in

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

CS:GO’da Rütbe Atlamak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey

Selamlar Only A Gamer takipçileri. Bugün CS:GO’da rütbe atlamak için önemli ipuçları vereceğim. 1200 saatlik bir CS:GO tecrübem var bu size yetmeyebilir ancak bu liste profesyonel oyuncuların, oyun hakkında çok fazla tecrübesi olan insanların ve benim tecrübelerime dayanıyor. Emin olun ki bu liste kadar doğru ve etkili bir liste bulamayacaksınız.

1-ÖZGÜN AYARLAR VE AYARLARDA KALICILIK

 

Çoğu profesyonel oyuncu yıllardan beri kendi ayarlarında hiç oynama yapmıyorlar. Bunun sebebi oyun ayarlarına alışma süresi sizden zaman çalarak oyun performansınızı düşürüyor.

Örneğin ülkemizin gururu Space Soldiers takımından XANTARES yaklaşık 10 yıldan beri hiçbir ayar değişikliği yapmamakta. Cfg konusu da ayrı bir husus. Arkadaşlar profesyonel oyuncuların cfg’leri sizlere hiçbir yarar sağlamaz. En iyisi kendi cfg’nizi hazırlamaktır en iyi ayar her zaman sizin en alıştığınız ve rahat ettiğiniz aylardır. Kendinize en uygun CS:GO ayarlarını belirleyip yıllarca o ayarlarla oynayın, daha iyi oynayacağınıza emin olabilirsiniz.

2-PROFESYONELLERİ İZLEMEK

En sıkıcı madde bu olabilir ancak en etkililerinden birisi. Profesyonel maçları ne kadar takip edip oyuncuların hareketlerine göz atarsanız o kadar iyi oynamaya başlarsınız. Bol bol ESL maçları izleyin ve oyuncuların yaptıklarını kendiniz de deneyin. Sonuçta adamlar profesyonel oyuncu bir şeyler biliyorlar ya. 🙂

3-MAÇ ÖNCESİ ISINMAK

Çoğumuzun hata yaptığı nokta bu işte. Klasik bir CS:GO günü muhabbetini canlandıralım:

-“Mehmet gel knk Cs oynayak bea.

-Geliyom knk ama dust 2 biliyom sadece bak başka map arama.

-Tamam knk dust 2 en iyi harita zaten gel hemen girek ezek şu noobları.”

Şimdi buradaki olay size normal gelebilir ancak hiç de değil. Öncelikle maç öncesi ısınmazsanız oyun içinde aiminiz çok kayacak ve başarısız olacaksınız. Oyun içindeki ısınma gerçekten çok kısa ve size yetmeyecektir. CS:GO atölyesinden antrenman haritaları indirip oynayarak veya ölüm maçı atarak ısınmanızı yapabilirsiniz. Örneğin dünyanın en iyi oyuncularından Scream her maç öncesi 1000-1500 arası aim botz haritasında bot vurup maçlara öyle giriyor. Ayrıca surf yapmak da sizlere katkı sağlayacaktır. Mouse hareketlerini çok yavaş ve dikkatli yaptığınız için rekabetçide çok daha başarılı olacaksınız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Video Oyunları Hakkında 10 İlginç Gerçek! #2

4-SABIRLI OLMAK VE SAKİNLİK

Bunu da çoğumuz yapamıyor. Ölünce direkt karşı takıma veya kendi takımımıza küfür edip sinirleniyoruz, bir yerlere yumruk atıp sinirimizi geçirmeye çalışıyoruz falan. Çok yanlış arkadaşlar, profesyonel oyuncular sinirlerini minimum dereceye çekmek için çok uğraşıyorlar. Karşı takımın oyuncusu sizi öldürdü mü? Sadece takımınıza nerde öldüğünüzü ve adamın nereye gittiğini söyleyin ve gerekmedikçe konuşmayın.

5-TAKIM UYUMU VE İLETİŞİM

Bu bir takım oyunu arkadaşlar. Kim ne derse desin ister dünyanın en iyi oyuncusu olun ister Scream gibi oynayın bu iş böyle. Tek başınıza bir yere kadar dayanabilirsiniz. Bu oyunda takımınızın uyumlu ve sürekli iletişim halinde olması gerek. Oyuna konuşma özelliği boşuna eklenmedi değil mi?

Kendinize bir Türk takım oluşturun ve sürekli onlarla girin bu sayede iletişim ve uyum en üst seviyeye çıkacaktır.

6-TERÖRİSTKEN RUSH … CYKABLYAT MANTIĞINDAN VAZGEÇMEK

Tamam anlıyorum Teröristler baskın yapmıyor mu zaten? Evet yapıyor ancak rush mantığından kurtulmanız gerek. Teröristlere bombayı kurmak için belli bir süre veriliyor zaten. Belli bir yerde taktik yapıp, yavaş ve iletişimli bir şekilde aniden bir yeri basmak veya dağılıp (split push) yaparak rakibinizi yenebilirsiniz. Direkt bir yer belirleyip oraya takım halinde rush atmayın.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En İyi 10 Strateji Oyunu

7-HARİTALARI EZBERLEMEK, VE BOMBALARINI ÖĞRENMEK

Oyunda gireceğiniz haritayı ezberlemek size çok büyük fayda sağlayacaktır. Sonuçta bilmediğiniz bir haritada ne nereye gittiğinizin farkına varırsınız ne de info verebilirsiniz. Ayrıca haritayı ezberlerken atılan flash, smoke ve el bombalarını bolca öğrenin. Bunlar gerçekten o haritada takımınızın hakimiyeti ellerine alması için gereken şeyler.

8-ANTRENMAN GÜNLERİ OLUŞTURMAK

Bunu yapmak zor olabilir ancak futbolcular, basketbolcular nasıl antrenman günleri oluşturuyorlarsa sizde belli günleri antrenmana ayırın. Aim geliştirme haritalarında ve surf haritalarında kas hafızanızı, aiminizi geliştirin.

9-RÜTBENİZİ ÖNEMSEMEMEK

Şu anki rütbeniz silver veya nova olabilir. Hedefiniz globalse rütbenizi takmaya gerek yok. Çok kötüyüm rütbem düşük noobum da zaten gibi düşünmeyin. İsterse 5-6 yıl sürsün oyun içi gelişmeye devam ettikçe rütbeniz yükselecektir.

10-PUG OYNAYIN

Son madde olarak pug oynamaktan bahsedeceğim. Pug maç arama sistemidir aslında. Valve’ın farklı bir arama sistemi ve server kalitesi vardır. Valve serverlarında rekabetçi atmak yerine ESEA, FACEIT gibi pug serverlarında oynamak hem size çok daha kaliteli bir deneyim sağlayacak hem de pug serverlarda gelişip ardından Valve serverlarına girdiğinizde çok rahat rütbe atlayabileceksiniz.

SON SÖZ

Bu maddelerin hepsi etkili maddelerdir. Kimsenin size laf etmesine izin vermeyin, isterseniz silver 1 olun global elite olmamanız için hiçbir neden yok kendinize güvenin ve bunun sadece bir oyun olduğunu unutmayın sağlıcakla kalın. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League of Legends Sezon Öncesi Yenilikleri!

Yenilenen Silahlarıyla H1Z1 Eylül Güncellemesi