in

En Popüler 15 Ücretsiz Oyun

Öncelikle şundan bahsetmeme izin verin: Bu liste sadece en çok rağbet gören ücretsiz oyunlar için oluşturulmuş bir listedir. Oyunlar arasında, sıra numaralarından dolayı herhangi bir karşılaştırma söz konusu değil sayın dostlar, sadece denk geldiği için o sırada bulunuyor.

Karşınızda En Popüler 15 Ücretsiz Oyun:

1. Dota 2

Tabiri caizse Moba türünün ne demek olduğunu tüm dünyaya öğreten Blizzard’ın farklı bir eseri olan Dota 2, oynanışının zorluğu ile bilinse de sıkı Moba hayranları için vazgeçilmez bir zevk olarak günümüzde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Her ne kadar bir çok Moba birbirine benzese de Dota 2 belli başlı farklılıkları ile ön plana çıkıyor. Eğer ki Moba türüne yeni iseniz Dota 2 ile başlamak sizi zorlar, fakat yolun sonunda her Moba’ya eli yatkın kişi Dota oynar hale gelecektir.

2. League of Legends

League of Legends çıktığı zamandan itibaren oldukça fazla rağbet görmesinin de verdiği avantaj ile günümüzde en çok oynanan Moba oyunu haline gelmeyi başarmış durumda. Bu yükselişindeki en büyük etkenlerden biri oynanışının kolay olması. Moba türüne yeni iseniz League of Legends tam size göre bir oyun.

3. Warframe

Eğer ki Sci-fi türünü sevmiyorsanız Warframe sizin yeniden düşünmenizi sağlayacak. Uzayda geçen aksiyonun hat safhada olduğu bir Hack&Slash. Tenno’ların özel güçlerinin yanı sıra, silah ve yakın dövüş ekipmanları ile birlikte bitmek bilmeyen bir savaş önünüze serilmiş durumda. Peki siz bu savaşa dahil olacak mısınız?

4. Paladins

Son yıllarda yeni bir tür olarak ortaya çıkan Fps-Moba türünün en güzel örneklerinden biri olan Paladins; tatlı karakter tasarımları, göz zevkini dolduran harita tasarımları ve animasyonları ile birlikte oldukça hoş bir oyun haline geliyor. Oynadığınız takdirde karakterler arasında kendinizden bir pay bulacağınıza eminim.

5. Smite

Yine Moba türünün farklı örneklerinden biri olan Smite, üçüncü şahıs oynanışı ve kullanılan karakterlerin mitolojilerden alınan tanrılar ve varlıklar olması ile oyuna olan ilgiyi büyük miktarda arttırmış durumda. Mitoloji ile ilgilenenler için biçilmiş kaftan olan Smite, ilgilenmeyenler için ise mitolojiyi sevdirecek türden bir oyun.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Black Desert Online Xbox One'a Geliyor!

6. Trove

Voxel-Rpg türü altında bilinen Trove, küpten oluşan dünyasının maceralarının kapısını sizler için aralıyor. Dünyasının içerisinde her türden eğlenceye ev sahipliği yapan Trove, oldukça zengin içeriği ile büyük bir kitleye hitap eder durumda. Eğlenceli teması, oyuncularına sunduğu binlerce farklı binekler, karakter özelleştirmeleri ve oyunun kendi karakterleri sizi oyuna bağlayan sebeplerden sadece bir kaçı…

7. War Thunder

2. Dünya ve Kore Savaşlarını konu alan War Thunder, o zaman diliminde kullanılan her türlü uçak ve tanka hayat vermiş durumda. 2. Dünya savaşının tozlarını yutup, kendinizi savaşın içinde hissetmek istiyorsanız War Thunder size bu heyecanı yaşatmak için bekliyor…

8. Brawlhalla

Plaform oyun türünde arkadaşlarınızı veya rakiplerinizi uçurana kadar dövmek ister misiniz ? (Gerçekten uçurana kadar…) O zaman size Brawlhalla’yı sunuyorum. Platform dövüş oyunlarında türünün neredeyse en iyi örneklerinden biri olan Brawlhalla, tamamen el kabiliyetine dayalı, karşınızdaki kişiyi döverek uçurmanız gereken bir oyun. Super Smash Bros oynayanların çok çabuk aşina olacağı, oynamayanların ise oyunun zengin karakterleri içerisinde kendi oynanış tarzına uygun bir tane bulacağına eminim.

9. Team Fortress 2

Hiç kimse bir oyun modunun bu kadar ünlü olabileceğini hatta kendi başına bir oyun haline gelebileceğini düşünmemişti. Team Fortress 2,  farklı sınıfı , yüzlerce farklı kozmetik ürünleri ve haritaları ile Fps türü denildiğinde akla gelen ilk oyunlardan bir tanesi. Ne kadar aksiyon dozajı yüksek olsa da oyundaki tek amaç sadece eğlenmek. Oyunun kendisi bile bunu karakterlerin replikleri, animasyonları, hal ve hareketleri ile bunu yansıtmış durumda. Hala eğlenmek için geç değil.

10. Heroes & Generals

Heroes & Generals; Almanya, ABD ve Sovyetlerin büyük bir savaş verdiği Mmo-Fps türünde bir oyun. Birçok farklı rolün üstlenilebildiği oyunumuzda, oynanışın gerçekçiliğinin yanı sıra, üstlenilen rolün de dikkatli olarak canlandırılması kazanmak için gereken kitle elemanı oynuyor. Bir takım oyuncusu olarak kendinize güveniyorsanız ve adeta bir 2. Dünya Savaşı atmosferi yaşamak istiyorsanız Heroes & Generals sizleri bekliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türkiye'nin En Çok Şikayet Alan 7 İnternet Sağlayıcısı

11. Robocraft

Hayal gücünüzün sınırlarını zorlamaya ve kendi savaş aracınızı inşa etmeye hazır mısınız ? Robocraft bunların hepsini bize bir arada sunuyor. Oyunumuz binbir çeşit farklı ekipmanlarıyla hayal gücünüzü sonuna kadar kullanarak kendi savaş makinenizi inşa edip sahalara çıkmanıza imkan sağlıyor. Her canınız sıkıldığında söküp başka bir araç yapıp herkese meydan okumak sizin ellerinizde.

12. Unturned

Günümüz hayatta kalma oyun türünün gözdelerinden ve ilklerinden olan Unturned, hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Pastel grafikleri, eğlenceli oynanışı, hayatta kalma temasını olduğu gibi yansıtması ve sürekli gelen güncellemeler ile bir çok oyuncunun gözdesi haline gelmeye devam ediyor. İster bir çok farklı haritası ile zombilere karşı amansız bir mücadele verin, isterseniz hem zombiler hem insanlar arasında pvp adı altında (player versus player) oyunculara karşı savaşınızı gerçekleştirin. Grafiklerini es geçip oyuna bir şans vermenizi tavsiye ediyorum.

13. Path of Exile

Path of Exile, kelimenin tam tabiriyle kendine bağlayan bir oyun. İzometrik açılı oyunları ve Rpg oyunlarını seviyorsanız Path of Exiles’ın zengin ve bir o kadar da zor dünyası kesinlikle size göre. Hiçbir oyunda göremeyeceğiniz karışıklıkta bir yetenek ağacı olduğunu altını çizerek söylemek istiyorum. Path of Exile oynarken yan sekmede her zaman bir rehbere ihtiyaç duyacaksınız.

14. HearthStone

Blizzard’ın çıkarttığı günden itibaren gündeme bomba gibi düşen ve popülerliğini koruyan oyunu HearthStone, sizi oynadığınız her saniye stratejik kararlar almaya yönlendiren CCG (collectible card game/koleksiyonu yapılabilir kart oyunları) türü bir oyundur. Oyunda her farklı sınıfı oynarken rakibinize karşı farklı bir strateji sergilemeniz sizi zafere götüren anahtar olacaktır.

15. Infestation: The New Z

Günümüz Battle Royale oyunlarının en büyük problemi bir çoğunun ücretli olarak piyasaya sunulmasıydı. Fakat bunların aralarında Infestation: The New Z gibi bedava olanları da mevcut. Girip yüzlerce oyuncu ile kozlarınızı paylaşıp en iyi olmak için kendinizi gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2’ye Yeni Kahraman Mı Geliyor?

Dota 2 | 2 Ağustos 2017 Güncelleme Notları