in

Bir Dönem Popüler Olup Sonradan Unutulmaya Yüz Tutan 8 Oyun!

Her eser gibi video oyunlarının da popüler olduğu, çokça tüketildiği dönemleri oluyor. Bazı oyunlar bu dönemden çıkarken adını efsaneler arasına yazdırıp uzun yıllar boyunca adından söz ettiriyor olsa da maalesef bazıları o kadar şanslı değil. Bir dönem popüler olup daha sonra unutulmaya yüz tutan 8 oyuna baktığımız yazımıza hoş geldiniz!

1- System Shock:

Bioshock ve Prey gibi oyunların atası olarak görülen System Shock 1994 çıkışlı bir siberpunk rol yapma oyunu. İyi tasarlanmış dünyası ve dikkat çekici detaylarıyla beğeni toplayan oyun siberpunk modasının geçmesiyle beraber unutuldu.

2- Farmville:

San Francisco merkezli Zynga şirketi tarafından geliştirilen ve yılların 2009 haziran ayını göstermekte olduğu zamanlarda Facebook üzerinden oynanmaya başlayan” FarmVille “ oyunu bir zamanların oynamaktan kendimizi alıkoyamadığımız oyunlar arasında yer alıp günümüzde de unutulan oyunlar arasında kendine yer edinmiştir.

3- Thief:

İlk oyunu 1998’te çıkan seri dünyası ve detayıyla gerçekten beğenilmişti. Daha sonrasında çıkan devam oyunları ilk oyunlar kadar beğenilmeyince Thief, 2004 ile 2014 arasında uzun bir mola aldı. 2014’te çıkan oyunun da beklendiği kadar ilgi çekmemesi serinin uzun bir sessizlik dönemine girmesine neden oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Video Oyunları Hakkında 10 İlginç Gerçek! #2

4- Top Eleven:

Bir zamanlar adını sıkça duyduduğumuz Facebook oyunlarından biri olan “Top Eleven” günümüzde unutmaya yüz tutmuş oyunlar arasına girmektedir. Futbol menajerlik oyunu olan Top Eleven futbola ilgilisi olan her Facebook kullanıcısının elinden en az bir kere geçmiştir.

5- Driver:

1998 çıkışlı seri, açık dünyası ve iyi sürüş mekanikleriyle büyük yankı uyandırmıştı. Daha sonrasında ise GTA ile başa çıkamaması döneminde fazlasıyla tutulan oyunun sonu oldu. Geçtiğimiz senelerde başka bir kimlikle geri dönmeye çalışsa da istediğini bulamayan Driver, bir dönem efsane olup daha sonrasında unutulan oyunlar arasına giriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Downgrade Edilen 9 Oyun

6- TETRIS:

Büyüklerimizin bile oynamaktan kendini alamadığı “Tetris” oyunu 80li yılların unutulmaz efsanevi oyunları arasında kendine yer edinmiştir. Yıllar geçerken şöhretini yavaş yavaş yitiren oyun şu an her ne kadar Android ,iOS sistemlerine uygun olarak dönüştürülmeye çalışılsa da eski ününe kavuşamamıştır.

7- Age of Empires:

Bir diğer unutulan oyunlarımız arasında yer alan ve çıktığı yıllarda ortalığı kasıp kavuran “Age of Empires” oyunu son yıllarda kendisini yenilese de ne yazık ki eski şöhretine kavuşamamıştır. Listenin hilelerinden biri olan seri kesinlikle eskisi kadar popüler değil öte yandan unutulmuş da değil.

8- Crazy Taxi:

Bir dönemin ikonu haline gelmiş seri zaman içerisinde popülaritesini kaybederek unutulmaya yüz tuttu. O muhteşem yokuştan aşağı zıplaya zıplaya indiğimiz günler geri de kalsa da anıları hala bizimle!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AnkaPark (Wonderland Eurasia) İncelemesi

2019 KMF Şampiyonu 1907 Fenerbahçe!