in

En İyi Sanat Tasarımına Sahip 10 Mobil Oyun!

Bazı mobil oyunlar vardır hareket eden her şeye ateş eder, boş boş etrafta dolanırsınız ama bu size zevk verir. Baz oyunlar vardır sizi hikayesiyle bambaşka diyarlara götürür bazen de hikayeleri rüyalarınıza bile girer, sizi uykuda bile rahat bırakmazlar. Bazı mobil oyunlar ise sanat tasarımıyla ön plana çıkar ve “Vaaay be adamlar ne yapmış.” dersiniz. Büyüleyici görselliğe sahip oyunlara bilgisayar ve konsollarda alışığız peki ya mobil platformlarda? Karantinadaki izole günlerinizde oynayabileceğiniz en iyi sanat tasarımına sahip 10 mobil oyun listesine hoş geldiniz.

10-) Machinarium

Çıkışının üzerinden tam tamına 11 yıl geçmiş olmasına rağmen şu an bile oynanabilecek kadar başarılı bir sanat tasarımı ile dizayn edilen oyun ortalama 6 saatlik bir oynanış süresi sunmakta. Gerek müzikleri gerekse tek bir kelime bile kullanmayan ama çok şey anlatan oyun, bitirdikten sonra uzun bir süre aklınızda yer etmeye devam edecek.

9-) Broken Age

Point and Click türünde bir macera ve bulmaca oyunu olan oyun görselliği her ne kadar iyi olsa da hikayesi oldukça yavaş ve sıkıcı ilerliyor. Eğer ücretsiz bir şekilde edinebilirseniz sırf görsel tasarımı için katlanılabilir olsa da şuan 35₺’ lik fiyat bu oyun için fazla.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Başlayanlar İçin Bannerlord Taktikleri

😎 Tengami

3 boyutlu bir Japon kitabında kurulu sürükleyici bir macera oyunu olan Tengami türünün ilk örneği. Oyunda görülen her şey, sadece kâğıt, makas ve yapıştırıcıyla gerçek hayatta yeniden oluşturulabilir. Müzikleri ise eşsiz güzellikte. Eğer uzak doğu müziklerini seviyor ve eşsiz bir oyun arıyorsanız bu oyun tam size göre. Fakat oyunun ortalama oynanış süresi 1.5 saat.

7-) Reaper – Tale of a Pale Swordsman

Eğer bu oyunu 3 kelime ile özetleyecek olursak bunlar şu kelimeler olurdu: Kılıç, kan ve altın. Başarılı görselliği başarılı bir oynanış ile harmanlamak gerçekten zordur ama yapımcı Hexage bunu başarmış. Oyun güzel olsa da klasik bir aksiyon-RPG oyunu olduğunu belirtelim fazlasını beklemeye gerek yok.

6-) ELOH

Rahatlatıcı ve oldukça değişik bir ritim-bulmaca oyunu. Oyunun sanat dizaynı gerçekten güzel gerek sesler gerekse görsellik tek kelime ile harika.

5-) Oddmar

Eskişehir’li Mobge ekibi tarafından geliştirilen ve oynanışı ile görselliğiyle dikkat çeken bir platform oyunu. Her ne kadar sadece mobil platformlar için çıkmış olsa da sadece bilgisayar ya da konsola özel bazı platform oyunlarından çok daha iyi. Vikinglerin döneminde geçen oyun gerçekten başarılı ve denemenizi öneririz.

4-) Lumino City

Ekranda gördüğünüz her şey kağıt, karton ve tutkal, minyatür ışıkları ve motor kullanılarak el ile yapılmış bir bulmaca oyunu. Sanat dizaynı oldukça başarılı ve bulmacalarının içinden çıkamayacağınız oyun ortalama 6 saatlik bir oynanış sunmakta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Annelerin Yüzde 70'i Her Gün Oyun Oynuyor!

3-) Sky: Children of the Light

Sanat dizaynı açısından bir başyapıt olan Journey’in yapımcılarını yeni oyunu. Görselliğin yanında hikayeleri, karakterleri ve müzikleri de bir o kadar başarılı. Zor olmayan kontrolleri ve yaklaşık olarak 6 saatte biten oyun size muhteşem bir deneyim yaşatacak.

2-) Monument Valley 2

Mobil platformlar için çıkartılmış en iyi oyunlardan bir tanesi. Değişik ama harika geometrik mimari bulmacaları ise tek kelimeyle muhteşem. Gerek sanat dizaynı gerekse etkileşimli müzikleriyle kesinlikle kaçırmamanız gerek bir BAŞYAPIT.

1-)Alto’s Odyssey

Bir oyunda sanat dizaynı ne demek ve nasıl iyi bir şekilde yapılacağını anlatan, ders niteliğinde okutulacak kadar başarılı bir yapım. Özünde basit bir oynanışa sahip ama uzmanlaşması zor olan bu yapım bizim için mobil platformlardaki en başarılı sanat dizaynına sahip oyun. Uzun saatler başından kalkamayacak, bazen de arka plana güzelliğine daldığınız için turu kaybedeceksiniz.

Bu listede en iyi sanat tasarımına sahip mobil oyunları listeledik. Sizin sanat dizaynını beğendiğiniz favori mobil oyununuz hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

La Casa de Papel 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

LoL 10.9 Yama Notları Özeti | Dereceli Mevsimi Sona Eriyor!