in

En Sevilen 8 Mobil Dövüş Oyunu | Mobil Kuşağı #3

Mobil platformun yükselişe geçtiği günümüz oyun camiasında başka platformlarda oynayabildiğimiz neredeyse her türlü oyun, artık mobil platformlar için de mümkün denilebilir. Bu haftaki mobil kuşağımızın konusu da bunlardan bir tanesi olan dövüş oyunları.

 Marvel Şampiyonlar Turnuvası

Marvel Şampiyonlar Turnuvası, kendi içerisinde tüm Marvel evrenini barındırıp onlarla oynama imkanı sunması oyunun popülerlikte oldukça yüksek bir yere ulaşmasına yeterli bir sebep oldu. Klasik saldır ve savunma yap şeklinde ilerleyen oyunumuz, sinematik evreni ile de oldukça içli dışlı olup neredeyse her yeni çıkarttıkları film vb. şeyler için oyun içi etkinlikler düzenleyip yeni karakterler getiriyor.

 Shadow Fight 3

Shadow Fight serisi ilk çıktığı andan beri, 1. oyun olmasa da 2. ve 3. oyun popülerite olarak her zaman çıtanın üstünde kalmayı başarmıştı. Son oyunlarında da aynı performansı gösterdiler. Shadow Fight 3 grafik kalitesi ve başarılı RPG akışı ile güçlendirilen değişik dövüş teknikleri ile dikkat çekiyor. Spesifik karakterlerin oynanışlarından daha çok kendi kombatınızı ve silahınızı geliştirmenize yönelik olan Shadow Fight 3,  kendine edindiği yeri başarılı bir şekilde korumaya devam ediyor.

 Mortal Kombat X

Mortal Kombat serisi ilk oyunundan beri içerdiği “vahşet” ile birçok kişinin ilgisini çekerken aynı zamanda belli bir kesiminde oyun hakkındaki eleştirilerini çoğaltıyordu. Fakat Mortal Kombat serisinin dövüş oyunu tarihinde her zaman büyük bir yeri vardı ve bunun değişeceğini de sanmıyorum. Mobil için çıkardıkları Mortal Kombat X orijinal platformlarındaki grafiklerine, karakterlerine, hatta karakterlerin spesifik kombolarına kadar her şeyin aynı olması ile Mortal Kombat hayranlarını telefon başına çekmeyi başardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Fransızca Şarkılar

 Gods of Rome

Gods of Rome, sizin de tahmin edeceğiniz üzere mitolojiyi ilk elden tatmanızı sağlayan bir oyun. Dövüşürken kullandığınız tüm karakterler mitolojik tanrı/tanrıça ve mitolojik varlıklardan başkası değil. Üstelik oyun içerisinde bu mitolojik karakterler üzerine oluşturulan basit ama güzel hikayeler oyuna hoş bir tat katıyor. Klasik bir saldır ve savunma yap kombat sistemi ile ilerleyen Gods of Rome, karakter temasındaki farklılık ile popüleritedeki yerini korumayı başarıyor.

 Injustice 2

Injustice serisi ilk oyunda yakalayamadığı popülerliği 2. oyunlarında oldukça iyi başarmış durumda. Ne kadar ilk seri başarılı olarak gözükse de her zaman arkaplanda kalmıştı. Fakat 2. oyun ile birlikte ilk oyunun üstüne kattıkları grafik, daha gelişmiş bir ekipman sistemi ve klasik oynanış olan saldır ve savunma yap mekaniğinin yanı sıra saldırırken ekleyebildiğimiz ekstra vuruşlar gibi basit detaylar oyunun daha oynanılabilir ve hoş gözükmesine sebebiyet veriyor. Bunun gibi detaylar üst üste eklenince Injustice 2 en sevilen dövüş oyunlarından bir tanesi haline geliyor.

 Real Boxing

Real Boxing, gerçekten isminin hakkını veren bir oyun. Gerçek boks deneyimin ilk elden yaşamanıza fırsat sağlayan Real Boxing’de bir dövüşçü seçip kariyer yaparmışçasına onu geliştirebilirsiniz veya çeşitli dövüşçüler ile farklı farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Gerçekçi dövüş stili, eğlenceli ve bir bakıma zorlayıcı oynanışı ve karakter tasarımları ile en sevilen dövüş oyunları arasında yer almayı başardı. Siz de ben fantastik dövüş oyunlarının adamı değilim diyorsanız Real Boxing aradığınız oyun olabilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Her Oyuncunun Başına Gelen 10 Muzdarip Olay

 UFC

Ultimate Fight Club, Real Boxing ile ortalama aynı türde olsa da dövüş stili ve mekanikleri ile birbirlerinden oldukça farklılar. Daha ağır bir dövüş şekline sahip olan Ultimate Fight Club’da karakterin statlarını geliştirmekten çok dövüş esnasında yaptığımız birkaç başarılı vuruştan sonra açılan özel hareketlerimiz geliştiriyoruz ve bunların dövüşteki etkisi gerçekten büyük oluyor. Yine klasik seçiceğimiz karakter üzerine yaptığımız kariyer ile ilerdiğimiz oyunumuzda aynı gerçeklik öğeleri barınıyor. Siz de karma dövüş sanatlarından hoşlanıyorsanız ve bunu bir oyunda görmek istiyorsanız, Ultimate Fight Club aradığınız tad olabilir.

Tekken

Tekken, mobil platformlarda kendine has oynanış stili ile öne çıkmayı başarmış durumda. Orijinal platformlarındaki karakterleri ve onların temasını barındıran Tekken’in diğer oyunlardan farklı olmasının sebebi kullandığınız karaktlerde oyun esnasında düşürüdğünüz kartları da ekleyerek özel saldırılar kullanma imkanınız oluyor. Dövüşün ilerleyen safhalarında sanki bir kart oyunu oynar gibi kartınızın gelmesini bekleyip kombonuzu kartlarınızdaki özel hareketleriniz ile devam ettirme imkanınız oluyor. Yaptığınız kart destesine göre de kombonuzun uzunluğuna, kısalığına ve hasarına karar verebiliyorsunuz. Düz bir dövüş oyunundan çok ilerde biriktirdiğiniz kartlar ile stratejinize kafa yormak ve nasıl oynayacağınıza karar vermek istiyorsanız Tekken aradığınız hazda bir oyun olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Culling 2, Çıkışından 8 Gün Sonra Kapatıldı

League of Legends Ücretsiz Kostümler İçin Son Tarih Yaklaşıyor!