in

En İyi 8 Oyun Crossoverı

Oyunseverler için crossoverlar gerçekten büyük nimet. Sevdiğimiz karakterleri aslında olmamaları gereken bir yerde görmek, onların alışma çabasını izlemek fena keyifli bir iş. Bugün en iyi oyun crossoverlarına bakacağımız listemizin ufak bir kuralı var: Crossoverın gerçekleştiği oyunun iyi olması gerekmiyor, sadece crossover tecrübesinin keyifli olduğu oyunlara bakıyoruz.

Bu konuda anlaştıysak yanınızdaki süper kahramana yumruk atın, orta çağda tabancayla ateş edin, portalınızı açın ve hemen listeye geçelim!

8-Mortal Kombat vs DC Universe

GET OVER HERE!

Mortal Kombat oynarken hemen hemen hepimizin kafasından “Scorpion aslında Superman’i fena tokatlar ya”gibi cümleler geçiyor. MK vs DC bize bütün bu güç fantezilerini test etme imkanı sunuyor. Çarpışan iki dünyanın birbirini tekmelediği bu oyunda hikaye maalesef pek ilgi çekici değil. Ama Scorpion’un da dediği gibi “Aşağı geri x, ileri kare üçgen, geri geri kare, aşağı geri x” yani, önemli olan dövüşün hikayesi değil yaptığın kombodur.

7-Marvel vs Capcom

İlk yumruğu atmışken komboyu bozmamak için bir dövüş oyunuyla daha devam ediyoruz. Marvel vs Capcom seri olarak bazen çok iyi bazen çok kötü olsa da genel olarak aradığınızı her zaman bulabiliyorsunuz. Akıcı dövüş, keyifli kombolar ve sevilen karakterleri bir araya getiren oyun hem rekabetçi hem de keyifli anlar sunuyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam İndirimlerinde Kaçırmamanız Gereken 10 Oyun!

6-Soulcalibur VI – Geralt of Rivia

“Tam da böyle b*klar yüzünden portalları sevmiyorum” –Geralt of Rivia

Bir dövüş oyunudur gidiyoruz, nerede duracağız ben de bilmiyorum fakat sevdiğim karakterlerin bir şekilde başka bir evrene geçip ordaki herkesi pataklaması çok keyifli bir şey. Soulcalibur VI evrenine sonradan giriş yapan Geralt, hem çelik hem de gümüş kılıcı için uygun kurbanlar buluyor kendisine.

5-Sega & Sonic All Star Racing – Ryo Hazuki

Ryo Hazuki’nin başına gelen en kötü şey Shenmue 3 değil dediğimde sanıyorum ki şaşıracaksınız. Japonya’nın drama yıldızı Ryo’yu bir yarış oyununda Banjoo Kazooie’ye karşı görmek ciddi miktarda kafa karışıklığına sebep oluyor. Öte yandan drama denizinde yüzen karakterin biraz keyif alarak yarıştığını görmek ise serinin sevenleri için hoş bir görüntü oluşturuyor.

Oyun ise genel olarak maalesef başarısız. Düşük kare sayısı ve keyifsizleştirilmiş Mario Kart havasıyla çok tat vermeyen oyundan uzak durulmasını önermeden maddeyi geçmek istemiyorum.

4-Kingdom Hearts III – Tüm Dünyadaki Tüm Karakterler?

Birazdan duyacağınız isimlerin tamamı bu oyunda hazır ve nazır olarak mevcut, şaşırmaya hazır olun. Hazır mısınız, o zaman başlıyorum!

Bu oyunda, Duffy Duck, Jack Sparrow, Rapunzel, Toys karakterleri, Frozen, Ratatouille, Disney Infinity karakterleri, Big Hero 6, Wreck-it Ralph, Star Wars droidleri ve Notre Dame’ın Kamburu aynı hikayede bulunuyor. Süper bir çorba haline gelen öykü dostluk ve arkadaşlık adına tatlı bir hikaye sunarken aynı zamanda bu sevilebilir karakterlerin de beraber çalışabildiğini gösteriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En İyi 7 Assassin's Creed Karakteri!

3-Forza Horizon 4 – Halo

Savaş araçlarıyla “vutututu” yapmak ve Forza’nın şahane grafikleri birleşince ortaya çıkan harman gerçekten çok hoş. Manzaradan manzaraya gitmenin keyfini, hayatını kurtarmak için gitmenin heyecanıyla birleştiren Forza Halo birlikteliği tecrübe edilmesini önerdiğim deneyimlerden.

2-Unreal Championship 2 – Raiden

Ellerinden yıldırım atan bir tanrı olmaktan daha da büyük olan şey nedir? Tabii ki de kocaman bir tüfekle bir arenada tek yiyip tek atmak! Unreal Championship’in aşırı hızlı temposunu Mortal Kombat’ın aşırı hızlı temposuna tercih eden Raiden, yıldırımdır sopadır bi kenara bırakıp tüfeğiyle ava çıkıyor.

Zaten kaliteli bir arena shooter olan Unreal Championship 2, Raiden’ın varlığıyla da iki oyunu sevenlerin gönlünü kazanıyor.

1-Hot Shot’s Golf – Kratos

Hazır tanrılardan bahsetmişken sorayım, çıplak elle mitolojik tanrıları ortadan ikiye bölmediğinizde boş zamanınızı nasıl geçirirsiniz? Kratos bu soruya yanıt olarak golfü seçmiş. Tatlı çizgifilm karakteri arkadaşlarıyla sakin sakin golf oynayan tanrı biçicimizin o sinirli hallerinden eser yok.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitch Rivals VALORANT Finali Bugün Gerçekleşecek!

LoL 10.12 Yama Notları Özeti | Rün ve Sihirdar Büyüleri Değişiklikleri