in

KIZGINKIZGIN WTFWTF

En İyi 9 Oyun Karakteri Seslendirmesi

Ses, maceralarına hayat verdiğimiz kahramanlarımızın çok büyük bir parçası. Karakterin ruhu ve kimliğini dışarıya yansıtan ses aktörleri oyun camiasının en önemli parçalarından biri desem sanıyorum kimse itiraz etmez.

Siz de itiraz etmiyorsanız mikrofona yaklaşın, senaryoyu yanınıza alın, kayıt tuşuna basın ve hep beraber ses getirecek bir yolculuğa çıkalım!

Not:Listenin sıralama şekli kötüden iyiye veyahut iyiden kötüye değil, rastgele bir sıralama var. “X nasıl Y’nin gerisinde, 1. nasıl Mahmut olmaz!!!!!” gibi saldırılara uğramadan söyleyeyim hemen.

9- Mark Hamill – Joker

Yılların efsanesi, orijinal Star Wars’un Luke Skywalker’ı Mark Hamill, Joker’ı gerçekten ürkütücü bir noktaya taşıyor. İç titreten kahkahası, korkunç ve tam nabzına göre ayarlanmış replikleriyle akılları baştan alan tecrübeli aktör ikinci kez canlandırdığı palyaçoya ürkütücü bir nitelik kazandırıyor.

Diğer Joker aktörleriyle karşılaştırıldığında çok daha kanlı ve şiddetli bir hikayeyle gelen Hamill Joker’ı, korkuyu bir araç olarak kullanarak tanıtıyor kendisini.

 

8-Michael Mando – Vaas Montenegro

“Did i ever tell you what the definition of insanity is?”

Michael Mando hem görünüş hem de ses olarak hayat verdiği Vaas Montenegro karakteriyle oyun tarihine adını altın harflerle kazıtmış birisi. Psikopat katilin korkunç ve istikrarsız yapısını inanılmaz başarılı yansıtan aktör, karakterle her karşılaştığımızda kanımızın çekilmesine sebep oluyor.

Aynı zamanda karakterin istikrarsız davranış örüntüleri ise sürekli ilgi çekici şeyler söylemesine yol açıyor. Oyun boyunca aforizma üstüne aforizma yağdıran Vaas, ciddi anlamda konuştukça oyunun kalitesini arttırıyor.

7-James C Burns – Sgt. Frank Woods

https://www.youtube.com/watch?v=MeGtwUJPJSI

“Fotoğrafı ver bakalım. Şu yakışıklı olanı görüyor musun, heh işte o benim. Şu yanımdaki çirkin p*çe de bak, o da işte baban oluyor.”

Sgt. Frank Woods, üslerini pek umursamayan ama dostları için canını dişine takan bir adam olarak herkesin gönlünü kazanmış bir karakter. Neredeyse 70 yıl savaşmış, bıraksalar 70 yıl daha savaşacak bir kafada yaşan Woods, sık sık yaptığı şakalar ve sürekli destekleyici tutumuyla gerçekten yanınızda duran bir dost hissi yaratıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Zombi Temalı Birbirinden Güzel 10 Oyun!

6-Roger Clark – Arthur Morgan

Artık buralarda o kadar çok Red Dead Redemption över oldum ki korkuyorum biri kapıma dayanıp yeter ulan diyecek diye. Ama korkumuz sevgimizden büyük değil tabii..

RDR2’nin neredeyse tüm ses aktörleri ödül hak edecek performanslar sergilemişler. Kamp ateşinin başında otururken de, köy basıp sağı solu yağmalarken de inandırıcılıklarını kaybetmeyen karakterlerle oturup şöyle sohbet edesiniz geliyor gerçekten.

Yalnız listede tüm karakterleri tek tek övemeyeceğimizden ötürü ana övgüyü ana karakterin almasında karar kıldık. Roger Clark, Arthur Morgan karakterinin bu kadar sevilmesindeki açık ara en büyük faktör. Arthur konuştukça gerçekten siz de kederleniyorsunuz.

5-Troy Baker – Joel

Troy Baker oyun dünyasının en ünlü aktörlerinden biri. Bioshock’tan The Last of Us’a, Call of Duty’den Death Stranding’e kadar birçok efsanevi işte rol alan aktör belki de bugün The Last of Us 2 geliştiricilerinin tehdit edilmesinin sebebi… Joel karakterine inanılmaz bir aktörlük performansıyla hayat veren Baker, karakterin bugün gördüğü sevginin oluşmasına yol açtı.

[SPOILER SPOILER SPOILER] Joel’un ölümünden sonra ise karakteri seven ve garip bir şekilde kendilerini sinirlenmekte haklı bulan bir grup hayran oyunun geliştiriclerini ölümle tehdit etti. Baker’ın karakteri ne kadar çok sevdiğini anlatmak için başka bir şey demeye gerek yok sanırım.
[SPOILER SPOILER SPOILER]

4-Nolan North – Nathan Drake

Oyun dünyasının en ünlü aktörlerinden bahsetmişken Nolan North’u anmasak kafamıza taş yağardı. Deadpool’dan Desmond Miles’a, Dr. Edward Richtofen’dan Nathan Drake’e kadar birçok karaktere hayat veren aktör, tecrübe ve yeteneğin birleştiği noktada duruyor.

Kariyerinin her adımında oyun dünyasında sonsuza kadar hatırlanacak karakterler seslendiren aktörün başarıları arasında Nathan Drake sadece bir örnek. Nolan North’un 1995ten beri yaptığı her işi alt alta yazacak olursak karşımıza 20 sayfalık uzun bir başarı listesi çıkıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  En sevilen 5 MMORPG Mobil Oyun | Mobil Kuşağı #2

3-Young Maylay – Carl “CJ” Johnson

“Ah shit, here we go again.”

Listeyle ilgili en büyük umudum Young Maylay’in bu listeyi görmemesi. GTA: San Andreas’ın geliştirme sürecinde olan bazı şeylerden dolayı(Young Maylay bu bazı şeyleri ne olduğunu açıklamıyor.) geliştirici ekibe karşı aşırı öfkeli olan aktör, ne zaman oyunun/CJ’in konusu açılsa sinirden patlayıp etrafındaki herkese küfürler yağdırmaya başlıyor.

Yıllar önce Maylay ve Rockstar arasında ne oldu bilmiyorum ama olan şey aktörün performansını kesinlikle köreltmemiş. CJ oyun tarihinin en büyük karakterlerinden biri olmayı başarırken oyunda söylediği çoğu cümle bugün kalıp hale gelmiş durumda.

2-Terrence C. Carston – Kratos

“BOY!”

Herkesin en sevdiği sinirli tanrı katili olmak gerçekten zor iş. Terrence C. Carston, üç ana oyunda Kratos’un sesi olma görevini sırtlayıp karakterin bu kadar sevilmesinin en büyük nedenlerinden biri olarak öne çıkıyor. Aktörün aşırı güçlü sesi yeri göğü ve düşmanları titretirken dosta güven veriyor.

1-Courtnee Draper – Elizabeth

“Her zaman bir deniz feneri, bir şehir ve bir adam vardır.”

Elizabeth oyun dünyasının görüp görebileceği en iyi ve güzel karakterlerden birisi. İlk tanıştığımızda masalımsı bir “Kulede kapalı kalmış kız.” havası taşıyan karakter oyun ilerledikçe acıları, sevinçleri ve heyecanlarıyla bir bireye dönüşüyor.

Courtnee Draper’ın ipek sesiyle hayat bulan karakterin duyguları adeta bulaşıcı. Elizabeth gülüyorsa kendinizi birden gülerken, Elizabeth hüzünlüyse kendinizi birden hüzünlü bulmanız gerçekten zor değil. Zor olan ise duyguyu bu kadar etkili bir şekilde karşıya geçirmek. Courtnee Draper’ı tekrar tekrar kutlamak gerekiyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Fable Oyunu Xbox Series X ve PC İçin Duyuruldu!

https://oagtr.com/samsung-galaxy-m…kleri-belli-oldu/

Samsung Galaxy M51’in Özellikleri Belli Oldu!