in

Filmleri Çıkmış 10 Oyun

Bir kaç gün önce Take-Two firmasının yapmış olduğu açıklama ile ellerindeki bir çok oyunun filmlerinin çıkabileceğini açıklamıştı. Daha önceden çıkan bu türdeki uyarlama filmlerin başarılarını düşünecek olursak, yakın zamanda çıkması pek de mümkün durmuyor. Şimdi bugüne kadar çıkmış iyisiyle kötüsüyle unutamadığımız (!) bazı oyun filmleri hatırlayalım.

1-Max Payne (IMDb: 5.4)

Yıl 2008’i gösterdiğinde Max Payne için çıkacak olan filmi gerçekten heyecanla bekliyordum. Baş rolde Mark Wahlberg, Mine Kulis gibi isimler vardı. Filmi beğenmek için ya hiç Max Payne gibi zamanı için çok popüler olan oyunu oynamamış olmanız gerekiyordu ya da kara aksiyon türünü gerçekten sevmeniz. Bence puanını sonuna kadar hak ediyor.

2-Hitman (IMDb: 6.3)

2008 Yapımı olan Hitman, küçük yaştaki çocukları toplayıp onlara çeşitli suikast eğitimleri veren bir gizli bir yetiştirme merkezinde başlıyor. Timothy Olyphant’ın Ajan 47’yi canlandırdığı filmde geçen mekanlar arasında İstanbul da kısa süreliğine de olsa var. (Hitman: Ajan 47 adında yeni filmi çıkmıştı yakın bir tarihte. Hiç bulaşmayın.)

3-Prince of Persia: The Sands of Time (IMDb: 6.6)

Jake Gyllenhaal’ın prens destanı canlandırdığı 2003 yapımı aynı ada sahip olan oyundan esinlenerek yapılan macera filmi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Inside Xbox Etkinliğinde Duyurulan Tüm Oyunlar!

4-Lara Croft: Tomb Raider (IMDb: 5.7)

Oyundan uyarlama filmler arasında en iyi hasılatlar dan birine sahip olan Tomb Raider (yine) uyarlanmış olduğu video oyunuyla aynı ada sahip bir film. Oyuncular arasında Angelina Jolie, Daniel Craig, Chris Barrie gibi ünlü isimler yer alıyor. Aynı zamanda devam filmi Lara Croft Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı da mevcut.

5-Warcraft (IMDb: 7)

Blizzard’ın bin bir özenle çıkardığı 2016 yapımı aksiyon fantastik filmdir. Birçok eleştirmen tarafından pek olumlu eleştiriler alamasa da oyuncular tarafından olumlu karşılandı. (Tabi bundan önce çıkan oyun uyarlaması filmlerin de kötü olması etkilemiş olabilir biraz.)

6- Assassin’s Creed (IMDb: 6.4)

Belki benle aynı fikirde olmayabilirsiniz ama Assasıns Creed, Brotherhood’tan sonra her adımda dibe doğru ilerledi. Bunun en sonuncu halkası olan bu film GERÇEKTEN kötüydü. Belki oyun ile alakası olmayan biri izlerken zevk alabilir ama ben izlerken her saniyesinde acı çektim. İşin ilginç (!) taraflarından bir tanesi başrol oyuncusu Michael Fassbender’in bırakın Assassın’s creed’in herhangi bir oyununu oynamasını, hayatı boyunca hemen hemen hiç video oyunu oynamamış. Zaten sonuç da ortada.

7-Mortal Kombat (IMBd: 5.8)

Benden yaşlı olan bu film (çıkış yılı 1995) dünyayı ele geçirmek için kötülerin 10 kere art arda Mortal Kombat’ı kazanmaları gerekmekte. Raiden Abimiz de yanına 3 dövüşçüyü alarak dünyayı kurtarmaya çalışır. İlk izlediğimde baya hoşuma gitmişti. Mortal Kombat’ı seviyorsanız izleyebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Control İncelemesi

8- Street Fighter ( IMDb: 3.8)

1994 ABD yapımı olan film zamanı için bile çok kötüydü. Kötü karakter canlandırmaları, saçma dövüş sahneleri vb. şeylerden dolayı beğenilmedi. Jean-Claude Van Damme bile kurtaramadı filimi o kadar kötüydü. 😀

9- Resident Evil

Sırasıyla Kıyamet, İnsanlığın Sonu, Ölümden Sonra, İntikam (IMDb puanları 6.2 , 7.2, 3.6, 5.4, ) adlarıyla çıkan Ölümcül Deney serisi resimde de gördüğünüz Milla Ablamızla beraber oyunu oynamış yada oynamamış olan herkesin gönlünde efsaneleşen bir yapım oldu. Bu ayın sonlarına doğru serinin son filimi The Final Chapter çıkmış olacak.

10- Super Marios Bros (IMDb: 4)

Resme bakınca biraz saçma duruyorlar değil mi? Evet zamanı için bile kötü bir uyarlama olan Mario kardeşler 1993 Amerika yapımı bilim-kurgu fantastik macera filimi. O zaman karakterler için Tom Hanks, Arnold Schwarzenegger ve Michael Keaton gibi isimlerin adı geçmesine rağmen Bob Hoskins seçildi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Activision Bazı Çalışanlarının İşine Son Verdi

Yerli Yapım: Potentia