in

En İyi 10 Teknolojik Hediye

En İyi 10 Teknolojik Hediye

Teknoloji artık hepimizin hayatında önemli bir yer teşkil ediyor. Hemen hepimiz hayatımızı kolaylaştıracak yeni teknolojileri kullanmayı seviyoruz. Piyasa üzerinde birçok teknolojik ürün olduğu için bu çeşitliliğin içinde hangisini alacağımızı bilemiyor ve ikilemde kalıyoruz. İşte biz de bu yüzden sizler için alabileceğiniz çeşitli teknolojik hediyeleri listeledik.

1-)BM50 Telefon Kiti

BM50 Telefon Kiti

Resimde de gördüğünüz gibi BM50 Telefon Kiti aynı kablosuz kulaklık gibi Bluetooth özelliği ile telefonunuz bağlanabilmesinin yanında hattınızı takarak cep telefonu yerine kullanabilmenize de olanak sağlıyor. Her iki kullanımda da gelen mesajları kontrol etme, yeni mesaj gönderme, yeni arama yapma, gelen aramaları cevaplama ve reddetme özelliklerini sunuyor. Bluetooth özelliğini kullanırken telefonunuzdaki müzikleri de dinleyebiliyorsunuz bunun yanında küçük ve tasarruflu bir kit olduğu için 4-5 gün gibi bir pil süresi var.

2-)Akıllı Saat (Smart Watch)

Akıllı Saat

Akıllı saatler şuan da fazla kullanılmasa da bana göre gelecekte telefonlarımızın yerini alacaklar. Piyasa üzerinde idare eder bir akıllı saati 60 TL den başlayan fiyatlarla alabilmenizin yanında içerisindeki zil sesleri, duvar kağıtları vs. de aldığınız satıcıya göre değişebiliyor. Şahsen ben yaklaşık bir yıldır DZ-09 akıllı saat kullanıyorum. Şuan da sanırım 60-100 TL arasında değişen bir fiyatının olmasının yanında saatten oldukça memnunum.

3-)Akıllı Düğme (Smart Key)

Akıllı Düğme (Smart Key)

Akıllı Düğme, kendisi küçük ancak marifeti oldukça büyük olan ürünlerden. NFC teknolojisi ile çalışan bu ürün malesef sadece NFC özelliği olan telefonlarda kullanılabiliyor. Yapmanız gereken şey akıllı düğmeyi telefonunuzun kulaklık girişine takmak ve herhangi bir NFC uygulaması ile ona istediğiniz görevi atamak. Örneğin tuşa bastığınızda herhangi bir müziği çalmasını, birinin aranmasını veya herhangi bir uygulamanın açılmasını sağlayabilirsiniz. Piyasada fiyatı 5 ila 30 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Alacağınız ürünün kullanım ömrü dışında bir farkı olmayacaktır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En sevilen 5 MMORPG Mobil Oyun | Mobil Kuşağı #2

4-)Akıllı Yüzük (Smart Ring)

Akıllı Yüzük (Smart Ring)

Genellikle akıllı tuş gibi NFC özelliği ile öne çıksa da fiyat arttıkça yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi çeşitli fonksiyonlar da edinebilir. Yurtiçinde bildiğim kadarı ile satışı yok ancak yurtdışında fiyatları yaklaşık 40 TL’den başlıyor.Tabii ki başlangıç fiyatı sadece NFC özelliği olanlar için. Fiyat arttıkça içerdiği özellik de artıyor.

5-)Taşınabilir Şarj Aleti (Powerbank)

Taşınabilir Şarj Aleti (Powerbank)

Günlük hayatta hepimiz telefon kullanıyoruz. Ve her telefonun bataryası her işleme uzun dayanamıyor. Örneğin oyun oynamak, grafik çalışmaları yapmak vb. işlemler telefonunuzun şarjını son hızda tüketebiliyor. İşte burada yardımımıza powerbankler koşuyor. İsterseniz kendi powerbankinizi yapabileceğiniz gibi hazır da alabiliyorsunuz. Tabii ki hazır almak her zaman daha güvenli olacaktır. Piyasada 5 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilseniz de bence fiyat olarak 20 TL’nin altına düşmek güvenlik problemlerine yol açabilir.

6-)Raspberry Pi (Mini Bilgisayar) 

Raspberry Pi (Mini Bilgisayar)

Normal kullanıcıların kullanımı için uygunluğu tartışılsa da bana göre bilgisayarı açmayı bilen herkes bir Raspberry Pi kurulumu yapabilir. Başlıkta da belirtildiği gibi bir mini bilgisayar diyebiliriz. Tabii ki genelde robotik programlama işinde kullanıyor. Ancak hafıza kartı kullanarak içine bir işletim sistemi yazdığınız taktirde televizyonu akıllı hale getirmek veya ofis için bir mini bilgisayara sahip olmak gibi işlevlerde de kullanılabilir. Piyasada 70 TL gibi başlangıç fiyatıyla bulmak mümkün.

7-)Grafik Tablet

Grafik Tablet

Çizim yapmayı sevenler için birebir olan Grafik Tabletler en basit hali ile bilgisayar faresini kontrol etmek için kullanılabiliyor. Neden kendi faremi kullanmayayım demeyin, çünkü normal kalem ile kağıda yapılan çizimi, fare ile bilgisayara yapmak neredeyse imkansız. Burada da grafik tabletin kalemini kullanarak bilgisayarda Photoshop, Coreldraw vb. programlara çizim yapmak işimizi kolaylaştırıyor. Fiyatı arttıkça özelliği ve hassasiyeti de diğer ürünler gibi artıyor örneğin üst modellerde kapasitif ekran bulunduğu için direk bilgisayar ekranını görerek çizim yapabiliyorsunuz. Düz modelleri 130 TL’den başlayan fiyatlarla bulunabiliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Teknoloji İnsan Mıdır?

8-)Mp3 Spor Saati

Mp3 Spor Saati

Genellikle sporcular tarafından kullanılan spor saatler adından da anlaşılacağı gibi saat fonksiyonunun yanında mp3 olarak da kullanamıza imkan sağlıyor. Tabii ki birçok farklı modeli bulunuyor. Yurt dışında ekrana sahip olmayan modellerini 20-30 TL gibi fiyatlarda bulabiliyorken ülkemizde sadece yüksek modeller satışta olduğu için fiyatları 400 TL’den başlıyor.

9-)Kablosuz Şarj Platformu

NFC Şarj Platformu

Günümüzde yeni yeni yükselişe geçen bir diğer ürün ise kablosuz şarj platformu. Tabii ki uzmanlar arasında bunun telefon bataryasına zarar verdiği veya vermediği hakkında büyük bir tartışma hala sürüyor. Bu ürünün de iki farklı türü var, NFC ile şarj alımı yapabilmenizin yanında bir diğer modelinde şarj pedini telefona takarak platforma yerleştirerek şarj edebiliyorsunuz. Yaklaşık 40 TL gibi bir başlangıç fiyatı ile bu ürüne sahip olabilirsiniz.

10-)Akıllı Ampul

Akıllı Ampul

Akıllı ampuller yeni yapılan incelemelerden sonra sosyal medyada oldukça popüler oldu. Gerçekten kullanışlı olan bu ürünü telefonunuzdan kontrol ederek istediğiniz renkte ışık vermesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca üst modellerinde hoparlor bulundurduğu için müzik çalar olarak da kullanabiliyorsunuz. Yaklaşık 35 TL gibi bir fiyatla da bu ürünü bulabilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Geri Döndü!

16-Bit Geri Döndü: Super NES Classic duyuruldu!