in

Call of Duty World War 2 İçin Bugüne Kadar Onaylanmış Tüm Silahlar

E3 öncesi Call of Duty hazırlıklarını yapmaktayken, biz de bugüne kadar Trailer’dan, canlı yayından veya sahne arkası bölümlerden ortaya çıkan tüm silahları sizler için sıralıyoruz. Lafı uzatmadan oyun için kullanılacak silahların şimdiye kadar bilinen kısmı listeleyelim.

SVT 40

Açıkça gösterilmemesine rağmen trailer videosundan dikkat edilerek, şarjör bölümü ve namlu taraflarına bakıldığında SVT 40 modelinin tamamen aynısı olduğu anlaşılabiliyor.

STEN Hafif Makineli Tüfek

Call of Duty’nin Teaser sitesi olan ve şifreyi çözenlere bazı bilgiler verdiği Enigma makinesi adındaki sitesinde ortaya çıkan bu silah ile oyunda bu silahın olacağı bir nevi doğrulanmış oldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Harekatı sırasında kullandığı silahlardan birisi olan Sten, 1941’de hizmete girmiş İngiliz üretimi bir hafif makinel i tüfek.

STG-44

Oyun içi bir görseli bu silah için yok ancak çalışanlardan Michael Condrey’in GamesRadar röportajında bu silahın ismi geçiyor ve oyunda olacağı doğrulandı.

II.Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sı tarafından 1943 yılında tasarlanıp 1944’te hizmete giren bu nedenle 44 kısaltmasıyla anılan dünyanın ilk modern saldırı tüfeğidir.

Thompson Hafif Makineli Tüfek

Activision’un ilk Call of Duty sayfasında WW2 tanıtım ekranında bu silah görünmüştü.

Thompson hafif makineli tüfek, Tommy Gun olarak da bilinir, ABD’li General John T. Thompson tarafından 1919 yılında tasarlanmış hafif makineli tüfektir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty Modern Warfare'den Avustralya'ya Bağış!

Kar98K

Bu silah trailer videosunda sadece 1 saniyelik gözüktü ancak sahne arkası videosuna detaylı bir şekilde görebildik.

Kar98K , 1935 yılında ilk kez Nazi Alman Silahlı Kuvvetleri Wehrmacht tarafından, Alman Mauser fabrikasına siparişi verilerek üretilen tüfektir. Kar98k sürgülü tüfeği, piyade tüfeği olarak tanımlanan uzun namlulu Gewehr 98 tüfeklerinin, araç içi gibi kapalı alanlarda daha kolay manevra yapılabilmesi için mekanizması değiştirilmeden sadece namlu boyu kısaltılarak standart piyade tüfeğine dönüştürülmüş halidir.

M1918 BAR

Trailer videosunda çok zor yakalanabilecek ve çok kısa gözüken bir silah M1918 BAR. Sağdaki askerin elindeki silah M1918 BAR.

Browning Automatic Rifle, bilinen adıyla BAR, II. Dünya Savaşı’nda ABD birliklerinde otomatik tüfek (ya da markinalı tüfek)-hafif makinalı sınıfında hizmet veren bir tüfek ailesidir.

M1 Bazooka

Bu silah oyunun geliştirme aşamasını anlatan video içinde gözükmüştü. Oynaması oldukça güzel bir silah. Tank patlatırken zevke gelebilirsiniz.

Bazuka, II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan ABD yapımı piyadelerce taşınabilen anti-tank silahı. Kullanıldığı dönemde ABD piyadelerinin ana tanksavar silahı olmuştur. Yüksek patlayıcı tanksavar savaş başlığına sahip ilk tanksavar silahlarından biridir.

M1 Garand

M1 Garand, bir II. Dünya Savaşı Amerikan piyade tüfeği ve aynı zamanda dünyanın ilk yarı-otomatik tüfeğidir. 30 kalibrelik mermi kullanan bu tüfekler 1936’da resmi olarak Birleşik Devletler ordusunun standart servis tüfeği olan sürgülü Springfield M1903 tüfeklerinin yerini almıştır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En Sinir Edici 5 Oyun

MG42

M1 Garand ve listenin sonuna kadarki silahlar canlı yayın sırasında bize gözüken silahlar.

MG42, Alman yapımı makineli tüfek. 1942 yılında üretilmiştir. Çoğu savaş tarihçisine göre en iyi tüfek tasarımlarından biridir. 7,92mm’lik mermi kullanır. Atış hızı bakımından hafif bir makinalı tüfeğin ulaşabileceği en yüksek hıza ulaşmıştır. Güvenilirlik, sağlamlık isabetlilik ve kulanım kolaylığının bir arada bulunduğu nadir silahlardandır.

M1903 Springfield

M1903 Springfield, Amerika Birleşik Devletleri yapımı sürgü beslemeli piyade tüfeğidir. 20. yüzyılın yarısına kadar kullanımda kalmıştır.

1903’de Birleşik Devletlerin düzenli ordusu için üretildi. I. Dünya savaşında tekrar servise girdi. 1936’da yerini yarı otomatik M1 Garand’a kaptırmasına rağmen II. Dünya savaşı, Kore Savaşı ve Vietnam Savaşı’nda keskin nişancı tüfeği olarak hizmete devam etti.

Grease Gun

Resmi olarak adı M3 olan Grease Gun, Thompson gibi 45 kalibrelik mermi kullanıyor ancak üretmek çok daha ucuzdu.

Yağ tabancasına benzer görünümü yüzünden Grease Gun (Yağ Tabancası) olarak anıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E3 2017 Basın Konferansları Tarih Ve Saatleri

FIFA 18 İçin İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı!