in

Çıkış Yaptığında Hayal Kırıklığı Yaratan Oyunlar

Herkesin heyecanla beklediği en az bir oyun vardır (Mesela benim Euro Coach Simulator ve Star Citizen). Bu oyunların her yerde abartılarak gösterimleri, reklamları yapılır. İster istemez de oyuna dair bir beklentiniz oluşur. Şimdi o beklentiyi yerine getiremeyen oyunlara bir göz atalım. (İpucu: Bir numara 2016 yazında çıktı. Tahmin etmişsinizdir artık)

Call of Duty: Infinite Warfare

İşte beni Call of Duty serisinden tamamen soğutan oyun. Aslında çoğu kişiyi seriden soğutan oyun. İlk başlarda “O kadar da kötü değil aslında.” demiştim. Keşke o kadar kötü olsaymış. DAHA DA KÖTÜYDÜ! Hala oynanılabilir derken bir anda Battlefield 1 ortaya çıktı ve ortalığı alt üst etti. Tabii ki bir sürü CoD fanı da BF’ye yöneldi. Bu oyundan sonra Activision kolay kolay eski fanlarını kazanamaz. Belki WW2 ile kurtarabilir (Bence eğer BF1 çıkmasaydı WW2 de geliştirilmezdi).

Spore

Bu oyunun ilk duyurulduğu zamanı hatırlıyorum. O zamanlar Kral Oyun haricindeki oyunları yeni yeni keşfediyordum. Bayağı bir heyecanlanmıştım. Çıktığı gibi de bilgisayarıma yükletmiştim. Tabii ilk birkaç saat “Dur şunu da sürüme alayım, şu kanadı almak için şu kadar daha para lazım.” derken su gibi geçti. Ama oyunda ilerledikçe mantık tamamen “Yaratık öldür, geliş. Yaratık öldür, geliş, evrimleş” moduna döndü. Bence bu oyunun bu listede olma sebebi oyunun kendini tekrarlaması.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam Cadılar Bayramı İndiriminden Alınabilecek 10 Oyun!

Mafia 3

Size karşı dürüst olacağım. Mafia 2’yi neredeyse hiç oynamadım/izlemedim (Merak etmeyin izleyeceğim, sakin). O yüzden bana Mafia 3 güzel bir oyun gibi gelmişti. Ta ki bir gün Mafia hayranı bir arkadaşım ile oyunlar hakkında konuşurken istemeden “Mafia 3 ne kadar güzel olmuş ya.” dedim. Çocuğu bir görseniz nasıl nefret kusuyor var ya. Bir an bana saldıracak sandım (Tabii Lara Croft’a kötü bir şey söylese çocuğa saldırırdım o başka). Sonra oyunun çirkin olduğuna karar verdim. Ama hala sebebini bilmiyorum :/

Watch Dogs

“GTA’ya rakip olacak bir oyun”                                                                                                                       -Ubisoft

Buydu. Değil GTA’ya rakip olmak, yanına bile yaklaşamadı. Çok üstünde durmuyorum yoksa oyuna harcadığım internete sinirleniyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En İyi 10 Dövüş Oyunu!

NO MAN’S SKY

Şaşırdık mı?

Şaka bir yana aslında oyun o kadar kötü değil. EĞER BİZE ONLARCA ŞEY VAAT ETMESELERDİ! “MULTİPLAYER OLACAKKKK!!! MİLYONLARCA GEZEGEN OLACAK!!!” dendi bize. Biz de “OHA MULTİPLAYER!!!!! *çığlıklar* 10 MİLYON MİLYAR GEZEGEN?!!!!?!??!??!?!” moduna girerek “Hype Treni”ndeki yerimizi aldık. Karşımıza sadece rengi değişen gezegenler çıkınca “SEN 10 MİLYON MİLYAR GEZEGENİ NAAPTIN!!???” demedik değil. Üstüne de oyunun multiplayer olmadığını öğrenince rage krizine girdik, nereye saldıracağımızı bilemedik. Güncellemelerle düzelmeye (çalışmaya) başlayan oyun çok büyük bir kitle kaybetti. Bence hak etti de. Ama ortalama bir oyuna sahibiz. Eğer o kadar abartılmasaydı bu oyuna karşı bu kadar nefret kusmazdık.

             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atmosferik Korku Oyunu Black Mirror Tekrar Geliştiriliyor!

Age Of Empires 4 Duyuruldu!