Geçen listemizde bazı oyun kötüleri vardır ki “Aslında bu adam haklı yahu” dersiniz demiştim. İşte bugün o kötülerden bahsedeceğiz.

Hazırsanız hiç uzatmadan Erol Taş kahkahaları ile listeye geçelim!

UYARI: YAZI SPOILER İÇERİR

10- Raul Menendez- Black Ops II

“Bütün ömrün koca bir kayıptan ibare olacak. O zaman anlayacaksın bana neler çektirdiğini.”

Raul Menendez, Call of Duty tarihinin açık ara en kaliteli yazılmış kötü adamı. The Dark Knight Rises’ın yazarı David S. Goyer’ın elinden çıkan Menendez’in öyküsü kendisini almaya gelen Amerikan askerlerinin operasyon sırasında kız kardeşini öldürmesiyle başlıyor.

En yakınını kaybeden karakteri daha sonra tam anlamıyla tek başına dünyaya karşı savaş açıp intikamı için çabalarken buluyoruz.

9- Arthas – World of Warcraft

Arthas’ı ilginç kılan şeylerden en büyüğü zamanında adil bir kahraman olması. Yavaş yavaş kendini deliliğe teslim edişini izlediğimiz ex-kahramanımız Lordaeron’un paladini olarak yetiştirilmiş, krallığı ve halkını korumaya yemin etmiş bir savaşçıydı.

Aslında sıkıntısı tam olarak da bu yeminden geliyor zira kendisini bu hale getiren kılıcı da halkını korumak için almıştı.

8- Dutch Van Der Linde – Red Dead Redemption 1&2

“Şimdi, hiçbirinizi öldürmek istemiyoruz. Ama inanın bana ters bir şey olursa hepinizi öldüreceğiz.”

Dutch iyi mi, kötü mü, ortada mı, inanın ben de bilmiyorum cevabını. Gümüş dilli karakterimiz çevresindeki insanları sahte bir cennet vaadi ile manipüle ediyor. Yalnız söylediği yalanlara kendisi de inanmış olacak ki durumlar zorlaştıkça akli dengesiyle sıkıntılar çeken Dutch, her badireden sonra daha çekilmez, daha tehlikeli bir adam oluyor.

7- Andrew Ryan

“Özgür olan seçer, köle olan biat eder.”

Nazikçe rica etsem Andrew Ryan’ın kötü bir adam olmadığını savunur musunuz? Dış dünyanın baskısından kaçıp cennetini kuran Ryan zamanla güç zehirlenmesinden muzdarip oldu. Kendimizi Bioshock’ta iki devin arasında sıkışmış olarak buluyoruz. Oyunun en güzel yanlarından biri de bu, iyi ve kötü taraflar olsaydı yalnızca Andrew Ryan’ı öldürmek gerçekten kolay olurdu. Fakat oyunda kötü ve kötünün arasındayız ve kimin daha kötü olduğunun hesabını yapmak size kalıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En Toxic Oyun Toplulukları

6- Vaas Montenegro

“Çeksene ulan tetiği hadi, sık, vur beni lan!”

Ne derseniz deyin Vaas ilginç bir karakter. Yine Andrew Ryan ile olan tecrübemizde olduğu gibi Vaas ile olan karşılaşmamız da aslında kötü ile kötü arasında. Bir tarafta Citra’nın garip insan kurban etmeli, grup seksli ayinleri.Diğerinde güce aç bir şekilde kendine uyuşturucu imparatorluğu kurmuş zalim bir katil.

Öte yandan Andrew Ryan’a karşı olarak durumumuz onda olduğu kadar gri değil zira Vaas yakınlarımızı kaçırıp öldürüp bizi avlayan, peşimizden asla ayrılmayan bir adam.

Çoğu oyuncu için Vaas’ın en iyi yanı ise söyledikleri, karakter her zaman ilginç replikler atıyor.

5- Eric Cartman – Fractured But Whole

Cartman, 2001 yılında kendisini sinirlendiren başka bir çocuğun ailesini öldürüp çocuğa yedirmişti. Tombul sinir küpünün ne kadar kötüleşebileceği konusunda aynı noktadaysak hemen neden sevildiğine geçelim. İnsanlar Cartman’ı seviyor çünkü karakter aşırı komik.

Bulunduğu durum ne kadar dramatik, ne kadar dertli olursa olsun dalga geçerek tüm temanın altını üstüne getirebilen bir karakter olan Cartman, en beklemediğiniz anda vuruyor hep.

4- Glados – Portal 1&2

“Bulunduğumuz koşullara göre gayet nazik davrandım.”

Bunu bizi öldürmek için kurduğu sayısız düzenekten sonra söylemesi GlaDos’un çarpık etiğinin en güzel özeti sanırım. Bilim aşığı olan kötü robotumuzun iki niyeti var, biri zorlayı test şemaları kurarak bilime katkıda bulunmak; diğeri ise hayatımızı olabildiğince zorlaştırmak…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bir Türlü Gelişemeyen Oyunlar

Bahsetmesem olmaz zira GlaDos’u sevmemin en büyük sebeplerinden biri bu, iki oyunun da sonunda çalan şarkılar inanılmaz güzel.

Bir sonraki maddeye geçmeden önce asla unutmamanız gereken bir şey var: Cake is a lie.

3- Joker – Batman Arkham Serisi

Kim tarafından, hangi haliyle oynanırsa oynansın Joker her zaman favori kötülerden biri olmayı başarıyor. Kendisine Batman’in yansıması olmayı görev edinmiş kötümüzü pek anlatmama gerek yok aslında çünkü hepimiz tanıyoruz kendisini. Ve hepimizin ayrı ayrı favori Jokerleri var…

Hadi daha önceki listelerde yapmadığımız bir şey yapalım, Arkham serisinden bağımsız olarak sizin favori Joker’iniz kim ve neden o joker favoriniz? Yorumlarda konuşalım!

2- Flowey – Undertale

Undertale’ın karanlık havası birçok korku oyununa taş çıkarır cinsten. Tatlı bir çiçeğin bu denli garip ve ürkütücü bir yaratığa dönüşmesini izlemek epey garip bir hava yaratıyor. Oyunun temasını, çok iyi taşıyan karakter hiçbir şeyin gördüğümüz gibi olmadığıyla ilgili tabutumuza son çivi olarak çakılıyor.

1- Sen – Spec Ops: The Line

“Senin emirlerin 47 masum canı aldı. Sadece dursaydın bunların hiçbiri olmazdı. Ama “ileri marş!” değil mi?”

“Sen” bir karakter adı değil, evet dümdüz senden bahsediyorum. Spec Ops: The Line her adımında bize durmamız için uyarılar verdi. Her seferinde ileri gitmememiz gerektiğini gösterdi. Sen ise her seferinde daha derine indin. Kahraman, kurtarıcı olma hayalinin peşinden koşarken katil ve zalim oldun… Bu hikayenin tek kötü adamı sensin, biziz…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 10.17 Yama Notları Özeti | 10.16b Yama Ortası Güncellemesi

Suicide Squad: Kill the Justice League Oyunu Duyuruldu!