştı.

Kasım 207’de oyuna IGN tarafından 7 puan verildi.

Konusu: Kane, The7 adlı ünlü bir paralı asker grubunun eski bir üyesi. İnfaz edilmek için götürülecekken gizli bir askeri grup tarafından kaçırılır.

Senaryo bakımından ve o döneme göre grafiksel olarak iyi bir oyun olan Kane Lynch Dead Men’in türkçe yaması da bulunuyor.

Buraya Tıklayarak Kane & Lynch Dead Men Steam Mağazasına Ulaşabilirsiniz.

 

 

6 – Quake III: Arena (1999)

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

1996 yılının yazında ilk Quake John Romero tarafından tasarlanırken, John 

Carmack tarafından programlanmıştı. Ciddi satış rakamlarına ulaşan oyun aşırı derecede sevildi.

Çok geçmeden 1997’nin sonlarına doğru ikinci oyun çıkmış ve 1999 yılına geldiğimizde efsane arenada Quake III boy göstermişti

“Yeni bir oyun motoru getirme geleneği Quake III ile de bozulmadı. Yeni grafikler, kaliteli sesler ve yeni teknolojiyle gelen oyun motoru daha sonraları Medal of Honor, Call of Duty, Wolfenstein gibi döneme damgasını vuran oyunlarda da kullanıldı.”

Quake III’nin adını efsaneler listesine nasıl atın harflerle yazdırdığını anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz!

Bu arada hatırlatmakta fayda var, Quake II RTX teknolojisi ile birlikte yeniden tasarlandı 6 Haziran tarihinde yayınlanacak.

Buraya Tıklayarak Quake III: Arena 1999  Steam Mağazasına Ulaşabilirsiniz.

 

 

 

5 – Call Of Duty Modern Warfare (2007)

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

2007 Yılında Call Of Duty serisi bambaşka bir seriye evrildi, II. Dünya Savaşı temasından ayrılıp günümüze (2007) yılına geldi. Böylelikle Infinity Ward, enfes bir senaryo ile birlikte yeni bir seriyi başlatmış oldu.

Önceki oyunlardan tanıdığımız Yüzbaşı Price’ın torunu olan Yüzbaşı John Price‘ı yönettiğimiz karakter Modern Warfare serisinde en sevilen karakter olarak kayıtlara geçti.

Modern Warfare serisi sırasıyla 2009’da Modern Wafare 2 ve 2011 yılında Modern Wafare 3 oyunları yayınlandı.

Grafiksel yönden dönemin şartlarına göre iyi bir grafiklere sahip olan oyunun aynı zamanda Türkçe yaması bulunuyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Şanlı Komutanlar ve Adil Sultanlar İçin Steam Yaz İndirimleri Strateji Oyunları Özel Listesi!

Buraya Tıklayarak Call Of Duty Modern Warfare Steam Mağazasına Ulaşabilirsiniz.

Göz Atmanızda Fayda Var = Call of Duty, Modern Warfare ile Geri Dönüyor!

 

 4 – Sven Co-op (1999 – 2016 Yeniden Yayınlanma)

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

1999 Yılın oyun dünyası için oldukça fazla spekülasyonın olduğu yıllardı, çünkü 2000 yılında kıyamet kopacağı algısı yaratılmış ve pek çok oyuna bu işlenmişti.

Sven Co-op da bunlardan birisiydi, Ocak 1999 yılında bir ek oyun olarak Half-Life üzerinden geçiş sağlanabilen bir oyun moduydu aslında.

Half-Life’nın Belli bir kısmı (Yaratık Uzaylı bölümleri) üzerinden yola çıkılmış ve sonrasında eklenmişti.

Yani kısaca bu mod Valve‘ye ait değildi ve daha sonrasında Valve oyuna ekledi ve bu mod oldukça ilgi gördü.

Kişisel olarak bir not ekleyecek olursam: 2005 – 2006 dönemi arasında Türkiye’de İnternet Kafelerde fırtınalar estirmiş ve bazı internet kafelerden Sven – Coop takımı ortaya çıkmıştı. (Takım olarak oynanılan güzel oyunlardan birisiydi ve sanırım biraz duygulandım, efsane oyundu be!)

Bu yıllardan sonrasında Valve mod desteğini çekmiş, web site aracılığıyla yayınlanıp indirilmeye sunulmuştu.

Sven – Coop, Ocak 2016 tarihinde Steam üzerinden ayrı bir oyun olmak üzere, ücretsiz olarak indirilmeye sunuldu.

Buraya Tıklayarak Sven Co-op Steam Mağazasına Ulaşabilirsiniz.

 

 3 – Max Payne (2001)

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

 

2001 Yılında böyle bir oyunun yayınlanıp, oyun dünyasını altüst edebileceği kimin aklına gelebilirdi?

 

2011 yılında Remedy Entertainment tarafından yayınlanan, Sam Lake‘in limon ekşi suratı halen aklımızda.

Aslında E3 1998‘de duyurulan Max Payne ile 2001‘de yayınlanan Max Payne arasında epey fark vardı. Oyun 1998’den 2001 yılına uzanan süreçte epey değiştirilmişti.

Buna rağmen oyun büyük bir ilgi ile karşılandı ve 2002 yılında Rockstar oyunu konsollara uyarlardı ve hemen ardından sırasıyla 2003 yılında Max Payne 2: The Fall of Max Payne, 2012 yılında ise Rockstar tarafından geliştirilerek Max Payne 3 yayınlandı.

Aynı zamanda seri 2008 yılında bir sinema filmi olarak karşımıza çıktı.

Tabii, bu arada Max Payne serisinin başarısıyla birlikte Remedy Entertainment büyük bir oyun geliştiricisi oldu.  Seri grafiksel ve senaryo olarak dönemine göre oldukça çok iyi.

Aynı zamanda bu 3 oyunun da türkçe yamaları da mevcut.

Max Payne  Steam Mağazasına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

 

2 – Spiderman The Movie Game (2002)

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

Sanırım en nostajik oyunlardan birisi bu olmalı, herkes genelde Spiderman 2‘yi mutlaka hatırlayacaktır.

Marvel‘ın 2000‘li yılların başında önemli atılımlar göstermesi ve başta X-Men‘i sinemaya uyarlamasından hemen sonra Spiderman‘i uyarlaması dünya çapında Örümcek Adamın tanınmasını sağladı.

Tabii, o yıllarda popüler olan filmlerin çoğunluklu olarak oyunları yapılmıyordu (maliyetli olduğu için)

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty Modern Warfare'den Avustralya'ya Bağış!

Marvel o dönem bir şekilde Treyarch ile anlaşıp ve filme oyun geliştirdi ve oyun, 2002 yılında filmin vizyon tarihiyle aynı gün yayınlandı.

Treyarch oyunu geliştirirken Activision oyunu yayımlamış ve oyun severlerden iyi bir dönüş almıştı.

Marvel filmden elde ettiği popülerliği en uç noktaya taşımak istedi böylelikle, 2004 Yılında Spider-Man 2 ve son olarak Spiderman 3 olarak filmleri vizyonda yayınlanırken, Treyarch geliştirip Activision ise oyunları yayınladı ve böylelikle Promosyon & Tanıtım oyunları olarak hedeflenirken, bir seri haline gelmiş oldu oyun.

Genellikle ülkemizde bu serinin en çok 2. oyunu tanınmak ve hatırlanmaktadır. (Güzel zamanlardı)

Günümüzde bu üç oyunun da Türkçe yaması bulunmakta.

 

1 – Terminator Salvation Video Game (2009)

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun!

 1. sıramızda bir promosyon/tanıtım oyunuyla daha birlikteyiz.

Terminator Salvation Video Game’in durumu diğer oyunlara göre çok farklı, çünkü çok şanssız bir oyundu iyi tanıtımı yapılamadı, oyun firması iflas etti ve en kötüsü ise oyun için gerekli site kapatıldı.

Terminator filmlerinin yanı sıra, oyun geliştirildi ve genellikle promosyon/tanıtım oyunları oldu, bu tarihi anlatacak olursak, özellikle 80 ve 90’lı yıllarda Terminator oyunları son derece popülerdi.

1984 Yılında Terminatör’ün ilk filminin vizyona girmesiyle birlikte 2000’li yıllara kadar Atari, Amiga, gibi pek çok konsola onlarca terminatör oyunları geliştirildi ve nihayetinde

 2003 Yılında Terminator 3’ün vizyona girmesiyle birlikte Terminator 3: War of the Machines, yayınlanmış ve o döneme göre oldukça iyi tepkiler almıştı.

Özellikle o dönemin önemli platformlarından birisi olan GameSpy’nin yazılımı sayesinde oyun Multiplayer olarak Terminatör veya İnsanların takımına katılıp savaşa katılabiliyordunuz.

2004 yılında ise Terminatör 3’ün senaryosunu içeren Terminator 3: The Redemption sadece PlayStation 2 ve Xbox’a çıkışını gerçekleştirir, dönemine oldukça iyi grafikler ve güzel bir hikayeye sahip olan oyun böylelikle, bu gelişme PC oyuncularını üzer.

2009 Yılına geldiğimizde ise, Terminatör Kurtuluş (Salvation) filmi ile birlikte GRIN tarafından geliştirilen, Warner Bross, Equity Games ve Evolved Games tarafından yayınlanan Terminator Salvation Game, film vizyon tarihi ile eş zamanlı olarak oyun PC, Xbox 360 PlayStation 3, platformlarına çıkışını gerçekleştirir.

Sebebi bilinmez fakat, bu kadar iyi bir oyunun reklamasyonu iyi yapılamaması ve oyunun geliştiricisi olan GRIN’nin aynı yıl içerisinde iflas edip kapanması oyunu zor duruma düşürmüştü.

Oyun günümüzde Oynanılması çok zor (bulabilirseniz) bunun sebebi oyunu satın aldığınızda bir yazılımı Oyun için açılan web site aracılığıyla indirip kurmanız gerekiyordu, günümüzde ise bu web sitenin host ve domain süresinin dolması sebebiyle kapandı.

Oyun çıktığı tarihlerde Steam üzerinden satılmaktaydı, fakat 6 yıl öncesinde Steam sunucularından kaldırıldı.

Bayramda Oynayabileceğiz Sisteminizi Zorlamayan Şeker Tadında 7 Oyun! Sürükleyici hikayeye sahip olan oyunlar listemiz bu şekildeydi, görüşmek üzere.

İyi Bayramlar!

Dishonored 2 Türkçe Yamasının Beta Sürümü Yayınlandı!

Dishonored 2 Türkçe Yamasının Beta Sürümü Yayınlandı!

Ücretsiz Oyun: Rex: Another Island Ücretsiz Oldu!